Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Audi A4 w podstawowej wersji kosztuje 130 tysięcy to nie jest dużo na tle innych marek. Jak jeszcze byłem przekonany na obecnym etapie życia do nowrgo samochodu to wolałem kupić nowe Audi A4 z niezłym wyposażeniem w podstawowej wersji za te 130 tysięcy niż Tipo Cross za 105 tysięcy. 

Tylko, że te podstawowe wersje są mocno okrojone. Ja np nie potrzebuje gadżetów w aucie, bo nie jestem Bondem ale są tacy, którzy nawet nie spojrzą na wersje bez super pierdół.
Odnośnik do komentarza

 Taka narracja (poprzednia str) jest trochę nie teges, i imo tylko szkodzi temu tematowi bo jest to krótka prosta do myślenia "kto ma lepsze/fajniejsze" auto. Dlaczego ktoś miałby się zaraz nie wiem wstydzić, że jeździ Kia, Renówką czy tam czymkolwiek. Dobrym przykladem jest program "Zakup Kontrolowany" na TVN Turbo. Różni ludzie się tam zgłaszają, ale nigdy nie wideziałem żeby prowadzący dał komuś odczuć, że kupuje jakiegoś "szrota" za 16k (czy ile tam), w innym programie typ testuje jakieś Porsche, a tu z wyrozumiałością i bez żadnej ukrytej ironii dostrzega zalety Kia (Kiji?) Rio nad innym randomowym autem podonej klasy :). Motoryzacja to nie tylko fancy fury.

 

 W sumie to powtórzę się... nie istotne jake kto ma auto (no każdy ma swoje gusta/priorytety), tylko bardziej brakuje tu pomysłów na zdjęcia :). Honda Mevka... mi się podoba, ale niech i będzie że to "pospolity dzidowóz". Tyle, że jakby jej cyknąć fotkę np w jakimś plenerze (miejscówek nie brakuje, nie tylko w irl) + pod jakimś odpowiednim kątem + jakby trafiło się fajne oświetlenie + skręcone koło itp, to już by to inaczej wyglądało i  wystarczy też telefon :). Nie jest to też forum fotograficzne. To jakby co, też rozumiem że przecież nie każdy musi mieć czas, żeby gdzieś jechać (niekoniecznie za miasto) o odpowiedniej porze dnia tylko po to żeby cyknąć fotkę na forum, raczej trzeba to lubić robić dla siebie. Także sorki, już nie bedę o to "walczyć".

Edytowane przez alb84
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, alb84 napisał:

 Taka narracja (poprzednia str) jest trochę nie teges, i imo tylko szkodzi temu tematowi bo jest to krótka prosta do myślenia "kto ma lepsze/fajniejsze" auto. Dlaczego ktoś miałby się zaraz nie wiem wstydzić, że jeździ Kia, Renówką czy tam czymkolwiek. Dobrym przykladem jest program "Zakup Kontrolowany" na TVN Turbo. Różni ludzie się tam zgłaszają, ale nigdy nie wideziałem żeby prowadzący dał komuś odczuć, że kupuje jakiegoś "szrota" za 16k (czy ile tam), w innym programie typ testuje jakieś Porsche, a tu z wyrozumiałością i bez żadnej ukrytej ironii dostrzega zalety Kia (Kiji?) Rio nad innym randomowym autem podonej klasy :). Motoryzacja to nie tylko fancy fury.

 

 W sumie to powtórzę się... nie istotne jake kto ma auto (no każdy ma swoje gusta/priorytety), tylko bardziej brakuje tu pomysłów na zdjęcia :). Honda Mevka... mi się podoba, ale niech i będzie że to "pospolity dzidowóz". Tyle, że jakby jej cyknąć fotkę np w jakimś plenerze (miejscówek nie brakuje, nie tylko w irl) + pod jakimś odpowiednim kątem + jakby trafiło się fajne oświetlenie + skręcone koło itp, to już by to inaczej wyglądało i  wystarczy też telefon :). Nie jest to też forum fotograficzne. To jakby co, też rozumiem że przecież nie każdy musi mieć czas, żeby gdzieś jechać (niekoniecznie za miasto) o odpowiedniej porze dnia tylko po to żeby cyknąć fotkę na forum, raczej trzeba to lubić robić dla siebie. Także sorki, już nie bedę o to "walczyć".

Gościu, ale ty fundamentalnie nie zrozumiałeś o co cho xD Wymyśliłeś sobie teorie, że hejtuje ludzi bo nie wiem brzydzę się biedą i marki premium FTW all day every day, ale w tym samym budżecie można kupić auto ciekawe z drugiej ręki jak i nudne nowe do wożenia zakupów i kaszojadów do szkoły.

Moje oczekiwania co do tematu to właśnie jakieś fajne furki, a nie pojazdy służące jedynie do przemieszczania się z punktu A do B i kiedyś tak było, a teraz to tylko budżetowych elektryków jakiś śmiesznych brakuje do dopełnienia obrazu updadku motoryzacji. Na forum tyle starych dziadów to i oczekiwania do furek krzyczących "kryzys wieku średniego" mam dość duże, ale jedyne co dostaje to "stara kazała kupić coś co mieści fotelik i zakupy na tydzień"

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Koleś88 said:


Tylko, że te podstawowe wersje są mocno okrojone. Ja np nie potrzebuje gadżetów w aucie, bo nie jestem Bondem ale są tacy, którzy nawet nie spojrzą na wersje bez super pierdół.

A to mam prawdziwą anegdotę. Były szef wziął aktualne A4 sprzed liftu w proponowanej konfiguracji, nawet nie zupełnie bazowej. Nie przeanalizował do końca cennika i potem był zły, bo dostał pierwszy samochód od lat bez nawiewów z tyłu, a woził regularnie dzieci i mu na tym zależało. A trzeba było oczywiście zamówić trójstrefową klimę, żeby łaskawie dorzucili nawiewy.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ukukuki napisał:

Nowe Audi A4 w podstawowej wersji kosztuje 130 tysięcy to nie jest dużo na tle innych marek. Jak jeszcze byłem przekonany na obecnym etapie życia do nowrgo samochodu to wolałem kupić nowe Audi A4 z niezłym wyposażeniem w podstawowej wersji za te 130 tysięcy niż Tipo Cross za 105 tysięcy. 

Oj te cennikowe/startowe 130 tys to mocno naciągane. Przerobiłem to w tamtym roku przy Q5. 
Takie w miarę sensowne A4 z jako takim wyposażeniem, to tak średnio 170-200 tys. brutto (dla Kowalskiego, nie mówię o firmie)
https://www.otomoto.pl/osobowe/audi/a4/od-2021/?search[order]=created_at%3Adesc&search[brand_program_id][0]=&search[country]=


edytka

No i z tego co widzę gole A4 z podstawowym silnikiem w benzynie (za słabym na tę budę) i 6 biegowym manualem (sic) to 141 tys. Z automatem cennik startuje od 150 tys (kto obecnie kupuje audi z 6 biegowym manualem?).

Odnośnik do komentarza
56 minutes ago, Soban said:

Gościu, ale ty fundamentalnie nie zrozumiałeś o co cho xD Wymyśliłeś sobie teorie, że hejtuje ludzi bo nie wiem brzydzę się biedą i marki premium FTW all day every day, ale w tym samym budżecie można kupić auto ciekawe z drugiej ręki jak i nudne nowe do wożenia zakupów i kaszojadów do szkoły.

(...)

 

No nie o to mi chodziło. Fakt, na poparcie tezy z pierwszego zdania użyłem mocno kontrastowych przykładów to i w Twojim odczuciu mogło na to wyjść. Chciałem bardziej zwrócić uwagę na coś innego. Jak przefolgowałem i poczułeś się urażony, to sorki. To inaczej. Twój ptk widzenia (do którego masz prawo), może prowadzić do tego że ktoś może się wstydzić wrzucić fotkę jakiegoś pospolitego "nudnego"auta.

 

Dobry przykład: (nie wiem jak teraz na szybko dodać nast cytat z poprzednich str, a post już piszę to już whatever, zdj @szajka)

IMG_20210802_132231.jpg

 

No pospolity "nudny" Punciak, w cenie tego auta można pewnie znaleźć parę modeli, które obiektywnie były by ładniejsze i bardziej pasowały by pod Twój ptk widzenia. Niemniej, jest to fajne zdj autka użytkownika forum i sam opis:

Quote

Nic specjalnego moje wozidło,ale przez 4 lata użytkowania i po 70 tys przejechanych kilometrów mogę stwierdzić,że to dobre auto jako daily. 1.9 JTD z 120 km sprawia,że auto jest w miarę żwawe, zużycie paliwa na poziomie poniżej 6 l/100km też cieszy. Żadnych usterek nie miałem póki co. Zgnił próg od strony kierowcy po zimie tylko tyle. Już zrobiony próg jest. Po zakupie tylko samemu zakonserwowalem podwozie i wymieniłem tylną belkę (tak był pukniety i koło nie było w pionie) i wszystko śmiga jak ta la la.

 

pokazuje, że nie ma się co "czepiać" dlaczego nie kupił nie wiem Hondy Civic (lub You name it co było by lepsze/fajniejsze/ciekawsze/bardziej młodzieżowe :)). Po prostu staję w opozycji do Twojego zdania, żeby taka narracja nie posuneła się za daleko, i jak ktoś jeździ np Nissanem Note/Leaf ( imo nudne jak flaki z olejem) nie "wstydził" się go wrzucić. Aby był fajny pomysł na foto, to zawsze dam serduszko :). 

 

Bez urazy, pozdrawiam :lapka:.

Spoiler

gościu :sweat:

 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza

Moje już tu było w temacie ale wrzucam bo to temat o zdjęciach a chce też się odnieść do tego co tu niektórzy piszą.

 

Ja osobiście wstawiam plusa każdemu kto wrzuci swoją furę choćby jeździł traktorem. Nie oceniam tego kto czym się wozi bo to nie jest konkurs "kogo stać na co". Jeśli jest to jeden z modeli które uważam za mocno brzydkie (Multipla?) to w ogóle nic najwyżej nie kliknę ale nie będę krytykował czyjegoś gustu.

 

A odnośnie swojego nie będę się rozpisywał bo jeździ się mi bardzo dobrze i wygodnie. Po przeczytaniu instrukcji żałuję, że brakuje temu wariantowi kilku bajerów (asystent pasa ruchu, parkowania, martwego pola, bagażnik na przycisk, tylna kanapa składana automatycznie na przycisk) ale to są tylko bajery i może gdy przyjdzie mi go wymieniać to będę miał na uwadze, że chcę te bajery mieć. Chciałem się tylko podzielić, że otarło mi się felgę :( Ustępując nadgorliwie przejazdu karetce zjechałem do wysokiego krawężnika. 

 

Tego samego dnia od razu pojechałem do serwisu odnowy. Gryzło mnie to, bo auto nie ma żadnego śladu nigdzie indziej. Po rozmowie z gościem dowiedziałem się, że to żaden problem przywrócić felgę do stanu oryginalnego. Jedyny kłopot to odcień lakieru i choć byłby minimalnie różny to odznaczałby się względem drugiej na tej samej stronie i zalecali mi robić dwie od razu. W tym wypadku stwierdziłem, że odpuszczę to sobie. Może za jakiś czas zdarzy mi się na innym kole (chociaż jeździłem na niskoprofilowych 4 lata i ani razu nie otarłem) i wtedy to zrobię.

IMG_20210711_171444.jpg

IMG_20211108_194323.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, [InSaNe] napisał:

 

Nawiązując do gadki, to ja nie lubię suvów i chyba nawet mając rodzinę wolałbym zdecydowanie sedana. Ewentualnie jakieś dopakowane Stelvio bym brał. Najlepiej czerwone z czarnymi alufelgami.

 

Ja to samo. Tzn może nie tyle co nie lubię, ale zdecydowanie wolę sedany. No, a jak już się trasy robi trochę częściej, to już w ogóle przepaść na korzyść sedanów, coupe.


Uważam jednak, że jako drugie auto (np dla mojej żony) to suvy jest mega opcją. Wyżej się siedzi, bezpieczniejszy na boczne dzwony dla dzieci na tylnej kanapie, krawężniki mniej straszne, duże/pakowne bagażniki (szeroki i wysokie otwory) na wszelkie wózki, rowerki i inne hulajnogi. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...