Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

Jest teraz w hu dodatków, asystentów i umilaczy. 
Jak już się ich zasmakuje to ciężko ich nie mieć. 
Kiedyś marzyłem o elektrycznych szybach, szyberdachu czy potem manualnej klimie…
 

Dla mnie w aucie mus to:

- dobre full led

- automat

- zrywny, uturbiony silnik  

aktywny tempomat

- komforotwe/specjalne fotele z elektryczna regulacją

- zestaw głośnomówiący  

 

bardzo pożądane 

- aktywne/iq ledy

- trójstrefowa klima z osobną strefą na tylną kanapę (dla dzieci)

- przyciemnione szyby tylne 

- bezkluczykowe otwieranie

- automatyczna klapa bagażnika 

- Apple CarPlay 

- kamera cofania i frontowa (ew czujnik)

- asystent jazdy w korku, korzystam od kilku lat, no hamulca w mieście praktycznie nie dotykam, z automatem to czysty relaks 

 

Odnośnik do komentarza

ale offtop  się zrobił.

 

To też się dopiszę. Wcześniej jeździłem starym peżocikiem 206. Jedyny bajer jaki miał to to radio, które czasem działało. 

 

Po zmianie auta na nowoczesne z wszystkimi bajerami stukam się w głowę, jak ja dałem radę 3 lata tym jeździć? Brak klimatyzacji, brak czegokolwiek. Szyby na korbkę xD Oddałem auto znajomym i ostatnio próbowałem się przejechać to nie mogłem nawet tego odpalić. 

 

Teraz tam cuda na kiju. Nie mówię już o klimatyzacji czy działającym radiu, albo elektrycznych lusterkach xD

- dostęp bezkluczykowy 

- kontrola martwego pola 

- porządny system multimedialny podłączony do telefonu

- sterowanie głosem 

- przyciemniane szyby

- aaa i koniecznie czujnik deszczu i zmroku. Teraz to chyba każdy nowy wóz to ma, ale dla mnie to był szok po przesiadce z wozu Boryny 

 

No sama przyjemność jeździć takim samochodem. Trochę zaczynam żałować manualnej skrzyni. Z jednej strony mogę w trasie poszaleć (i pościemaniać, że manual spoko, bo sportowa dusza) , z drugiej trochę boli w korkach. Kolejne auto koniecznie z automatem  

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, gekon napisał:

i. Z jednej strony mogę w trasie poszaleć

To żaden argument, przecież każdy automat ma tryb manualny, a te ciut lepsze jeszcze manetki do ewentualnej „zabawy”.

Wszelkie amg, mpower, rsy to skrzynie  automat i zapewniam, że można się nimi „pobawić”.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, balon said:

To żaden argument, przecież każdy automat ma tryb manualny, a te ciut lepsze jeszcze manetki do ewentualnej „zabawy”.

Wszelkie amg, mpower, rsy to skrzynie  automat i zapewniam, że można się nimi „pobawić”.

Ja ostatnio jechałem brata E klasa, która ma staroświecki automat, a nawet tam w trybie automatycznym jak się przytrzymało manetkę bieg w dół trochę dłużej to redukował to najniższego możliwego biegu i można było "od razu" dawać w palnik. Dla mnie w automacie najdziwniej się rusza i zatrzymuje, ale to pewnie kwestia wprawy. Podsumowując tylko i wyłącznie automat do samochodu na co dzień jaki by nie był. 

Odnośnik do komentarza

Ja już nie kupię auta bez:

- Autoatycznej skrzyni biegów

- Adaptacyjnego tempomatu

- czujników przód/tył i kamery cofania 

- czujników ruchu poprzecznego. Świetnie to działa!

- Keyless. Nie pamiętam kiedy wyciągnąłem kluczyk z listonoszki..

- Świateł full led 

- czujników martwego pola 

- sterowania głosem i systemu bluetooth.

 

Kurde... generalnie wszystkie bajery jakie mam obecnie w samochodzie się zajebiscie sprawdzają i mega umilają jazdę.  Oczywiście cena auta + 30k :yao:, ale walić to, jest przyjemnie i z udogodnieniem. Niby można bez tego wszystkiego żyć, ale to tak jak z internetem: też człowiek kiedyś żył bez.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

w lipcu udalo mi sie zaliczyc pierwszy event w roli kierowcy. przed wyjazdem postanowilem zmienic sprzeglo na lekki jednomas (5.8kg vs ~13kg dwumasy) oraz zalozyc hydro. wszystko mialo pasowac plug&play ale wyszlo jak zawsze i finalnie furke poskladalem na 2h przed wyjazdem xD mimo to beema przejechala bez problemu trase wawa -> ostroda, caly dzien upalania i powrot bez problemu, a jedyna awaria sa niedzialajace spryskiwacze xD zaczalem w koncu czuc samochod d00pskiem, chociaz do pelni wyczucia brakuje kubla, pasow i kierownicy. doswiadczenie wyniesione z forzy i assetto corsy pozwolilo mi na calkiem przyjemne przejazdy bez ciaglych spinow. 


234894330_400881581462903_11841889642321

235317031_165993435603838_34286812931162

221051674_234747098651831_52992386626360

235353599_203101298449543_73156502900711

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.08.2021 o 10:56, Mustang napisał:

Dla mnie CarPlay jest już w zasadzie koniecznością. Używam zawsze, radary i alerty z Waze, muzyczka leci z YT music, regularnie podcast albo audiobook z audible. Do tego czekam na korzystanie z adaptacyjnego tempomatu i adaptacyjnych świateł led. Asystent parkowania mnie nie interesuje, czujniki z przodu i z tyłu mi wystarczą. Obecnie mam tylko z tyłu i te przednie czasem by się przydały. Elektryczny fotel zależy, imo mało użyteczny jeśli samochodem jeździ jedna osoba, za to jeśli ma pamięć ustawień, niesamowicie przydatny jeśli regularnie prowadzą różne osoby innego wzrostu.


Jak się korzysta z YT w carplay ? Ja tylko Spotify ale zastanawiałem się jakie jeszcze aplikacje działają na carplay.

 

Odnośnik do komentarza

YT Music, czyli Spotify od YT. Zrezygnowałem ze Spotify, bo za podobną cenę mam YT premium - brak reklam na wszystkich urządzeniach oraz to YT Music działające jak Spotify. Jedyny minus, to że na konsoli nie działa.

 

Poza tym jeżdżę zawsze z Waze pokazującym radary, słucham audiobooków na Audible i podcastów Apple. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, LiŚciu napisał:


Jak się korzysta z YT w carplay ? Ja tylko Spotify ale zastanawiałem się jakie jeszcze aplikacje działają na carplay.

 

Jak wykupisz yt Premium to możesz odpalić appke YT Music i wyświetla się ona w AppleCar Play. 
Ja też używam YT M zamiast Spotify. W ogóle to kumplowi przelewam 60 zł i mam na rok. To można sherować jak coś.

Spotify ma jednak lepsze menu, podcasty itp. Chyba że coś nie zauważam w YT M? 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ale rozumiem ze YT z appki tylko dźwięk bez wideo tak? Coś na wzór właśnie Spotify? Czy wideo również? 
 

Moze stestuje zwłaszcza ze miesiąc próbny za free. 

1 minutę temu, krupek napisał:

A tak przy okazji, Apple Car Play lepiej działa niż Android Auto?

Tu nie mam porównania bo tylko car play ale o tym mogę powiedzieć ze złoto. Nie wiem tylko czy w innych autach jest wireless bo u mnie tylko kabel. Podobno można za 500 pln kupic jakiś transmiter 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, krupek said:

A tak przy okazji, Apple Car Play lepiej działa niż Android Auto?

W moim przypadku przejścia z XZ2 Compact na iPhone SE 2020 tak. Mniej problemów i szybsze przełączanie między aplikacjami. W nowym aucie (o tym kiedy indziej) działa też bezprzewodowo, zaskakująco stabilnie. 
 

@up

Tylko dźwięk i okładka. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, krupek said:

No ja mam AA, bo Honora 7x prawie 4-letniego już i w Focusie tak sobie działa i teraz nie wiem, czy to wina przestarzałego telefonu, czy ogólnie AA. Myślałem właśnie nad wymianą na Iphona SE, bo cena kumata, a i ciekawy byłem mniejszego telefonu.

Jestem bardzo zadowolony z SE. Jeśli wolisz mniejszy format od dużego ekranu i większej baterii nie zawiedziesz się. Stabilność i płynność działania są wzorowe, do tego Apple Pay jest wygodne i działa bezproblemowo. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nic specjalnego moje wozidło,ale przez 4 lata użytkowania i po 70 tys przejechanych kilometrów mogę stwierdzić,że to dobre auto jako daily. 1.9 JTD z 120 km sprawia,że auto jest w miarę żwawe, zużycie paliwa na poziomie poniżej 6 l/100km też cieszy. Żadnych usterek nie miałem póki co. Zgnił próg od strony kierowcy po zimie tylko tyle. Już zrobiony próg jest. Po zakupie tylko samemu zakonserwowalem podwozie i wymieniłem tylną belkę (tak był pukniety i koło nie było w pionie) i wszystko śmiga jak ta la la.

IMG_20210802_132231.jpg

Edytowane przez Szajka
  • Plusik 8
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Niedawno kupiłem od znajomego. Nudny rodzinny samochód. 

Wielki jak autobus, ale wygląd mi i żonie pasuje. 8 seater. 

Silnik 3L V6 benzyna. Nie wiem ile koni, ale to i tak w Londynie nie ma znaczenia. Dużo miejsca, a trzeci rząd siedzeń składa się na ścianę zmieniając pojazd w vana do przewożenia  gratów. Wygodny. Za niskie podwozie i brak cruise control. Kumpel dołożył też audio z subwooferem. 

No mam mały autobus. 

 

IMG-20210729-WA0011.jpg

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, C1REX napisał:

Niedawno kupiłem od znajomego. Nudny rodzinny samochód. 

Wielki jak autobus, ale wygląd mi i żonie pasuje. 8 seater. 

Silnik 3L V6 benzyna. Nie wiem ile koni, ale to i tak w Londynie nie ma znaczenia. Dużo miejsca, a trzeci rząd siedzeń składa się na ścianę zmieniając pojazd w vana do przewożenia  gratów. Wygodny. Za niskie podwozie i brak cruise control. Kumpel dołożył też audio z subwooferem. 

No mam mały autobus. 

 

IMG-20210729-WA0011.jpg

Daj jakieś fotki środka. 
 

Ciekawy wybór.

Odnośnik do komentarza
38 minutes ago, balon said:

Daj jakieś fotki środka. 
 

Ciekawy wybór.

Nie sądziłem, że kogoś mój nudny autobus zainteresuje. 

Auto faktycznie nietypowe i dodatkowo jest to japoński import. Toyota Alphard V.

Miałem nadzieję, że uda mi się go użyć jako vana, ale trochę ciasno, by wygodnie włożyć łóżko lub szafę. Wchodzi, ale pod kątem oparte o środkowe siedzenia. Mój Vauxhall (Opel) vectra akurat mieści szafę lub pojedyńcze łóżko na płasko, ale auto idzie na złom. 

 

To auto nie było klasycznym wyborem samochodu. Kupowałem od dobrego znajomego, który takie kobyły lubi. Wiem, że z dobrego źródła biorę i w dobrej cenie. Kupiłbym chyba niezależnie, co by aktualnie sprzedawał. Wcześniej miał prawdziwego mini busa z podwójnym tylnym kołem.  

 

Fotki środka. Akurat złożyłem siedzenia. Niestety przez ten środkowy rząd siedzeń wciąż muszę dokupić vana.

 

 

TV jest zabezpieczone regionalnie na japonię i dla mnie bezużyteczne. 

Edytowane przez C1REX
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...