Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupilem niedawno TomToma na cala Europe, a tu takie Mapy sie pojawiaja... :(

 

kozbinio, ale te mapy beda mialu POI. Calos po prostu korzysta zywcem z neta.

 

i to kolejna gadżetowość, bo weź tu korzystaj z tego np. w Koninie (20% 3G, 80% to EDGE). Dlatego mówię, że pare razy w Wawie odpaliłem jak z buta wracałem a tak to albo się ładują milion godzin albo i tak lepszy jest Navigon (mapy Navteqa). Tzw ja rozumiem, że to fajne jest ale nie płaczcie tak bo to tylko bajer który się raz na rok powinno odpalać aby sobie zdjęcie z satelity obczaić tylko dla zabawy...

Odnośnik do komentarza

Ja google maps używam głównie do nawigacji po mieście, ale w sumie teraz jest to niepotrzebne odkąd wyszła appka jakdojade.pl

 

Dla mnie całe te mapy to taka ciekawostka, bo tak jak mówi waldusthecyc z 3G zasięgiem w trasie kiepsko bywa i dużo lepiej sprawuje się nawigacja. Inna sprawa, że moja 4ka strasznie długo szuka sygnału, dlatego też rzadko z tego korzystam. Planuję sobie trasę na google maps i jadę na znaki, a częściej na czuja ;) przygoda!

 

A co do braku turn-to-turn w nowych mapach na iP4 to jedno słowo - jb ;)

 

Faktycznie jakby się nad tym zastanowić to Apple bardzo mocno uderza w klienta komercyjnego, zapominając o biznesowym/profesjonalnym i to nie tylko w sektorze smartphonów, ale też swoich aplikacjach (Final Cut), czy komputerach (zaniedbanie Maców Pro, wszystkie kompy domyślnie z matrycą glossy itd). Ale to w sumie dyskusja na inny temat.

 

PS: Fajne ceny mamy w porównaniu do USA co? ;] Dobrze wiedzieć, że za nowego Macbooka Pro z Retiną jako Polak musiałbym zapłacić o jakieś 850$ więcej niż Amerykanin. W końcu Polacy to taki bogaty naród ;) Paranoja.

Odnośnik do komentarza

Google obojetnie czy na ios czy w necie to ma ch ujowego dostawce i dolnyslask w Polsce jest marnie zrobiony. Zumi.pl ma swietne mapy polski z satelity i zdjec lotniczych i widac czy trawe kosili u mnie pod domem.

Google i Zumi maja tego samego dostawce zdjec lotniczych, i satelitarnych. Tyle ze Google kupuje bezposrednio od wlasciciela satelity a Zumi od posrednika.

 

Wejdz sobie na google, wejdz sobie na zumi i przestan sciemniac. Dwie rozne mapy. Zumi ma satelite z Techmexu a google z GeoEye i Digital Globe i fotki sa gorsze.

 

 

Rowniez uwazam, ze te cale mapy to badziew majac nawigacje z POI. Korzystalem z tego kilka razy jak bylem w lesie aby zobaczyc obszar na ktorym jestem a tak to nie ma po co jak z 3G zasiegiem jest lipa.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Google obojetnie czy na ios czy w necie to ma ch ujowego dostawce i dolnyslask w Polsce jest marnie zrobiony. Zumi.pl ma swietne mapy polski z satelity i zdjec lotniczych i widac czy trawe kosili u mnie pod domem.

Google i Zumi maja tego samego dostawce zdjec lotniczych, i satelitarnych. Tyle ze Google kupuje bezposrednio od wlasciciela satelity a Zumi od posrednika.

 

Wejdz sobie na google, wejdz sobie na zumi i przestan sciemniac. Dwie rozne mapy. Zumi ma satelite z Techmexu a google z GeoEye i Digital Globe i fotki sa gorsze..

GeoEye -> wlasciciel satelit IKONOS

Digital Globe -> wlasciciel satelit WorldView, QuickBird

 

teraz cytat z ich strony ( techmex'a) : Techmex pozyskuje wysokorozdzielcze zobrazowania satelitarne z amerykańskiego satelity ikonos, a także z satelitów teledetekcyjnych WorldView-1 i Quickbird

moze zdjecia robione w gorszych warunkach, dalsza obroka zdjec ma tez wplyw pewnie

ale dostawce maja tego samego

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

nowosci w iOS 5

  • Notification Center - umożliwia użytkownikom iOS 5 uzyskać dostęp do wszystkich powiadomień - informacji tekstowych, nieodebranych połączeń, przypomnień z kalendarza, informacji od aplikacji i wielu innych zebranych w jednym miejscu.
  • Możliwość synchronizacji przez Wi-Fi
  • Nowe funkcje w aparacie m.in. można użyć przycisku głośności do robienia zdjęć
  • Integracja z Twitterem
  • Usprawniono aplikacje Mail
  • Nowe gesty na iPada 2
  • iMessage - nowy, darmowy system komunikacji tekstowej pomiędzy urządzeniami z iOS 5, poprzez sieć Wi-Fi lub 3G
  • Kiosk - katalog w którym umieszczane są zasubskrybowane przez nas publikacje
  • Przypomnienia - aplikacja w której możemy zapisać rzeczy do zrobienia (np. listę zakupów

nie ma co mocarny update ciekawe co zawazylo aby nazwac to iOS 5 a nie iOS 4.16 itd

Odnośnik do komentarza

Szpic, ale jak Ci sie nie podoba to mozesz przeciez uzywac jakiegos super wypasionego hemoroida z 16rdzeniowym procesorem, ktoremu support konczy sie dzien po premierze w sklepach :)

spokojnie scena zapewnia dobry suport wiec nawet stary telefon dostanie najnowszego andka.

 

btw ja do Iphona nic nie mam to bardzo dobry telefon tylko niszczy mnie wychwalanie iOS 5-6-78-9 nowa rewolucja, rewolucyjne funkcje. czytasz i padasz i nie mam pojecia dlaczego np starsze iphony nie moga sie synchronizowac przez wi-fi? Lenistwo czy tez ostentacyjne wyciaganie forsy od ludzi.

 

kiedys byla plotka ze Apple mialo robic samochod to bylo by genialne :

Konferencja wychodzi oficjel :

"Tylko u nas rewolucja iCar tylko u nas samochod z 4 kolami!" :)

Odnośnik do komentarza

No ja nie mowie o zadnej rewolucji tylko podoba mi sie, ze mimo wszystko Apple nie ma mnie w nosie i dopoki nie sprawie sobie 5 to costam jeszcze nowego na 3GS dostane. Na Androidzie trzeba kombinowac z customowymi romami czego mi sie robic nie chce zwyczajnie ;) juz i tak mnie wkurza ze w ip musze miec jb przez simlocla, to jest IMO straszny fail Apple, no ale coz...

Odnośnik do komentarza

Szpic, ale jak Ci sie nie podoba to mozesz przeciez uzywac jakiegos super wypasionego hemoroida z 16rdzeniowym procesorem, ktoremu support konczy sie dzien po premierze w sklepach :)

Po pierwsze - nie prawda.

 

Po drugie - takie ficzery to juz mial SGS1 wiec dziwi mnie niesamowicie ze tutaj jest to przedstawiane jako jakas nowosc. -

  • Przypomnienia - aplikacja w której możemy zapisać rzeczy do zrobienia (np. listę zakupów - to nie jest jakis zart? Naprawde tego jeszcze nie ma i to jest jakas nowa funkcja?

Takie rzeczy to na androidzie sa juz od jakiegos czasu.

Wiekszosc rzeczy tutaj wymienionych to wlasnie jakies podstawowe rzeczy, male dodatki ktore w przypadku androida sa wypuszczane jako aktualizacje do appek - z supportem jest dobrze, akczolwiek ofc wszystko zalezy od developera danej aplikacji czy doda cos takiego dla starszych czy nie.

Nie trzeba miec hiper wypas modelu zeby miec tego typu funkcje bo one nawet i bez tych aktualizacji to maja. A jesli ktos chce miec najlepszy support to ofc najlepiej zeby wybral ktorys z modeli flagowych.

 

Nie do konca tez rozumiem ta cala dyskusje - przeciez bezposrednim konkurentem Iphone'a ze strony Androida sa takie telefony jak np. Galaxy, wiec nie rozumiem dlaczego nieflagowe modele ktore nawet nie sa promowane na pogromne Iphone maja byc jakims argumentem w kwestii supportu.

 

Lubicie iOS, jestescie z niego zadowoleni? No to bardzo dobrze.

Nie rozumiem jednak poczuca obowiazku bronienia Apple za wszelka cene (a przy okazji deprecjonowania konkurencji). Przeciez zla polityka wlasnie was najbardziej dotyka bo to wy jestescie tego uzytkownikami. To wlasnie wy powinniscie byc najwiekszymi krytykami (no chyba ze was takie rzeczy nie interesuja i jestescie w 100% usatysfakcjonowani - ale nawet wtedy ta obrona nie ma sensu).

Ja rozumiem konstruktywna krytyke, ktora np. byloby wytkniecie braku aktualizacji w starym modelu przez co nie ma funkcji ktora ma iOS, ale nie ma sensu wytykanie braku aktualizacji w momencie kiedy i bez niej ta funkcja [ktora jest w iOS] juz i tak w nim wystepuje XD

 

Ja tam korzystam z Androida i jestem zadowolony - nie sadze zeby iOS mial mi cokolwiek wiecej do zaoferowania (bo co niby on ma? wiem ze ma gierki, tyle ze granie na telefonie srednio mnie jara, a jesli chodzi o reszte: przegladanie internetu, funkcje multimedialne, robienie notek, przypomnien, dzwonienie, sms, nawigacja po miescie <jakdojade rlz> itp itd nie sadze zeby andek czyms dla iOS ustepowal).

 

 

 

A ogolnie jesli chodzi o caly rynek telefonow to jak dla mnie stoi juz w miejscu. Jedynie caly czas trwa wyscig zbrojen, coraz lepsza grafika w grach itd - jesli jednak chodzi o faktyczne funkcje uzytkowe to specjalnego rozwoju nie ma (rowniez w przypadku Androida).

Dlatego jak dla mnie nie ma sensu caly czas zmieniac telefonu - rownie dobrze mozna zostac przy galaxy S1 byc z tego zadowolonym, majac calkowicie w nosie to co sie dzieje na bierzaco.

 

Zadne z ulepszen ktore zawieraja te nowsze urzadzenia nie sa warte wydania na to 2 kafli..

Oczywiscie jak ktos ma taki kaprys to moze sobie kupic, jednak patrzac na to z czysto uzytkowej perspektywy nie ma to duzego sensu.

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

iPhone 4S w sieci Play nawet za złotówkę!

Play ogłosił dzisiaj, że od piątku iPhone S będzie dostępny w sprzedaży. Ceny wynoszą: złotówka na start plus miesięczna opłata w wysokości 179 zł za model 16GB, złotówka na start plus miesięczna opłata 199 zł za model 32 GB oraz złotówka na start plus miesięczna opłata 219 zł za model 64GB – wszystko w ramach umowy na 24 miesiące. Telefony są dostępne w większości salonów Play. Play wprowadzi do oferty również iPhone 4 – za złotówkę na start i miesięczna opłata w wysokości 159 zł w umowie na 24 miesiące – oraz iPhone 3GS, za złotówkę na start plus miesięczna opłata 139 zł, również w ramach umowy na 24 miesiące.

 

via: http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2012/06/iphone-4s-w-sieci-play-nawet-za-zlotowke

play: http://www.play.pl/pl/promocja/przejdz-do-play/play-abonament/super-przejscie-do-play/iphone/index.html

Odnośnik do komentarza

Wiekszosc rzeczy tutaj wymienionych to wlasnie jakies podstawowe rzeczy, male dodatki ktore w przypadku androida sa wypuszczane jako aktualizacje do appek - z supportem jest dobrze, akczolwiek ofc wszystko zalezy od developera danej aplikacji czy doda cos takiego dla starszych czy nie.

Nie trzeba miec hiper wypas modelu zeby miec tego typu funkcje bo one nawet i bez tych aktualizacji to maja. A jesli ktos chce miec najlepszy support to ofc najlepiej zeby wybral ktorys z modeli flagowych.

 

Nie do konca tez rozumiem ta cala dyskusje - przeciez bezposrednim konkurentem Iphone'a ze strony Androida sa takie telefony jak np. Galaxy, wiec nie rozumiem dlaczego nieflagowe modele ktore nawet nie sa promowane na pogromne Iphone maja byc jakims argumentem w kwestii supportu.

 

Nie rozumiem jednak poczuca obowiazku bronienia Apple za wszelka cene (a przy okazji deprecjonowania konkurencji). Przeciez zla polityka wlasnie was najbardziej dotyka bo to wy jestescie tego uzytkownikami. To wlasnie wy powinniscie byc najwiekszymi krytykami (no chyba ze was takie rzeczy nie interesuja i jestescie w 100% usatysfakcjonowani - ale nawet wtedy ta obrona nie ma sensu).

Ja rozumiem konstruktywna krytyke, ktora np. byloby wytkniecie braku aktualizacji w starym modelu przez co nie ma funkcji ktora ma iOS, ale nie ma sensu wytykanie braku aktualizacji w momencie kiedy i bez niej ta funkcja [ktora jest w iOS] juz i tak w nim wystepuje XD

 

No idealnie ująłeś sedno sprawy. To spuszczanie się po wszystkich blogach jak to Apple dba o użytkowników, bo w ciągu 3 lat wydało 2 duże update'y systemu dodające killer-feature'y jak aplikację do przypomnień czy upload zdjęć w przeglądarce. Androidy faktycznie są opuszczane dużo szybciej, ale co z tego, jak te flagowe telefony też dostają dwie duże aktualizacje, ale w dużo mniejszych odstępach czasu (nie mówiąc o tym, że te aktualizacje naprawdę coś nowego wnoszą + mnóstwo "nowości" z iOS jest na Androidzie od wersji 1.0 jeśli nie od razu, to łatwa do doinstalowania z Marketu).

 

Takie błahostki jak nowy przycisk w aplikacji czy widżet w pasku powiadomień się nadają do update'u w AppStore, a nie jako wielki nowy numerek systemu. Niestety na świecie nadal jest mnóstwo ludzi, którzy cieszą się z takich rzeczy jakby to było niewiadomo co i jeszcze bronią Apple jakby im ktoś płacił za to.

 

Ja JB miałem od zawsze na wszystkich swoich iPhone'ach i nigdy nie narzekałem na żadne spowolnienia. Tylko, że ja Cydie wykorzystuję do ściągnięcia simlocka i zainstalowania SBSettings lub ewentualnie jakiś innych praktycznie niewidzialnych tweaków (zephyr, wifi booster itp.).

 

Także JB jest super, polecam, ale z głową.

 

Tutaj trochę się zawiodłem szczerze mówiąc, bo simlocka można ściągnąć, ale tylko na iPhone'ach 3G/3GS i 4 z odpowiednio niskim basebandem (który raz update'owany nie da się obniżyć). Nie muszę mówić, że właśnie mam taki problem ;)?

Odnośnik do komentarza

@Yabollek

Ja to odbieram bardziej w taki sposób, że zawsze jak jest Apple wymienione to nagle musi pojawić się jakiś propagator Androida, któremu wydaje się że jest taki och ach i niesie kaganek oświaty do ciemnego ludu użytkowników jabłka. Pewnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 

Póki jestem zadowolony, a jestem i to od dawna, nie mam zamiaru zmieniać systemu ani na telefonie, ani tym bardziej na komputerze. A jeżeli komuś coś nie pasuje, to nie widzę sensu się męczyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...