Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jaką folię na przód i tył kupić, żeby chroniła iPhone 4s i nie było jej widać? Na Allegro tego multum, a nie chcę jakiegoś taniego bzdetu, co się będzie odklejać i łapać paprochy. Są jakieś dobre firmy, które się specjalizują w lepszej jakości produktach?

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Zastanawiam się nad wymianą mojego SGS II na iPhone'a 4. Nie to, że obecny telefon mi nie pasuje - po prostu spróbowałbym sobie jabłka. I teraz pytanie - czy iPhone 4 naprawdę chodzi tak dobrze, jak to się da usłyszeć od fanbojów? Androidowi 4.0 na SGS II nie mam nic do zarzucenia i szkoda by było zrobić krok wstecz. Kolejne pytanie to jakie są największe wady tego telefonu wg. Was? Jakbyście mogli tak pokrótce wymienić dlaczego NIE powinno się go brać (jeśli coś takiego jest w ogóle), to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
czy iPhone 4 naprawdę chodzi tak dobrze, jak to się da usłyszeć od fanbojów? .

 

Fanbojem nie jestem, parę komórek w swoim życiu już miałem, jednak z pełną świadomością mogę stwierdzić, że po roku użytkowania, iPhone 4 nadal śmiga jak marzenie. Na szybkość działania moim zdaniem nie da się narzekać.

 

Kolejne pytanie to jakie są największe wady tego telefonu wg. Was? Jakbyście mogli tak pokrótce wymienić dlaczego NIE powinno się go brać (jeśli coś takiego jest w ogóle), to byłbym wdzięczny.

 

Telefon jest dosyć niewygodny w trzymaniu przez swoją kanciastość, oraz tył jest bardzo podatny na zarysowania. Oprócz tego ciężko mi znaleźć jakiekolwiek wady. Nie mówie tego, bo mam wytatuowane japko na czole, ale dlatego, że jak pisałem - po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony z tej komórki i w najbliższej przyszłości nie zamierzam wymieniać jej na inny model.

 

A, dosyć głośno było o tym, że jeżeli trzymamy czwórkę w dłoni tak, że zakrywamy ręką dolny lewy róg telefonu, to może on tracić zasięg. Osobiście nic takiego u mnie nie ma, ale może warto ostrzec.

Odnośnik do komentarza
czy iPhone 4 naprawdę chodzi tak dobrze, jak to się da usłyszeć od fanbojów? .

A, dosyć głośno było o tym, że jeżeli trzymamy czwórkę w dłoni tak, że zakrywamy ręką dolny lewy róg telefonu, to może on tracić zasięg. Osobiście nic takiego u mnie nie ma, ale może warto ostrzec.

No niestety coś takiego występuje, ale trzeba naprawdę mocno trzymać iPhone'a, przy zwykłym użytkowaniu raczej tak nie ma.

 

I faktem jest że trochę wk.urwia rysujący się tył, zwłaszcza że przód wydaje się niemal niezniszczalny. Ale ogólnie jakość materiałów to pierwsza klasa, właściwie bez porównania z Galaxy S/SII.

Z innych irytujących rzeczy to denerwuje przenoszenie jakichkolwiek rzeczy do/z telefonu. Konieczność używania iTunes (na Windowsie) nie jest dobrą rzeczą, zwłaszcza że strasznie zamula to dziadostwo. Całe szczęście jest iExplorer, który trochę to ułatwia.

Edytowane przez _Shaman_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

4 ma problemy z zasięgiem przy normalnym trzymaniu telefonu, a poza tym gdy telefon leży na płasko (np. na stole) to wydobywa się z niego jakieś denerwujące trzeszczenie, czasem nawet podczas rozmowy.

 

Możliwe jest, że te wady zostały wyeliminowane w późniejszych partiach produkcji, ale ja widocznie trafiłem na telefon z okolic premiery.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A właśnie, jak to jest z jailbreakiem? Ma ktoś, używa ktoś? Czy to prawda, co zdarzyło mi się czytać, że jailbreak spowalnia telefon i zjada baterię? Czy to bajki takie jak teksty "speców" jak to trzeba task killerów używać na Androidzie? Bo przyznam szczerze, że po jb iPhone staje się dużo, dużo ciekawszym i wygodniejszym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza

A właśnie, jak to jest z jailbreakiem? Ma ktoś, używa ktoś? Czy to prawda, co zdarzyło mi się czytać, że jailbreak spowalnia telefon i zjada baterię? Czy to bajki takie jak teksty "speców" jak to trzeba task killerów używać na Androidzie? Bo przyznam szczerze, że po jb iPhone staje się dużo, dużo ciekawszym i wygodniejszym urządzeniem.

 

Mam Ipod`a Touch 4 od jakiegoś roku, jailbreak`a zrobiłem chyba z 4 miesiące temu - z każdym dniem ten ipod działa wolniej i gorzej, dzisiaj prawie mnie uj strzelił jak musiałem czekać z 20 sekund aż się pojawi ekran odblokowania...Niestety, ale po zrobionym jailbreak`u i aktywnym korzystaniu z jego dobrodziejstw (wgrywaniu dużej ilości aplikacji, gier i generalnie zaśmiecaniu sprzętu) iOS zaczyna strasznie mulić, w pewnym momencie jedynym rozwiązaniem pozostaje po prostu reset przez itunesa i wgrywamy od nowa :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

To fakt. Jeżeli wykorzystuje się dużo rzeczy z Cydii i np. zmienia wygląd całego telefonu, dodaje jakieś super animowane ikonki czy inne pierdoły to telefon po pewnym czasie może się zamulić.

 

Ja JB miałem od zawsze na wszystkich swoich iPhone'ach i nigdy nie narzekałem na żadne spowolnienia. Tylko, że ja Cydie wykorzystuję do ściągnięcia simlocka i zainstalowania SBSettings lub ewentualnie jakiś innych praktycznie niewidzialnych tweaków (zephyr, wifi booster itp.).

 

Także JB jest super, polecam, ale z głową.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak myślałem. Też mnie interesują raczej takie tweaki typu suwaczek od głośności zmienić na suwaczek od jasności, skrót do aplikacji pod 3xHOME, Zephyr właśnie itd. Sam mam iPoda Touch 4G, ale wg. mnie on i bez jb chodzi tragicznie, więc jest on tylko moim poligonem doświadczalnym i raczej nie jest miernikiem wpływu modyfikacji na prędkość działania.

 

Ściągnięcie simlocka przez Cydię - tak się da? Jakie są minusy takiego rozwiązania? Może się okazać, że będę miał simlocka w tym modelu, który do mnie przyjdzie i jakoś będę musiał sobie z nim poradzić.

Odnośnik do komentarza

Da się zależnie od basebandu modelu. Niektórych się chyba w ogóle nie da, niektóre da się chyba "miękko" (po restarcie wraca simlock), a niektóre da się całkiem. Myślę, że dokładniejsze informacje znajdziesz bez problemu z necie albo na myapple.

 

Sam proces ściągania simlocka w moim przypadku wyglądał tak, że włożyłem kartę Playa (telefon na Orange), odpaliłem w Cydii ultrasn0w i zrestartowałem telefon. Dopóki był JB, dopóki miałem bez simlocka.

 

Problem był tylko taki, że do aktywowania telefonu musiałem mieć kartę Orange, więc dokonałem zakupu jakiegoś startera za 5 zł tylko po to, żeby od czasu do czasu (po przywracaniu z kopii zapasowych na pewno; po ponownym JB, po aktualizajach na przykład, chyba też) wsadzić ją do telefonu.

 

Ogólnie w temacie ściągania simlocka już nie jestem, ponieważ moja 4ka nie ma simlocka fabrycznie, dlatego niestety ale moje informacje mogą być przedawnione.

 

W ostateczności możesz zapłacić jakimś stronom w necie, które włamują się do list operatorów czy Apple, czy kogoś tam i dopisują twój numer seryjny/fabryczny telefonu do tych list co powoduje, że telefon nagle nie ma simlocka ;) Tylko, że takie coś jest lewe i kosztuje.

 

Na pewno nie warto wierzyć jakimś komisom i siedzącym w nich "specom", ponieważ ci panowie skasują z ciebie hajs, zrobią ci jb i ściągna simlocka przez Cydie ;) a realizację haseł pokroju "ściągamy simlocka z każdego modelu" osiągają poprzez podmianę chyba basebandu np. na ten z iPoda czy iPada, co później może mieć przykre konsekwencje w użytkowaniu telefonu np. brak GPSa.

 

Aha, a tak zupełnie legalnie to simlocka można ściągnąć u operatora, który ten simlock wystawił. Kosztuje to w okolicy 80/100 zł.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Właśnie pokazują iOS6, na razie nic ciekawego.

Nowa ikona mapy, pewnie zrezygnowali z google maps, jak to krążyło po sieci od paru miesięcy.

 

 

edit: i rzeczywiście ich mapy. Ładnie pięknie - natężenie ruchu, turn by turn, ale wątpię żeby w naszym kraju sprawowały się lepiej niż googlowskie.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Wybaczcie, ale ten iOS6 to lekka porażka :D.

 

Siri, mapy, te karty - nic, co byłoby w jakimkolwiek stopniu przydatne w naszym kraju.

Do not disturb, answer with sms, nawigacja - Google jest tak dobre w zrzynaniu bajerów z iOS, że zje,bali niektóre zanim w ogóle pojawiły się one w iOS ;D

Upload w Safari - Apple plz

Zintegrowany facebook - może osobom uzależnionym od tej strony spasuje, dla mnie tylko kolejna obawa o to, że znowu mnie ktoś szpieguje. Nie wspominając o tym, że w Androidzie można robić share nie tylko do Twittera i FB, ale do wszystkiego, co tylko się da. Od wersji 1.0.

 

Jak dla mnie to te "nowości" równie dobrze można było wprowadzić jako update do kilku aplikacji w AppStore. Fakt, niektóre są przydatne, ale robić wielką pompę wokół takich pierdół? Oh wait, głównym bajerem iOS4 były foldery, tapeta na ekranie głównym i multitasking xD.

Odnośnik do komentarza

Zależy czego oczekujesz od systemu. Jak ładnego "systemu" z gierkami to tak (i to milionom ludzi pasuje, bo mało kto potrzebuje prawdziwego smartfona), ale jak szukasz porządnego narzędzia, które dostosujesz pod siebie to zostaje tylko Android.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...