Skocz do zawartości

Rage


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem, to jest bardzo fajna strzelanina, z bardzo fajnym klimatem i grafiką, średnią muzyką ale bez żadnej historii: nie ma żadnych postaci na których mogło by nam zależeć, żadnego zwrotu akcji, żadnego szwarccharaktera do ubicia na koniec, na końcu nawet żadnego bossa nie ma, do tego ostatnia misja to bida z nędzą w odstającej od reszty gry na minus scenerii, do tego przed wyruszeniem na nią dostajemy uber guna dzięki któremu ten etap staje sie trywialny. Cała historia w tej grze to katastrofa i największe pocałujcie-nas-w-dupe ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Właśnie skończyłem grę (wątek główny - 12h na hardcore)...

 

Co to ma być (pipi)a za zakończenie ???? Porypało ich !!! Kiedy już myślałem, że zaczyna się właściwa gra to ona się kończy ??

 

Fail Carmack. MEGA FAIL...

 

Dobrze, że grę kupiłem ze zniżką 50% bo tyle najwyżej jest ta gra warta.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Gameplay świetny, ale tak jak napisałem - gdy już człowiek liczy na zwiedzenie ostatniej mega lokacji, jakiegoś zaskoczenia, starcia z bossem i ze 3h dalszej gry, dozbraja się jak poyebany Rambo do Wietnamu to się okazuje, ze dostajemy jednakowo wyglądający korytarz *pstryk* i koniec gry... Dostałem kopa w twarz buciorem z metalową podeszwą. Liczyłem na te ostatnie 3h gry bo wątek główny de facto nie istnieje.

Odnośnik do komentarza

To teraz ja. Nie skończyłem jeszcze gry więc moja opinia będzie po kilku godzinach gry.

 

Rage jest super. Bez dwóch zdań. Jestem własnie po gearsach 3 i deus ex. Każda inna ale chodzi dla mnie najbardziej o impreze a ta w Rage jest wg. mnie najlepsza. Grafika super (tekstury? zgrzewa mnie to - kupiło mnie 60 fps), świat piękny i klimatyczny (najlepsze na razie Dead City i pomieszczenie z resztkami trupów). Strzela się super bo wreszcie przeciwnicy biegają, chowają się i atakuje a nie tylko w odwrocie. Świetnie się w to gra i mam syndrom "jeszcze jednej misji" Dałbym 11 na 10 gdyby fabuła mnie była tak lipna (a właściwie jej brak) natomiast mocna 9 jest wskazana.

 

Na koniec dodam że mam 29 lat, pracuje i mam rodzine co oznacza że 10-12 godzin na przejście gry i zagranie w kolejną jest dla mnie jedyną możliwościa. Intensywną możliwością.

Odnośnik do komentarza

Mialem tak samo, niestety z kazda godzina gra mnie rozczarowywala. Mniej wiecej w polowie zdasz sobie sprawe, ze kazda misja wyglada tak samo, a przeciez po Dead City czlowiek czekal na jeszcze wiecej, a tu nici z rozmachu, 0 fabuly, zadania coraz slabsze i w koncu wielki final, ktory wyglada tak jakby byl tworzony na kolanie.

Niestety, czekam na Borderlands 2...

Odnośnik do komentarza

Gameplay świetny, ale tak jak napisałem - gdy już człowiek liczy na zwiedzenie ostatniej mega lokacji, jakiegoś zaskoczenia, starcia z bossem i ze 3h dalszej gry, dozbraja się jak poyebany Rambo do Wietnamu to się okazuje, ze dostajemy jednakowo wyglądający korytarz *pstryk* i koniec gry... Dostałem kopa w twarz buciorem z metalową podeszwą. Liczyłem na te ostatnie 3h gry bo wątek główny de facto nie istnieje.

 

może te 3h gry zobaczymy w DLC :lol:

Odnośnik do komentarza

No po Dead City wpadło niezłe Bash Mutant TV (chory klimat) i Shrouded Bunker (całkiem ciekawy). Naprawde miejscówki robią wrażenie.

 

Bunkier mi się totalnie nie podobał ale jest jeszcze jedna misja na zasadzie powrotu do Dead City, fajna misja w więzieniu albo w tej dolinie. Niestety pod względem rozmachu nic nie dorównuje bossowi podczas pierwszej wizyty w Dead City pomimo tego, że to nawet nie połowa gry.

 

Gra to banchmark - stabilne 60fps i AI przeciwników, którzy nie dość,że są świetnie animowani to jeszcze wymuszają ciągły ruch to nie kij w dmuchał.

Jakbym nie wiedział,że tą grę robili tyle lat z naciskiem na singla albo gdyby miała ona rozbudowany multi to bym dał jej z czytsym sercem 9/10 ale tak to na taką ocenę nie zasługuje - zmarnowany super potencjał

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To doczytywanie tekstur (gierka na hdd, żeby nie było) to bardzo znaczący minus oprawy, gdyby nie to to bym uznał, że oprawa jest super - a tak mamy średniak, i w ogóle jakość niektórych tekstur woła o pomstę do nieba... rozumiem, że dla takiej widoczności i 60fps cięcia były potrzebne, ale te są zbyt daleko idące IMO. Brak historyjki to jawna kpina, za to gameplay bardzo satysfakcjonujący. Nie jest to zła pozycja, nawet dobra jest. Ale myślę, że będę Rage postrzegać w kategorii największego zawodu roku, i najbardziej zmarnowanego potencjału.

Edytowane przez TheAceOfSpades
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Giera skończona w jakieś 12 godzin bez zabawy, sam główny wątek, strzelanie w tej grze daje masę radochy i jest satysfakcjonujące, a wszystko to z piękną animacją w 60 klatkach na sekundę, coś cudownego. Jest to gra specyficzna która wymaga odpowiedniego podejścia, teraz już rozumiem oceny które się wahają między 7 a 9, brak konkretnej fabuły może przeszkadzać ale tak jak już mówiłem kwestia odpowiedniego podejścia do tematu. Jesteśmy osobą której brak celu w życiu która robi wszystko dla innych a nic dla siebie nie pytamy o nic idzie na zakupy i rusza na akcję, już od samego początku gra pokazuje nam, że tak to właśnie będzie wyglądać cały czas. W końcu mamy do czynienia ze FPSem a przecież strzelanie w nim jest najważniejszy i w RAGE pokazuje, że w tym aspekcie nie dość, że trzyma cholernie dobry poziom to jeszcze pokazuje jak strzelanie w 2011 roku powinno wyglądać i widać, że na to poszły wszystkie starania deweloperów. Ja osobiście jestem na tyle zadowolony z tej gry, że postanowiłem ją jednak zostawić w swojej kolekcji i zagrać jeszcze raz robiąc dosłownie wszystko, może i na końcu nie ma bossa ale za to jest konkretna rozpierducha!

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pozdro dla tych którym się podoba tutaj grafika. Jest ohydna. Tekstury to taki kawał kupy że to aż wstyd wydawać coś takiego. Mam wrażenie że to jest poziom Dooma 3 :| I jeszcze na dodatek wieczne wczytywanie. Technologiczny gniot.

 

Aczkolwiek same gameplay fajny.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj pograłem ze 2 godziny w DEMO : design , koncepcja , spójność stylistyczna to co najmniej 9/10 ; płynność animki też super ; wymiana ognia/strzelanie są BDB .

Sporo przedmiotów (np. "zestaw" puszek na półce) natomiast jest opisanych takimi texturami jakimi były słabe gry na PS2 - tu już WYRAŹNIE widać zbyt małą ilość pamięci w tej generacji konsol ; na szczęście (jak dla mnie) twórcy

tak "przycięli" oprawę że takie (dość rzadkie) badziewia są do przełknięcia .

Nieaniowane niebo to porażka i tego braku nic nie usprawiedliwia - przy okazji to (zdaje się że) w GEARS OF WAR 3 niebo jest animowane w kampani jak się przechodzi ją samemu a jak z kimś to już nie jest animowane .

Na pewno kupię RAGE jak stanieje . PL wersji (napisy) chyba nie ma ?

Odnośnik do komentarza

Gra wygląda świetnie, jedna z najładniejszych jeśli nie najładniejsza gra na konsolach do tego 60fpsow i ta płynność (przynajmniej jeśli chodzi o demo), minusem oprawy jest większość tekstur przy lizaniu ścian które wyglądają słabo ale jeśli gra się normalnie to nie zwraca się większej uwagi na nie, z normalnej odległości super...kolorystyka, oświetlenie i design również daje radę. Brakuje jakiejś interakcji z otoczeniem które całkowicie niezniszczalne.

 

Co do gameplayu to mam mieszane uczucia, strzelanie zalatuje mi ostatnim wolfenstainem na Xa, średnio mi podchodzi, wyścigi fajne.

 

Taki mix borderlands, bioshocka i wolfenstein/doom3.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ale co mnie obchodzi twoje zdanie że dla ciebie Rage słabo/średnio wygląda, ty masz misję życiową jechania po CODach jak to ujowe są a później robisz calaki tych gier w ukryciu pod kołdrą. To co ty wylewasz z klawiatury interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.

 

Gra jest tak zrobiona że wygląda świetnie, mimo wielu słabych tekstur, tyle.

Edytowane przez Daddy
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

O ch.uj ci chodzi, ja piszę o Rage a ty mi (pipi) o Codzie.

 

Jak dla kogoś Rage na konsolach wygląda świetnie to nie dziwię się że niektórym jeszcze starcza ta generacja. Naprawdę trzeba mieć oczy w w (pipi)e by coś takiego pisać.

 

Idź sobie potrolluj na gameonly lepiej.

  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

RAGE jako całość wygląda bardzo dobrze, duża w tym zasługa art designu, ale dużo tekstur wręcz straszy przy próbie ich bliskiego obejrzenia. No, ale coś kosztem murowanych 60 klatek. Sam gunplay bardzo ok, aż się łza w oku zakręciła, bo mignęły wspomnienia z Quake'a II. Trochę krótka gra, ale na 8 z minusikiem zasługuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...