Skocz do zawartości

Czy zbieracie gry ? , czy może je sprzedajecie/wymieniacie


Rekomendowane odpowiedzi

Gry niektóre zostają niektóre idą do Żyda nie ma wzorca. Ogólnie jak pozbywam się konsoli to i gry sprzedaję. Jak xbox 360 sprzedałem to pozbyłem się ok 80 gier co na półce miałem:). Sfinansowałem z tego 3ds i ps4. Nie mam miejsca aby mieć 3 wielkie kolekcje a mam kolekcje książek (ok 400) i filmów oraz seriali (też coś koło 400).

Obecnie mam 25 gier na wii i wii u, z 24 na 3ds/ds i 20 na ps3. Do tego dochodzi masa gier z cyfrowej dystrybucji na wszystkich platformach od pc czy vite po ps4.

Odnośnik do komentarza

Zostawiam sobie kolekcjonerskie limitki (np. FM 2/3/4, Gearsy 3), z sentymentu ulubione tytuły w zwykłych edycjach (Alan Wake, Mirror's Edge) i czasem zostają mi jakieś starocie, których nie chce mi się pozbywać za grosze. Resztę przechodzę i sprzedaję, co pozwala odzyskać większość kasy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie sprzedaję gier. Kolekcjonuje. Na PS Trzy dobiłem do 196 pozycji. Na PS4 już jest niemal trzydzieści (mowa o pudełkowych w obu przypadkach). Jednak jeżeli ktoś wybrał inną drogę, rozumiem. Kupi grę za dwieście zł, pogra tydzień, dwa, sprzeda za 160zł i wychodzi na to, że właściwie zaliczył kilka(naście) godzin zabawy za 40zł, a ktoś kupuje tak zwaną igłę za 160zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...
W dniu 17.01.2015 o 18:22, chmurqab napisał:

W szkole/na studiach (co niestety przypadło na erę GBC/GBA/GCN :frog:) prowadziłem tryb kup - przejdź - sprzedaj, bo zasadniczo inaczej się nie dało. Od kiedy pracuje wszystko zostaje u mnie.

na studiach działałem podobnie. Wkuwalem anatomie, fizjologie, kinezjologie i czasowo niestety bylem mocno ograniczony zważając ze nie mialem wowczas żadnej pracy (ZADNEJ!) bylem niejako zmuszony do kup, przejdź najlepiej na 100% i wymień za bezcen na nowe gorące tytule z Playstation 2. Teraz gdy mam 34 lata i kilka innych wydatków nie mniej ważnych jakos nie kalkuluje mi sie sprzedawanie za nic swojej kolekcji gier z PS2, PS3 czy Xbox One. Dorobilem sie czegos w zyciu i nie musze isc na jakies zgniłe układy. Dobre i bardzo dobre gry chyba bede składował do specjalnego plastikowego pudelka i w razie potrzeby gdy bede mial juz te 6 dych na karku wrócę do dawnych światów, pomysłów i bardzo milo spędzonych godzin przy danej grze. Zaliczyć to mozna jakis egzamin na studiach, ale gry wideo to dla mnie zbyt istotna sprawa w zyciu by od tak lekko raczka zegnac sie fizycznie z nimi.

Odnośnik do komentarza

Kolekcjonowanie pudełek może było fajne w latach 90 lub na początku lat 2000 gdzie normalne edycje miały coś więcej poza samą płytką w środku, ale teraz? Tylko ten plastik miejsce zagraca i nic z tego nie masz tak że yebać pudełka. :usmiech: 

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj jak coś kupuję to zostaje na półce. Inna sprawa, że skręt w cyfrówki poszedł u mnie już dosyć mocno i nowe pudełka pojawiają się u mnie naprawdę rzadko, przeważnie tylko jak trafi się jakiś naprawdę świetny deal. Za czasów studenckich i mniejszego dochodu miesięcznego wymiany gierek były mocno grane i chyba tylko dzięki obrotowi używkami miałem dostęp do nowych (dla mnie, nie pod kątem nowości premierowych) tytułów. Wyleczyłem się ze zbierania pudełek gdy drugi raz sprzedawałem starą konsolę z całym dobrodziejstwem, jakie zgromadziłem - pod koniec dnia i tak pudełka zmieniały właściciela, więc nawet brewka mi nie pykła przy przesiadce na cyfrowe wersje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...