Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest fajne jak idziesz z torbami z zakupami/dzieckiem na ręku i zakupami. Podchodzisz i cyk otwiera się. Potem też nie trzeba sięgać i machać łapą z klapą. Button i cyk. 
Dziwne, że w tak dopasionej full opcji auta skierowanego bardziej dla kobiet i do miasta/codziennego użytku nie dorzucili tego. 
 

No ale tak czy siak, mega furka. 

Odnośnik do komentarza
11 hours ago, balon said:

No to jest fajne jak idziesz z torbami z zakupami/dzieckiem na ręku i zakupami. Podchodzisz i cyk otwiera się. Potem też nie trzeba sięgać i machać łapą z klapą. Button i cyk. 
Dziwne, że w tak dopasionej full opcji auta skierowanego bardziej dla kobiet i do miasta/codziennego użytku nie dorzucili tego.

Zasadniczo tak, ale podobne posty można by napisać o większości opcji w samochodach nieluksusowych, a przecież zawsze trzeba iść na jakiś kompromis. Do tego każdy ma jakieś swoje preferencje oraz potrzeby zależne od stylu użytkowania samochodu, np. dla mnie podgrzewane i skórzane fotele czy regulacja klimatyzacji dla pasażerów z tyłu nie są istotne, bez elektrycznej klapy też się obejdę, za to zamówiłem topowe reflektory, z kolei mało sensowne dla kogoś unikającego jazdy w nocy poza miastem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Mustang napisał:

Zasadniczo tak, ale podobne posty można by napisać o większości opcji w samochodach nieluksusowych, a przecież zawsze trzeba iść na jakiś kompromis. Do tego każdy ma jakieś swoje preferencje oraz potrzeby zależne od stylu użytkowania samochodu, np. dla mnie podgrzewane i skórzane fotele czy regulacja klimatyzacji dla pasażerów z tyłu nie są istotne, bez elektrycznej klapy też się obejdę, za to zamówiłem topowe reflektory, z kolei mało sensowne dla kogoś unikającego jazdy w nocy poza miastem.

Pełna zgoda tylko mówimy tu o topowej wersji auta typowo pod miasto i codzienny użytek (+ pazurem w postaci 200 km), więc dla mnie takie rzeczy jak keyless czy automatyczna klapa powinna być standardem wg miejskiego przeznaczenia (zakupy, wozidła dzieci do przedszkola itp.), a nie topowe ledy, czy skory.

No ale spokojnie. Ofsajdowi to nie przeszkadza więc gi.  
 

@ofsajd jeździłeś już coś mocniej czy narazie jakieś docierki przecierki?

Odnośnik do komentarza

@balon to napisz do forda, że się nie znają. :) Skoro tak skroili tę wersję, to znaczy, że ma rzeczy istotne dla końcowego klienta. Widocznie ludzie w małych crossoverach nie chcą mieć elektrycznej klapy bagażnika, bądź wolą za te pieniądze mieć adaptacyjne światła lub skórzane fotele. Gdyby dodali ten element w standardzie, to cena byłaby już mniej przystępna jak za takie miejskie autko. Tym bardziej, że konkurencja np. C-HR za ponad 130k 2.0 184KM hybryda też nie ma elektrycznej klapy i możesz sobie ją za 4500 zł doposażyć. Ale tu już wkraczasz prawie w cenę średnio wyposażonej RAV-4. Nie zdziwię się jak na inne rynki ta Puma posiada elektryczną klapę w tej wersji lub coś innego ponad standard w naszym kraju, ale cena też będzie inna. Po prostu klient jest zamożniejszy. Tak to już jest. U nas kupisz Toyotę Yaris z benzynowym silnikiem, a na wielu zachodnich rynkach już tylko hybrydy. Jestem trochę w temacie, bo niedługo odbieram swoją pierwszą Toyotkę. :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Marcin_wawa napisał:

@Mustang a to już nie można podyskutować na forum dyskusyjnym? @balon RAV-4

Ile na teraz Rav-4 trzeba czekać? 


Zastanawiałem się dla żony nad C-HR w tej mocniejszej hybrydzie ale nawet w cennikach nie ma cen bo wsio wysprzedane, a nie wiedzieli kiedy nowe będą do odbioru XD  

 

Odnośnik do komentarza

Ja się strasznie jarałem elektryczną klapą, szczególnie otwieraną z pilota, albo nogą pod zderzakiem, fajny bajer. No, ale to w tych lepiej wyposażonych Focusach było. Za to mam z kluczyka otworzenie klapy, muszę sobie tylko ręką ją podnieść :rayos:

 

Ogólnie, taka elektryczna klapa, system key free i składane lusterka to jakoś zawsze był moje ulubione bajery w autach. I jeszcze oświetlenie pod lusterkami.

Odnośnik do komentarza

Podnoszenie jeszcze pół biedy ale zamykanie szczególnie w kombi czy suvach to już trochę siły trzeba użyć, szczególnie dla kobiety. 

Napatrzyłem się przez ostatnie lata jak żona macha w ix35. Nie dość, że ciężka to jeszcze dość wysoko trzeba sięgnąć. Obiecałem sobie, że jak zmienię jej auto to będzie miała elektryczną. Dopiąłem swego :) 

Odnośnik do komentarza

 W tych crossoverach elektryczna klapa jest "bezsensowna" z jednego prostego powodu... bagażniki o tak malej pojemności, że i tak max 3 siatki zakupów to żadna przeszkoda żeby nie móc sobie swobodnie poradzić z otwarciem klapy :kaz:.  Nie no, tak bardziej serio to fajny i praktyczny ficzer taka auto-klapa, ale też żadnen dealbreaker i imo np automatyczne składane lusterka są ważniejsze. 

 

 Propsy za tę Pumę, w pracy ktoś ma taką samą i nie idzie nie zawiesić na niej oka. Btw ta nowa Mokka też ma taką zieleń jako przewodni kolor w reklamach, ładny ładny. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, mozi napisał:

A skąd takie sensacje? Z instrukcji czy internety? Ja przy odbiorze dostałem info ze auto jest docierane w fabryce i nie ma co się bawić w eko driving. 

To jest w ogóle dziwne. Co odbierałem auto to każdy to samo, niby dotarte w fabryce, ale lepiej nie przekraczać 3 tys obrotów przez pierwszy 1-2 tys. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...