Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Warriors dziś opadną, po dobrej formie w ostatnim czasie i kryzysie Kings, to będzie niezły szok. Chyba nikt sobie tego nie wyobraża, choć oczywiście szanse są.

 

Lakers-Pelicans też ludzie widzą murowanego faworyta w gwiazdach z LA, i w sumie też Pelicans mają problemy z kontuzjami i ogólnie bardzo kiepski moment dla nich, ale mam nadzieję, że powalczą. 

Po pierwsze to mogliby trochę posadzić gwiazdy jak nie są w formie, a więcej Murhpy'ego, Alvarado itd. Bo tak grając jak Ingram i Zion z Lakersami parę dni temu, to nie wiem czy mają szanse.

 

LeBron moim zdaniem świetna forma, koleś po przerwie All-Star wygląda doskonale. Mniej rzucanych trójek, ale 46% (!) skuteczności. Doskonałe rozgrywanie, rozumienie akcji. Atletycznie już widać pewien wiek (nie 39 lol, ale widać starzenie), w obronie często po prostu nie uczestniczy, ale po prostu świetnie dyryguje akcją i rzuca i Lakersów to znacznie wzmocniło jako drużynę. To może być najlepsza forma LeBrona od dawna, pojebana sprawa w tym wieku. Jestem zaskoczony, że w głosowaniu All-NBA Davis jest tak wysoko, bo jak dla mnie, jak zabierzesz LeBrona z Lakers, to oni po prostu słabo grają. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, maciucha napisał:

FB_IMG_1713331387600.thumb.jpg.fb70b147de5d3fad8742aa49f8b85b41.jpg

 

:rayos:

Było to do przewidzenia. GSW to najlepiej ze wszystkich drużyn rozpisany przez trenerów drużyn przeciwnych zespół w NBA. Grali przez tyle lat w rzadko zmienianym składzie to właśnie tak to wyglądało. Jak trójeczka nie siedzi to przysłowiowa dupa biskupa, a nie siedzi, ponieważ nikt nie ma takich kontestowanych trójek jak oni. Zostawić Curryego jako pomnik, Kumingę, kilku młodych wilczków (w tym  Podziemskiego),  a resztę wyjebać.

 

Odnośnik do komentarza
Quote

Jontay Porter z dożywotnim zakazem gry w NBA.
Były już zawodnik Raptors złamał przepisy dotyczące obstawiania meczów przez zawodników.

Od stycznia do marca Porter obstawił przynajmniej 13 spotkań, zarabiając na nich około 21 tysięcy dolarów, Porter nie brał udział w żadnym ze spotkań na które stawiał zakłady. 

Chłop zmarnował karierę dla 21 tysięcy, dla porównania za grę zarobił 2.3 miliona dolarów 

 

Zawsze miał łeb do interesów 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Smutny (chyba) koniec Klaya w GSW Xd 

21eda5c1-2ed3-4fad-953b-475e13592065.thumb.jpeg.bb3bef085c829b77699cb6b9b131cdc4.jpeg
 

Kurde mam mieszane uczucia.
Jako fan Golden z jedne strony mega smutek, że nie będę ich w PO, że nie będzie tam Currego. Dla mnie to z 30% funu mniej z PO. 
Z drugiej strony cieszę się, że tak się stało. Jakby weszli do PO znowu mogli by się jakoś psim swędem do 2 rundy dostać, a nawet może do WCF i znowu byłaby niezła zasłona dymna, duży kontakt dla Klaya itp. 
Teraz jest duży wstrząs i jest jasne, że trzeba mocnych decyzji.

Co do lata to wiem, że GSW jest mocno ponad cap space, ale kończy się mega kontakt Klaya (ok 43? mln w rok), CP3 jest opcja na przedłużenie (za ok 30), więc pewno tego nie zrobią. Wiggins wg mnie też już zagrał swój ostatni mecz. 
Klay się sprawdzi na wolnym rynku. Jak nie dostanie nic dobrego to może wrócić z cp3 za min dla weterana, nic nie więcej. 
Patrzą  na to jakim potencjałem finansowym oraz organizacyjny dysponuje Warriors oraz to jak Gians ma dość Bucks, to…

to może być bardzo ciekawe lato :)  

Odnośnik do komentarza

Teksty o końcu epoki Warriors ciągle ignorują to, ile faktycznie Warriors mogą zrobić. Ci gracze tam mają kontrakt nie dlatego, że na wolnym rynku to były optymalne ceny, tylko że nie ma wolnego rynku i zespoły mają zupeeeeełnie inne możliwości co do zachowania graczy i do ich pozyskania.

 

Dlatego nie wiem, czy taki Klay odejdzie. Gra słabiej i stary? No dobra, jasne, ale skoro gra słabiej i stary, to kto mu da więcej kasy? Może przyjąć jakąś niską ofertę w Warriors, kto wie. Warriors i tak mają wybór: albo Klay, albo nikt. Klay grał dobrze w wielu meczach ostatnio, gdy Warriors wygrywali, pokonali Houston, Lakers czy Dallas... 

 

Chris Paul spuszczony? No dobra, mogą, ale co to daje, bo nikt nie da im nic dobrego za kontrakt Chrisa Paula, przeciwnie, trzeba będzie dołożyć, by się go pozbyć. Też nie ma manewru poza oddaniem graczy za mniejszy budżet, ale akurat kasy to Warriors mają w ciul, więc nie jest to jakiś priorytet. (Według ostatniego rankingu, Warriors mają najwyższe przychody z ogromną przewagą 250 mln dolarów nad Lakers i Knicks. Ba, tylko kilka ekip - z LA, Nowego Jorku, Bostonu i Dallas, nikt więcej - ma chociażby POŁOWĘ przychodów Warriors. Oni mogą płacić ogromny "podatek luksusu" i nadal zostaje im więcej, niż innej ekipie która ma same minimalne płace).

 

Draymond to dla mnie żadne pytanie, pod względem koszykarskim. Ogólnie Draymond czyni tę ekipę dużo lepszą. I znów, Warriors mogą mieć jego albo nic. I nie wierzę, że ktoś odda młode supertalenty za Draymonda w tym wieku.

 

Wiggins to wielka niewiadoma dla mnie. Ogromny rozstrzał, nikt takiego nie ma. Ostatnie dwa lata - szalenie w kratkę, z momentami, meczami i całymi miesiącami fatalnej gry. Ten moment dziś, gdy próbował wyprowadzić piłkę i Fox go ojebał i zrobił bodaj 10 pkt. przewagi na początku meczu, był symboliczny. Nie mam pojęcia, co z nim się dzieje prywatnie i jakie są możliwości, ale pewnie też nikt nie weźmie jego kontraktu oddając cokolwiek dobrego w zamian.

 

Kuminga i Podziemski już w tym sezonie grali mnóstwo minut, nie ma tu co dodawać. Wiadomo że są przyszłością, nikt tego nie dyskutuje.

 

 

 

Gratki dla Kings tak czy siak. Ostatnio Sacramento wyciska tyle z wyniku, ile powalczą. Bardzo się zmieniła ta ekipa po cichu, w cieniu tripyl dabli Sabonisa. Wynik robią im te defensywne walczaki jak Ellis, Murray. Jasne, to że im wpadło tyle trójek to nic jak fuks, ale defensywnie pokazali ogromną intensywność. 

Odnośnik do komentarza

 

 

 

5 minut temu, ogqozo napisał:

Dlatego nie wiem, czy taki Klay odejdzie. Gra słabiej i stary? No dobra, jasne, ale skoro gra słabiej i stary, to kto mu da więcej kasy? Może przyjąć jakąś niską ofertę w Warriors, kto wie. Warriors i tak mają wybór: albo Klay, albo nikt. Klay grał dobrze w wielu meczach ostatnio, gdy Warriors wygrywali, pokonali Houston, Lakers czy Dallas... 

On nie musi odchodzić, ale musi dostać dużo mniej pieniędzy i tak się zadzieje. On zarabiał praktycznie super max, więc choćby przez to GSW otworzą się inne opcje. 
Warriors to nie Hornets. Będą mieli na bank wybór, bo są organizacją w której ludzie chcą grać, a Curry to bardzo dobry superstar do współpracy i rozwoju. 
 

Co do Klaya to myślę, że za te 15-20 mln  (jestem przekonany, że tyle mu Warriors nie dadzą)mogą go wziąć np Orlando, Houston  jako mentor i spacing dla młodych plus trochę koszulek 

 

 

5 minut temu, ogqozo napisał:

 

Chris Paul spuszczony? No dobra, mogą, ale co to daje, bo nikt nie da im nic dobrego za kontrakt Chrisa Paula, przeciwnie, trzeba będzie dołożyć, by się go pozbyć. Też nie ma manewru poza oddaniem graczy za mniejszy budżet, ale akurat kasy to Warriors mają w ciul, więc nie jest to jakiś priorytet. (Według ostatniego rankingu, Warriors mają najwyższe przychody z ogromną przewagą 250 mln dolarów nad Lakers i Knicks. Ba, tylko kilka ekip - z LA, Nowego Jorku, Bostonu i Dallas, nikt więcej - ma chociażby POŁOWĘ przychodów Warriors. Oni mogą płacić ogromny "podatek luksusu" i nadal zostaje im więcej, niż innej ekipie która ma same minimalne płace).


 

Tylko z tego co kojarzę gsw ma opcję przedłużenia i na bank mu nie dadzą znowu 30mln, więc jak zostanie, to pewno za dużo mniejszą kasę. Za takà jaką sobie wypracował w tym roku + 1 rok do metryki, czyli wg mnie min dla weterana, no może max 10 mln.

 

Odnośnik do komentarza

 

Wczorajszy mecz Play-Innowy NBA pomiędzy R.I.P. sławetnym GSW a SAC... cóż, był czymś na miarę gry do jednej bramki. W obronie wielcy Warriors zagrali źle, ale nie tragicznie, czyli na poziomie piłkarskiego ,,Kuszczaka puszczaka". W ataku kurnia balans zagrali tak, jakby mieli jakiś gruby melo w nocy przed meczem do rana, no i pomylili ,,alko" z metanolem - po prostu chyba Wojownikom wypaliło oczy i boiskową intuicję, bo z tej ich gry (tak, nie widziałem całego meczu, ale 10-minutowy skrót oglądałem dwukrotnie, więc ogólny przekrój koszykarskich anty-zdolności i umiejętności tej ekipy zyskałem) to na przemian wychodziła rzadka sraczka i zatwardzenie, na które kompot z suszonych śliwek nawet nie pomaga. Masakra. Kurłaaaa, pewnie tak samo i Wy, Ja zawiodłem się na drugiej mojej ulubionej w całej NBA drużynie... okropnie! No a Pan Klay?! ,,ŁottaFack"?! Zapraszamy Thompsona do Lakers, tak samo Curry'ego i Greena. Albo Jamesa do GSW na 2 lata. Tylko ponoć ten klub jest w stanie zagwarantować LBJ-owi i Lakers takie pieniądze i inne warunki, za które GSW dostało by do siebie Króla Jamesa.

 

 

 

IMG_20240417_220710.jpg.a0c5dd5ed40cec518f42a386719da760.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Embiid wrócił, inni kontuzjowani też, i Sixers wyglądają na potężnego przeciwnika z 7. miejsca. 

 

Niemniej play-in od razu zapachniało Embiidem playoffowym. Ludzie nagle się nie jarają tym, jaki to jest najlepszy i dominujący, tylko narzekają - że mało punktów rzucił, że wiele rzutów spudłował, że bije rekordy bezczelności we flopowaniu... Nie był to przekonujący mecz Sixers.

 

 

 

W Miami prawie cały mecz Jimmy Butler grał z kontuzją lol. Teraz już go nie puszczą, straci pewnie ten sezon. Chyba że Miami jakimś cudem bez niego rozwali Boston hehe. Ciekawe na co stać Bulls w tym starciu jeśli Butler nie zagra. Dzisiaj grali z Atlantą, jutro muszą z Miami, a w sobotę mogą już dostawać lanie 40 punktami od Bostonu, to jest życie.

 

 

 

Dopiero się kapnąłem, że Knicks skończyli na drugim miejscu hehe. Serio cały czas myślałem, że Milwaukee. Podobno celowo, bo Sixers to trudniejszy przeciwnik, niż Indiana... Zobaczymy. Dla mnie to nadal hitowa seria, jak na razie. Przypominam, że gdy dostępny był OG Anunoby, Knicks mają bilans 19-2, z dwiema zaciętymi porażkami i średnią różnicą +15 punktów gdy OG i Brunson są na parkiecie.

Odnośnik do komentarza

 

 

W dniu 18.04.2024 o 10:13, wojtas011 napisał:

... a chris paul znowu w pizde  

 

 

 

Zrządzenie losu? Zła ,,karma"? Sam nie wiem, dlaczemu CP3 akurat tak w tym NBA ma...  Pamiętam jak - jeśli dobrze kojarzę, a jak nie to mnie poprawcie - że CP3 miał trafić jakoś w okolicy 2007 albo 2010 (coś takiego) z Hornets wprost do Lakersów. NBA jednak, jak to NBA coś w tym złego zauważyła i transfer został przyblokowany.

 

A wracając do aktualności NBA, pierwsze wakacje w lidze za nami. Hawks i Warriors już pewnie spakowali walizki na Hawaje czy gdzie tam ich tylko poniesie. Zresztą Shaq i Charles sobie trochę ,,poużywają" na nich w świetnym jak zawsze Shaqtin A Fool, bo oni zawsze mają przysłowiową bekę z tych, co odpadają w pierwszych rundach Play-Off. Ciekawe ilu dziennikarzy i różnych specjalistów zagłosuje na SGA jako na MVP sezonu - chłop tak samo zasługiwał na to wyróżnienie co Jokic i Doncic; orał to pole jak mało kto w OKC, czasami sam dowoził zespołowi zwycięstwo. No zobaczymy, poza tym: liczę na 4-2 dla Denver w serii z Lakers (uwielbiam Jeziorowców jako drużyna koszykarska, ale nie jako obecnie dziwnie działająca Organizacja/Firma, ale szans nie widzę na zwycięstwo w tym starciu), także na 4-2 dla OKC z kimkolwiek przyjdzie im tam zagrać. Zapewne wszystko już superdeterministycznie określił sam Stwórca: skończy się finałem finałów: Boston Celtics vs Denver Nuggets.

 
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...