Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz PS3 to BF4 sobie odpuść. Nie dotykaj tego badziewia choćby kijem. W kampanii dla pojedynczego gracza jest nawet ładnie, ale masa błędów, bugów i glitchy skutecznie psuje rozgrywkę. Multiplayer z kolei jest brzydki, jakby to była gra z PS2, masz o 40 graczy mniej na mapach, co powoduje że człowiek ma wrażenie pustki i ciągłego biegania do miejsca akcji po każdym kolejnym zgonie (brak insta-respawnu tylko potęguje frustrację), o ciągłych zwiechach konsoli nie wspomnę.

Zresztą było wiadomo, że wersja na stare konsole będzie tylko chamskim odcinaniem kuponów, zastosowano nową wersję silnika Frostbite, z którym PS3 sobie nie radzi, zostawiono masę błędów i olano sprawę - żadnych patchy, nic.

 

Szkoda tylko, że wybierasz pomiędzy jednym tasiemcem a drugim, może powinieneś się zastanowić nad jakimś fajniejszym FPSem? Polecam serię Crysis, Metro Last Light, albo Wolfenstein The New Order.

 

Skoro jednak wahasz się pomiędzy BF4 a CoD AW to jednak polecę to drugie - Activision nie eksperymentuje z nowym silnikiem od miliona lat, więc i stare konsole lepiej sobie radzą.

 

O! W ostatniej chwili zauważyłem, ża napisałeś "bf3/4", więc zdecydowanie bierz BF3 - ostatnia poprawna część na stare maszynki. Co prawda w większych trybach multi również czuć tą pustkę, spowodowaną mniejszą niż na PC ilością graczy, a w singlu zdarzają się bugi i glitche, ale w porównaniu z dziurawym BF4 to wręcz diament bez skazy :)

Odnośnik do komentarza

To ja juz nie wiem co robic :/ na jednym forum polecaja ze 4 znacznie lepsza od 3 bo patche wyszly itd.. Mentlik w glowie

 

Może ktoś nie doczytał, że pytasz o wersję na PS3. Tutaj patchami EA się nie przejmuje a gra wygląda jak kupa (w multi).

Kupuj BF3 bo to ostatni dopracowany BF na poprzednią generację, i tak jak pisali inni - można dorwać za śmieszne pieniądze, a ludzi gra pełno (inna sprawa, że najlepiej byś zrobił, gdybyś kupił Battlefield: Bad Company 2 plus dodatek Vietnam - lepszego multi na PS3 nie znajdziesz).

Co do Online Passów, to jest melodia przeszłości - spokojnie możesz kupować używkę, a OP ściągnie Ci się wraz z najbardziej aktualnym update'm (przynajmniej tak to wygląda w grach Ubisoftu, być może w grach EA będziesz musiał wejść do PS Store i ściągnąć darmowy plik).

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie brał, skoro pudełkowe na allegro widzę po 25-28 zł + wysyłka, a potem możesz odsprzedać.

 

 

No i dodatkowo wersje AC 1, 2 i 3 w PSS są tylko w wersji angielskiej, a w pudełku możesz kupić po polsku... :)

 

Niestety już kupiłem :yao:  rzeczywiście macie racje ale tak mnie podkusiła cena, że nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza

Czołem.

 

Pożyczam od znajomego PS3, który akurat chce przeskoczyć na kolejną generację, więc pożyczy mi kilka gierek. Całą trylogię Uncharted przede wszystkim.

 

Co jeszcze warto ograć na tej konsoli? Nie miałem wcześniej dużej styczności z konsolami ogólnie, kiedyś kupiłem PSP (na którym np. uwielbiałem Daxtera), czy Xboxa 360 na dosłownie dwa tygodnie (jeszcze jak na rynku był Project Gotham Racing 3, bardzo dawno temu).

 

W które produkcje warto pograć przy założeniu, że kupię PS4 jakoś na święta? :) Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

Na oceny userów nie patrz nigdy - to przeważnie zwykłe trolle, dla których dobry tytuł, to taki, który im się podoba, a chooyowy to taki, który nie trafił w ich gusta (przykładowo koleś uwielbia FPSy, więc każdy RPG jest dla niego chooyowy i wystawia mu ocenę 1/10).

W każdym razie lepszej listy chyba nie mógłbym zapodać, choć zdaję sobie sprawę, że taka ilość może przytłaczać.

 

Bardzo fajnie, że startujesz z trylogią Uncharted, polecam również zapoznanie się ze wszystkimi częściami God of War (tak, nawet ze słabszym Ascension), gorąco zachęcam do przeżycia przygody Twego życia w genialnym The Last of Us, a na deser (skoro podobał Ci się Daxter) dorwij The Jak & Daxter Trilogy HD.

 

W następnej kolejności dwie części inFamous, trylogia Resistance a na koniec Killzone 2 (od biedy może być również "trójka", ale akurat jej nie polecam).

 

To w sumie załatwiłoby temat najbardziej wartych uwagi exclusivów na PS3, a uważam, że właśnie od tytułów na wyłączność powinieneś zacząć zabawę z PS3.

 

Później leć już z listy, ale Red Dead Redemption, GTAV, trylogia Dead Space czy dwie pierwsze części Bioshock to powinny być Twoje pierwsze kroki - tak mi przyszło do głowy, jako pierwsze, ale gdybym się zastanawiał, to pewnie dorzuciłbym coś jeszcze, albo wręcz zmienił kolejność - strasznie dużo tego jest, więc jeśli nie grałeś w nic z powyższych to... współczuję - ja nie potrafiłbym teraz tego ogarnąć :)

Odnośnik do komentarza

Proszę o poradę. Interesuje mnie kupno następujących tytułów : Dragon Age Inkwizycja, Evil Within, Alien Izolacja, Watch Dogs. Teraz pytanko, czy można i opłaca się je przejsc na ps3? kupna ps4 nie planuje póki co ( nowa generacja wg mnie niebezpiecznie skręca w stronę PC i dojenia graczy na żywca już ). Nie jestem jakimś znawcą grafiki i nie ona jest dla mnie najważniejsza. Pozdro

Odnośnik do komentarza

Proszę o poradę. Interesuje mnie kupno następujących tytułów : Dragon Age Inkwizycja, Evil Within, Alien Izolacja, Watch Dogs. Teraz pytanko, czy można i opłaca się je przejsc na ps3? kupna ps4 nie planuje póki co ( nowa generacja wg mnie niebezpiecznie skręca w stronę PC i dojenia graczy na żywca już ). Nie jestem jakimś znawcą grafiki i nie ona jest dla mnie najważniejsza. Pozdro

 

Ja również nie mam PS4 ale raczej ze względów finansowych, więc wszystkie wymieniione przez Ciebie tytuły ograłem/ogrywam na PS3 (z wyjątkiem Dragon Age: Inquisition, bo jeszcze nie ukończyłem poprzednich, ale YT pokazało mi, że spokojnie mogę brać).

 

The Evil Within cierpi na przypadłość innych gier, napędzanych silnikiem idTech, czyli głównie upierdliwy pop-up tekstur, oraz screen-tearing.

Poza tym to mega fajny tytuł, ale wiem, że obchodzi Cię głównie strona techniczna, więc postaram się znaleźć pozytywy w tym aspekcie.

Graficznie jest mimo wszystko fajnie, podobają mi się te obdrapane i brudne ściany korytarzy, widać duże przywiązanie do detali. Genialne i budujące klimat jest oświetlenie, a i kilka miejscówek urzeka ogólnym wykonaniem (np las na początku). Zdecydowanie polecam.

 

Alien Isolation dopiero "napocząłem (5. chapter), ale już teraz mogę powiedzieć, że graficznie jest naprawdę wypaśnie, oświetlenie to poezja, a dźwięk miażdży mosznę. Animacja czasem potrafi chrupnąć, ale to głównie po wczytaniu save'a i/lub początku nowego chaptera, kiedy konsola jeszcze doczytuje dane w tle (w sumie w The Evil Within występuje ten sam problem, ale z czasem zanika). Oprócz rozdzielczości, różnica w grafice polega na mniejszej liczbie efektów, szczególnie cząsteczkowych - np unosząca się nad podłogą mgiełka z pary - na PS4 jest z tego całkiem gęsty obłok, a na PS3 ledwo co widać nad podłogą (i znów, w TEW jest motyw z trującym gazem i bardzo podobne różnice).

Ze wszystkich wymienionych tutaj cross-genów, chyba Alien najlepiej wytrzymuje porównanie z wersją PS4.

 

WATCH_DOGS - tutaj wyobraź sobie GTA na silniku Anvil, napędzającym AC IV Black Flag. Czyli jest trochę tak "papierowo", nie tak "realistycznie" jak w GTAV, ale jak na tak rozbudowanego sandboxa, byłem pozytywnie zaskoczony. Ruch na ulicach jest spory, choć na chodnikach już niekoniecznie. Deszcz wygląda słabo, ale mokra nawierzchnia, czy mokre ciuchy Aidena wyglądają super. Ogólnie główny bohater jest świetnie animowany, a jego płaszcz świetnie się porusza.

 

Z mojej strony szczerze polecam te produkcje, bo to świetne gry, nawet jeśli troszkę gorsze technicznie od wersji z nowszych konsol (polecam również Destiny - na PS3 wygląda naprawdę świetnie, choć trzeba przywyknąć).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki! Najpierw zamówię chyba Evil Within. Swoją drogą, czytałem o grze sporo dobrego, jednak zebrała ona średnie oceny. A określa się jako Resident Evil w przebraniu. Wszyscy narzekali na Re6 że to nie Resident już i została generalnie zjechana, teraz wychodzi gra która posiada niektóre cechy starszych RE czyli eksploracja i survival i nadal nikt nie potrafi tego docenić ( np nota w PE ) . I tak się zastanawiam czy wogóle RE można jeszcze wskrzesić i czy się opłaca.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki! Najpierw zamówię chyba Evil Within

 

W świątecznej promocji, na PSN, jest za 119zł.

 

 

tak się zastanawiam czy wogóle RE można jeszcze wskrzesić i czy się opłaca.

 

Zawsze się opłaca "wskrzeszanie" sprawdzonych tytułów ;)

Natomiast, ja też czekam na dobrą odsłonę kolejnej części. Ostatnia doskonała część na next gen, to był RE5. Świetny co-op.

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki! Najpierw zamówię chyba Evil Within. Swoją drogą, czytałem o grze sporo dobrego, jednak zebrała ona średnie oceny.

 

Poczytaj sobie ten temat - http://www.psxextreme.info/topic/99653-the-evil-within/?p=3237107

Wyrobisz sobie jakąś opinię, bo wielu użytkowników podzieliło się swoimi wrażeniami - polecam.

Edytowane przez WrednyPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...