Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge sie nie zgodzic z Orionem. Sam niedawno zaczalem grac w U2 (rowniez bez uprzedniej znajomosci pierwszej czesci).

Poki co doszedlem do misji w pociagu ale wiem jedno. Ta gra to jedna z najlepszych gier tej generacji.

Owszem, gameplayowo nie jest bez wad....ba, poczatkowo bylem rozczarowany sekcjami strzelankowymi ktore nijak sie maja do Gearsow.

Tyle ze w tej grze wogole o to nie chodzi. Uwielbiam ja za klimat, muzyke, miejscowki i swietnych bohaterow (czyli to samo za co kocham Mass Effect :D).

Stawiam ja na rowni z takimi tuzami jak Mass Effect, Gearsy, RDR, Halo czy God of War.

 

PS. Kto nie grał ten pała :P

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

duzo osob narzeka na strzelanie, nie do konca to rozumiem. sam feeling strzelania rzeczywiscie nie jest najlepszy, ale sekcje strzelane sa w tej grze bardzo emocjonujace imo. szczegolnie te na duzych przestrzeniach, gdzie na wyzszych poziomach trudnosci trzeba byc nonstop w ruchu i korzystac ze wszystkiego co jest na mapce. bieganie od oslony do oslony pod ostrzalem, strzelanie przerywane okazyjnymi ciosami z piesci (uwielbiam ten wslig i walniecie w jajca, albo kop z obu nog). czasami dzieje sie tak wiele naraz, ze nie wiem jak mozna narzekac ;] predzej przyczepilbym sie do elementow platformowkowych, gdzie praktycznie gra robi wszystko za nas.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Strzelanie faktycznie jest bez powera, nie czuć tej "mięsistości", ale to nie sekcje z pistoletami świadczą o sile tej pozycji. Gdy wylądowałem w dżungli w Borneo to przez 5 minut podziwiałem krajobraz, wodę, wodospad, roślinność. Plastyczność po prostu urzeka. Teraz jestem w Nepalu i jest rewelacja. Desing, wybuchy, cząsteczki, latające śmieci, wiatr, po prostu niesamowicie wszystko wygląda. Strzelaniny są fajne dzięki gameplayowi, który jest największą siłą tej pozycji. Masa możliwości, osłon, można skakać, chować się, czaić, zmieniać pozycję, atakować, walczyć wręcz. Klimat, bohaterowie, grafika, wszystko w tej grze urzeka. Odpaliłem teraz na chwilę, ale czekam na wieczór, żeby całkowicie móc chłonąć klimat i wszystko widzieć, bo mam jasny pokój i słońce przeszkadza w szpilaniu :)

Odnośnik do komentarza

Strzelanie faktycznie jest bez powera, nie czuć tej "mięsistości", ale to nie sekcje z pistoletami świadczą o sile tej pozycji. Gdy wylądowałem w dżungli w Borneo to przez 5 minut podziwiałem krajobraz, wodę, wodospad, roślinność. Plastyczność po prostu urzeka. Teraz jestem w Nepalu i jest rewelacja. Desing, wybuchy, cząsteczki, latające śmieci, wiatr, po prostu niesamowicie wszystko wygląda. Strzelaniny są fajne dzięki gameplayowi, który jest największą siłą tej pozycji. Masa możliwości, osłon, można skakać, chować się, czaić, zmieniać pozycję, atakować, walczyć wręcz. Klimat, bohaterowie, grafika, wszystko w tej grze urzeka. Odpaliłem teraz na chwilę, ale czekam na wieczór, żeby całkowicie móc chłonąć klimat i wszystko widzieć, bo mam jasny pokój i słońce przeszkadza w szpilaniu :)

A najlepsze przed Tobą :)

 

Moim skromnym zdaniem ostatnie 2 lokacje najbardziej miażdżą, a w rozdziale 16 trudno dojść z punktu A do punktu B bez podziwiania srodowiska :)

Odnośnik do komentarza

Ej no, U2 i tak jest zaskakująco długie jak na grę tego typu. Na pewno dłuższe od jedynki :) Może to kwestia zależna od sposobu przechodzenia - ja zawsze zatrzymuję się gdzieś na dłużej dla głupiego oglądania widoków, o szukaniu skarbów nie wspominając.

Też mam nadzieję, że w U3 będzie jeszcze lepiej na tym polu.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Kurcze to trochę mało. Myślałem ze jestem gdzieś w połowie a tu się okazuje ze będę powoli kończył. Te chaptery są strasznie krótkie. Dzis w jakieś 2 godzinki zaliczyłem ich 10 (od 13go do 23go).

Szkoda bo gra okrutnie mi się podoba.

w 2 godziny 10 rozdziałów ?? to nawet same filmiki zajmują chyba z pół godziny ! czyli 1,5 godziny na 10 rozdziałów ?? to zacznij grać w gry na trudniejszym poziomie to więcej czasu spędzisz z grą ! mnie przejście zajęło 16 godzin, a to jak na tego typu produkcję dużo. Jeśli chodzi o trofea to niech te na multi nie będą wliczane do platyny, bo człowiek się wścieka gdy w takim AC:Brotherhood do platyny brakuje jedno trofeo polegające na wykonaniu każdej z akcji drużynowej podczas jednej rundy a graczy rozumnych (z którymi można było by wykonać dane trofeo) brakuje

Odnośnik do komentarza

Po prostu trafilem na bardzo krotkie rozdzialy :) Jak sie okazuje sa takie ktore ktore sie koncza po 10 minutach a pozniej takie w ktorych spedzasz godzine (jak np. chapter 23). Summa summarum, ukoncznie zajelo mi ok 10 godzin wiec nie jest zle :).

Jedna z najlepszych gier tej generacji. Na kontynuacje czekam z wywieszonym jezorem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja przed chwilą skończyłem i mam mieszane odczucia. Uncharted 2 to z pewnością bardzo dobra gra, ale... albo ja się starzeje lub po prostu w zbyt wiele gier już grałem. Jakbym nie spędził ponad 3 lat z Xboxem 360, PS3 byłaby moją pierwsza konsolą to pewnie U2 by mnie zmiotło pod dywan, przeżuło i wypluło. A tak to skończyłem i tyle. Nie czuje się lepszym człowiekiem, spustu jakiegoś też nie było.. może dlatego, że gra do połowy jest mega, a potem zaczyna nużyć ? Do etapu z pociągiem jest czad, a potem zaczyna się równia pochyła.. nie chodzi, o to, że jest coraz gorzej jest po prostu tak samo. Szczerze lokacje też mi nie podpasowały. Nie leżą mi tybetańskie klimaty, Shambala potem nadrabia. W grze jest też za dużo skakania po różnych lokacjach. Zanim się przyzwyczaję do jednej już kolejna. Mam nadzieje, że U1 ma bardziej stały krajobraz :) Sporo narzekam i można by wywnioskować, że gra mi się nie podoba. To nie prawda. Jedna z najlepszych gier na PS3. Nie jest to jednak ex pokroju Gears Of war czy Halo. Niestety nie jest. Może 3 to zmieni ? ode mnie 9-.

Odnośnik do komentarza

Owszem, Uncharted 2 jest graficznym kiler'em ale nie oznacza to, że seria Gears of War ma być gorsza, ponieważ Uncharted pod względem gameplay'u stanowi w pewnych aspektach kalkę produkcji Epic. To właśnie pierwsze Gearsy wprowadziły w tej generacji cover system, był to także pierwszy prawdziwie next-genowy tytuł. Sam pamiętam jak zachwycałem się każdym screenem w PSX Extreme jeszcze przed premierą gry. Do tego gra może się podobać. Wszakże mi średnio podeszła ale nie będę jej hejtować.

 

Uncharted 2 może nie wnosi niczego nowego do gatunku za to jest epicką przygodą obowiązkową dla każdego posiadacza PS3. Pokazuje jak najlepiej wykorzystywać sprawdzone rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Kupiłbym jedynkę, ale pewnie by mi się nie spodobało. Nie przepadam za grami przygodowymi, a Uncharted 2 podobało mi się właśnie za swoją filmowość i niezrównane przywiązanie do detali. Taka odskocznia od tego w co gram standardowo.

Edytowane przez DonSterydo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłbym jedynkę, ale pewnie by mi się nie spodobało. Nie przepadam za grami przygodowymi, a Uncharted 2 podobało mi się właśnie za swoją filmowość i niezrównane przywiązanie do detali. Taka odskocznia od tego w co gram standardowo.

 

Bierz jedynkę i nie wiruj, za takie grosze... dla mnie w kilku aspektach (zagadki, jednak większa spójność), przebija genialną dwójkę.

 

 

edit: filmowość też jest, taka jest po prostu ta seria.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

ja pamiętam, że do jedynki też nie bylem przekonany, i nawet bym jej nie kupił gdyby nawet dobra cena w pobliskim sklepie. Po demie też nie ma co oceniać, a gierka mnie wsiąkła maksymalnie że przeszedłem ją 6 razy, czołówka tej generacji

 

w dwójkę jeszcze nie grałem :( ale zagram na 100% przed trójeczką :P

Edytowane przez alexx-1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...