Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

in fear

 

obejrzałem w nocy i zaskakująco przyzwoity. polecam włączyć w sprzyjających warunkach (w nocy, samemu, najlepiej na telefonie) z fabuły wiedząc tylko że "młoda para gubi się autem w okolicach lasu" i nawet potrafi trzymać w napięciu, bo nie wiadomo czego się spodziewać.

 

jakbym miał opisać fabułę to napisałbym że to połączenie (nie odsłaniać przed obejrzeniem)

 

 

Dead End i Wolf Creek

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem na AnnaBelle: Narodziny Zła. Napięcie wzbudza tylko obecność lalki, bo reszta filmów to jump-scare na jump-scarze. Zakonnicę opiekującą się dziećmi zobaczyłbym z chęcią w innych okolicznościach. Film obejrzałem za darmo za bilety w multisporcie więc może być, za własne pieniądze? Nigdy w życiu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Byłem na "To" ("Tym" ? ) i generalnie wyszło in plus. Początek wydawał mi się zapowiedzią czegoś bzdurnego, wręcz groteskowego. Potem zamiast na scenach grozy, skupiałem się bardziej na bohaterach i ich relacjach. Zwłaszcza, że te pierwsze sceny z koszmarami, to takie sztampowe trochę. Czy oni serio muszą co taką scenę napięcia, robić tą genericową muzykę z horrorów? To przypomina śmiech z sitcomów, taki odpowiednik "śmiejcie się tutaj", tylko że "teraz macie się bać, bo będzie scena, łi łi łi łi". Na szczęście potem już tak nie raziło. Co by nie mówić, ale właśnie wciąga ta cała otoczka tego świata dorastających dzieciaków (ale bez melodramatu) którzy dość przygodowo spędzają wakacje, jednocześnie zmagając się z ciężarem własnych problemów, których dorośli nie są w stanie widzieć lub nie chcą. A problemy te często są źródłem lęków i tutaj bardzo dobrze film oddał tak naprawdę zmaganie się z samym sobą. W miarę jak film się rozkręca, co raz bardziej przypominamy sobie, że sami przecież też zmagaliśmy się z lękami wypluwanymi przez naszą wyobraźnię. Tutaj sam klaun to tylko dodatek do reszty, oprócz finału, który też w pewnym sensie można traktować metaforycznie. No i film uderza w naszą dorosłość - przypominając, jak to było gdy za dzieciaka spędzaliśmy czas z kolegami z placu, szkoły, czy bandy.

 

Film jest trochę w stylu "Stranger things", ale nie epatuje nostalgią. Jasne, znajdziemy tam BMX-y, magnetofony Panasonica, a nawet salon gier. Niemniej to takie puszczanie oka, bardzo przyjemne. W tym wszystkim co mi się podoba, to szafowanie gatunkami i nastrojami. Trochę tu przygody, trochę komedii, trochę dramatu i w tym wszystkim horror, z moim zdaniem niepotrzebnym czasami gore. Dlatego wyszedłem z kina nawet niezmęczony, a wręcz usatysfakcjonowany. Poniekąd trochę też w tym filmie oldschoolu horrorowego, gdzie zło jest przejawem czegoś głębszego, czymś w rodzaju metafory. Co do samego straszenia widza, to jest kilka drobnych momentów na których można drgnąć, ale ostatecznie absolutnie tego w tym filmie nie brakuje. Polecam, chociaż fanem horrorów nie jestem  ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem również na 'IT' i podobało mi się.

Nie widziałem poprzedniej ekranizacji ani książki nie czytałem. 

Jak na 'horror' to mało jest tu tego (jak na moje niewrażliwe na tego typu patenty ciało), ale za to film nadrabia kreacjami aktorskimi (dzieciaki są świetne) i całą warstwą audiowizualną.

Widać jak na dłoni, że zrobili to fachowcy.

Jak ktoś nie może się doczekać na drugi sezon 'Stranger Things' to walić do kina na 'TO' ;)

 

7/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...