Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj kupiłem używaną ps3 z allegro, po aktualizacji do 4.55 postanowiłem zalogować sie do PSN i wyskoczył taki błąd: "Dostęp do sieci Sony Entertaiment Network z tego konta został zablokowany lub chwilowo zawieszony" bez żadnego kodu błedu. Konto nigdy nie było blokowane czy banowane. Czy możliwe jest to że konsola została zbanowana wcześniej ? Jeżeli tak to jest opcja by ją odblokować? Sprzedawca mówił że nie była zbanowana.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam problem chciałem aktualizować grę na ps3 ac4 ale co chwile mi przerywało i wyskakiwał komunikat o błędzie 80710723 więc sprawdziłam na ustawienia sieci na ps3 wszystko było ok do czasu gdy sprawdzało mi jakieś ustawieni NAT i informowało minie że ustawienie na działy w typie 3 i jest ograniczone  nie wiem co mam z tym zrobić proszę o pomoc bo chce aktualizować grę

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
Kiedyś kumpel żalił mi się, że na PS3 dostaje wiadomości od osób, których zupełnie nie zna - pomyślałem sobie, że to nic nowego - ja również dostaję takich masę.

Najlepsze jest jednak to, iż chłop twierdził, że wiadomości nie są skierowane do niego i wyraźnie jest to czyjaś konwersacja, której on jest tylko przypadkowym świadkiem.

Nigdy się z tym nie spotkałem, więc temat puściłem mimo uszu, ale w związku z wczorajszym, wzmożonym ruchem komunikacyjnym na PSN (powód - darmowe gry od EA), sam padłem ofiarą tego spamu.

Posypały się do mnie wiadomości od osób, których nigdy nawet nie spotkałem online, a z których treści wynikało, że "dziękują mi" za coś, albo ogólnie kontynuują podjęty wcześniej wątek - kłopot w tym, że nigdy z nimi nie pisałem, a sama wiadomość podpisana została "sent from device other than PS3 system", co wyraźnie sugeruje jej pochodzenie z PS4. Wydaje mi się, że ta konsola jest tak "socjalna", że podczas pisania wiadomości sugeruje ona jeszcze "znajomych znajomych" i stąd ten burdel.

Czy ktoś spotkał się z czyś takim? I czy jest jakieś rozwiązanie, które pozwoliłoby się odciąć od tego problemu na zawsze?

Odnośnik do komentarza

Ktoś podpowiedział mi, że najwyraźniej jeden z moich znajomych ustawił sobie na PS4 wiadomość zbiorczą i przez przypadek zaznaczył również moją ksywę - teraz jestem w tej grupie i najwyraźniej każda wiadomość od jej uczestników trafia również do mnie. Na PS4 podobno można się z tego wyplątać, ale na PS3 jestem bezbronny i skazany na ten spam.

Odnośnik do komentarza

Spieszę z wyjaśnieniem.

System PS3 posiada wymianę wiadomości PROSTĄ. To znaczy wysyłasz wiadomość do 1 osoby i ona może ew. odpowiedzieć.
System PSV(prawdopodobnie też PS4) posiada chat message, co oznacza że do czatu może dodać dowolną liczbę osób a wiadomości mogą być wymieniane między 2 a 100 osobami. 
Ktoś prawdopodobnie stworzył czat z waszym udziałem, a że PS3 nie posiada tego systemu wysyłana jest jako zwykła wiadomość, pamiętajcie jednak że te wiadomości powinny być odczytane w czacie i nie stanowią indywidualnej wiadomości, przeważnie są wyrwane z kontekstu.

Sony nie zamierza naprawić tego błędu w najbliższym czasie.

Pozdrawiam.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Możliwe bo często zaznaczam grupę ludzi w przypadku jakiś istotnych informacji(wd. mnie).

 

 

O Ty dziadu! :D Mnie też zaznaczyłeś, parę dni mi zajęło usuwanie tego spamu na PS4. Klikałem usuń, odświeżało się, ale wiadomość nie znikała :/

Odnośnik do komentarza

 

Możliwe bo często zaznaczam grupę ludzi w przypadku jakiś istotnych informacji(wd. mnie).

 

 

O Ty dziadu! :D Mnie też zaznaczyłeś, parę dni mi zajęło usuwanie tego spamu na PS4. Klikałem usuń, odświeżało się, ale wiadomość nie znikała :/

 

No to błąd PSN powinieneś otrzymać jedną wiadomość, wybaczcie ludzie że tak wyszło ale ten PSN to guwno obesrane. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Łączy ktoś bezpośrednio ps3 z PC za pomocą kabała Ethernet? Nie mogę tego skonfigurować, tak by mieć nat 2 (ciągle jest 3) Dodam że internet mam z Orange Free. Wina nie leży raczej po stronie Orange bo pamiętam ze kiedyś udało mi się to tak skonfigurować by mieć nat 2 i normalnie grać po sieci. Zna ktoś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem trzy gry w tej styczniowej promocji. Gry mogę normalnie pobrać więc niby wszystko okej, ale podczas przeprowadzania transakcji nie miałem żadnych pieniędzy w portfelu, karty kredytowej też nie dodałem [no dobra, dodałem kiedyś, ale w tym samym dniu jej dane usunąłem; czy może jest możliwość, że jej dane jakimś sposobem zostały zapamiętane?]. Co teraz? Czy grozi mi więzienie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...