Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

Ufff no to pojawił się w końcu jakiś prawdziwy pasjonat motoryzacji na forum dla konsolomaniaków, nie powiem czekałem :yao:
 

Przecież w dobrych skrzyniach są łopatki do zrzucania lub wbijania biegów, czasami tak jeżdżę - normalnie czuje się jak tatusiek w F1 - no chyba że jedynie pro jest tylko wachlowanie drążkiem. No ale w sumie każdy automat ma manual, więc można sobie wachlować w górę i dół jak w rajdówce! XD 
Ciekawe kiedy do audi rs6 albo BMW M3 dadzą pro manuala :ragus:

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Mustang napisał:

Lubię pobawić się manualem, miałem tylko auta z manualem, ale jak dzisiaj jechałem do pracy godzinę z kwadransem z czego godzinę w korku, to jednak już wybiegałam myślami do zamówionego samochodu z DSG. I tak będę mógł zmieniać biegi łopatkami jakby co.

 

Jakbym do pracy jechał normalnie zamiast podjeżdżać po 5 metrów przez ćwierć trasy, to manual byłby spoko.

 

Tak BTW to generalnie żaden supersamochód już nie ma manuala, a ciekawe który entuzjasta motoryzacji odmówiłby jeżdżenia Ferrari czy Bugatti przez brak pedału sprzęgła.

Nie no trochę za duża hiperbola, mówimy o autach do użytku na co dzień a nie superautach. Logiczne że powyżej pewnej mocy/momentu automat zrobi wszystko lepiej i bezpieczniej dla samego sprzętu. Taki yaris gr, gt86 czy jakieś focusy st dalej mają manualną skrzynie i nikt nie płacze. Może jakbym miał na co dzień perspektywę stania po 1,5h w korku to kupił bym inne auto i pewnie z automatem, na szczęście nie mam :obama: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Żona ma manuala w qashqai - tam jest mały silnik turbo i manual się przydaje do redukcji podczas wyprzedzania na przykład. Ale w moim aucie nie potrzebuje sobie drążkiem mieszać żeby sie ładnie zebrał, nawet przy starcie. Może faktycznie jeżdząc koreańską furą trzeba mieć za co złapać (drążek) ale teraz już manual jest na wymarciu. 

 

I tak, zawsze można łopatkami sobie przy kierownicy sobie pomachać jak ktoś chce obroty wyciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, LiŚciu napisał:

Żona ma manuala w qashqai - tam jest mały silnik turbo i manual się przydaje do redukcji podczas wyprzedzania na przykład. Ale w moim aucie nie potrzebuje sobie drążkiem mieszać żeby sie ładnie zebrał, nawet przy starcie. Może faktycznie jeżdząc koreańską furą trzeba mieć za co złapać (drążek) ale teraz już manual jest na wymarciu. 

 

I tak, zawsze można łopatkami sobie przy kierownicy sobie pomachać jak ktoś chce obroty wyciągnąć. 

A czym jeździsz jeśli można zapytać?

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Mustang napisał:

A Camaro jakiś fajnych wyjazdów nie miałeś?

 

Camaro to głównie miasto i jakieś traski.

 

Natomiast dobry wkręt jest jak lecisz takim wielkim SUV-em w góry. Rozbijasz materac w środku. W cholerę miejsca na bagaże, namioty, nawet jakieś małe pawilony. Taka rodzinna, wielka fura bez kompromisów. Nocowanie w hotelach już dawno mi się znudziło a często na weekendy gdzieś latamy. 

 

Mam też Qashqaia II ale bagerian mniejszy niż mam w służbowej Toyocie dlatego nieśmiało patrzę za DD. Ale to pewnie najwcześniej za rok - dwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...