Skocz do zawartości

Rage


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Co nie zmienia faktu ze jak na kilka lat (4 lub 5 o ile dobrze kojarze) developingu w firmie takiej jak ID 10h to bardzo, ale to bardzo slaby wynik. Pan Carmack i spolka po prostu nie dali rady, obecna generacja to chyba za wysokie progi dla nich skoro zrobienie 1 krotkiej gry im tyle czasu zajelo, ID - kiedys legendy, obecnie nic wyrastajacego ponad przecietnosc, takie jest moje zdanie.

 

 

Co do pogawedki o tym czy mialbyc to sandbox czy nie, prosze:

 

We set out to create a bright, open wasteland, a big desert, so no one could complain about it being dark corridors.

 

oraz

 

You start off with a settlement and two instances and have to finish a bunch of things before you're let out of the gate to the town. And the second DVD is segmented, too, into a second wasteland. The world seems big, but the world is designed well, so you don't get completely lost in it.

 

Oto slowa samego pana Carmacka.

 

A jaki mamy efekt koncowy ? Liniowa 10 godzinna przygoda na pustkowiach okraszona okazjonalnie jakas piaskownica mala w ktorej mozemy pojezdzic autkiem.

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jezu, jak stare baby. Moze poczekajcie ze swoimi ocenami do momentu, az sie gra ukaze, a nie - chlopaki nie dali rady, bo za dlugo gre robili. No prosze Cie, a ile powstawaly Gearsy, Killzone? Rok? W ile mozna przejsc kampanie w tych grach? A jak sie okaze, ze gra powstawala 4 lata, bo to najladniejsza multiplatformowa gra jaka kiedykolwiek powstala?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Polecam recke na Gametrailers. Jedyny minus jak dla mnie to brak COOP. Grafa fajna, stałe klatki animacji, zarąbisty silnik. 10h to słabo ? Przecież dziś single trwa w fpsach 6h na oko. 10h to pewnie jak bedzie sie robić główny wątek fabularny. Choc dla mnie tak jak na poczatku napisalem minusem nie do przełknięcia jest brak COOP bo gra az sie o to prosi. Dodatkowo na X360 Rage jest na 3DVD (2 single, 1 multi - ot, taka pożywka dla trolli)..

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Jezu, jak stare baby. Moze poczekajcie ze swoimi ocenami do momentu, az sie gra ukaze, a nie - chlopaki nie dali rady, bo za dlugo gre robili. No prosze Cie, a ile powstawaly Gearsy, Killzone? Rok? W ile mozna przejsc kampanie w tych grach? A jak sie okaze, ze gra powstawala 4 lata, bo to najladniejsza multiplatformowa gra jaka kiedykolwiek powstala?

 

Czytaj ze zrozumieniem.

 

PS. Podane przez ciebie przyklady odstaja troche od sytuacji ID.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Niektórzy też dostali dokładnie to, czego się spodziewali - rozbudowanego i długiego jak na dzisiejsze standardy FPSa, z fajnym klimatem i ładną oprawą. Tak jak pisałem, nikt sandboksa, ani RPGa nie zapowiadał. Część osób powinna się nauczyć oceniać grę, a nie swoje oczekiwania.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza

Przejrzałem kilka recenzji ale ich nie lubię bo juz nie raz na recenzjach sie zawiodłem, jakbym sie za bardzo słuchał recenzji to pewnie bym nie zagrał w jedną z fajnieszych gier zeszłego roku - Alana Wake, jakbym sie nie słuchał recenzji to też bym sie nie nadział na jednego z bardziej przereklamowanych crapów tej generacji - Far Cry 2

RAGE kupie i tak bo podoba mi się tamtejszy klimat, powstrzymałbym sie tylko gdyby średnia spadła poniżej 6/10

O recenzjach narazie można powiedzieć tyle że sa różne, co tym bardziej utrudnia mi zgodzenie sie z nimi(lub nie) w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

okej instaluje pierwszy dysk. juz mam erekcje./

 

edit1: o k.u.r.w.a jak to wygląda. zdecydowanie jedna z najładniejszych gier tej generacji. Zbieram szczeke z podłogi.

 

edit2: lol easter egg są ^^

 

edit3: dobra są jednak elementy w grze co wyglądają średnio.

 

edit4: gra do łatwych nie należy co chwila ginę, (gram na prawie najwyższym poziomie trudnosci) ai przeciwników na razie na bardzo fajnym poziomie (skubani nie dają sie ustrzelic, trzeba sie z nimi pomęczyć)

 

adit5: ale gra ma klimat! co za giwery!

tyle na razie :P

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

okej pograłem trochę i tak jak wcześniej pisałem grafik przecudowna, (zdarzają sie pop upy ale rzadko, do czego mozna sie przyczepić to szczegółowość tekstur np jest stos trupów no i wygląda to jak stos manekinów brak zarysów mieśni itp w porównaniu do żywych przeciwników gdzie wyglądają kozacko) imo najłądniejsze odzwierciedlenie "nieba" w grach mistrzostwo! klimat i design genialne, fan fallouta i borderlandsów bedzie sie czuł jak w domu. drażni troche kiepska interaktywności z otoczeniem (ile sie namęczyłem by wskoczyc na 10cm murek) gra jest zdecydowanie trudna, przeciwnicy nie są chłopcami do bicia i nie czekają na kule w łeb, skaczą po ścianach dashują, chowają się. giwery bardzo fajne (bumerang z ostrzami miażdży jak i amunicja dum-dum :)) uwaga brak jako takich checkpointów! (jeszcze sprawdze dokładnie) jak mnie zaciukali cofneli mnie o kilka godzin rozgrywki ;/ (ale mozna dowolnie savować) no i gra jest szybka, efektowna i nie pozwala odejść od konsoli. imo gra bardzo dobra i smiało bedzie mozna ją wyliczać jednym ciągiem doom, duke.wolfenstain, quake rage. fabuła troche "taka jak wszystkie podobne tytuły" ale co zrobić :P po tym co zaobaczlyłem do tej pory na razie polecam.

 

edit: i zapomniałem, plus dla twórców za myślenie, jak sie przebijamy przez jakąś lokacje i zrobimy co mamy zrobić "trzeba wrócić się" ale jest fajny myk, zazwyczaj po wyczyszczeniu lokacji jest "zipline" która przenosi nas koło wejścia głównego lokacji, tak ze nie trzeba dymać przez całą lokacje i zwiedzać pustki.

Odnośnik do komentarza

Ok, mam za sobą około 4h spędzonych z RAGE. Na tytuł miałem umiarkowany hype, choć nie będę ukrywał, że na premierę czekałem z dużymi nadziejami.

 

Jaki jest RAGE? Przede wszystkim piękny i ultra płynny. Enviro w tej grze to mistrzostwo świata, to trzeba zobaczyć na własne oczy żeby uwierzyć. Tak samo jak i płynność gry trzeba odczuć na własnej skórze.

Gameplay jest równie dobry - mamy tu do czynienia ze strzelaniną z elementami RPG. Kolejne postaci zlecają nam zadania, my udajemy się na miejsce i robimy rozpierduchę. Jak się strzela? - jak dla mnie rewelacyjnie, przede wszystkim cały efekt robią świetnie animowani przeciwnicy (jak kolesia trafisz z shotguna to widzisz, że dostał z shotguna a nie z pistoletu) i całkiem niezłe AI (przeciwnicy uciekają wezwać kumpli zmieniają osłony). Te elementy sprawiają, że walka jest wymagająca ale dająca sporo satysfakcji. Do tego dochodzą jeszcze oczywiście pojazdy którymi poruszamy się po świecie gry i możemy startować w wyścigach. Co mnie bardzo zaskoczyło wyścigi są naprawdę bardzo fajne i dobrze wykonane (widać że ten element nie został dorzucony na siłę) i aż się chce w nich startować.

Na zakończenie dodam tylko, że w grze możemy podziwiać jedne z najlepszych modeli postaci z jakimi się spotkałem w grach w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wczoraj odpaliłem u kumpla na chwilę jak odbierałem od niego moją grę i muszę powiedzieć, że jakość grafiki mnie zmasakrowała. A do tego dochodzi niewiarygodna płynność, na pierwszy rzut oka widać, że to 60 FPS i tak powinny chodzić wszystkie gry.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie - takze jestem po pierwszej godzinie i graficznie gra prezentuje sie rewelacyjnie ! Do tego jest ultra plynna, srodowisko zachwyca, postacie sa znakomicie wykonane, nawet model jazdy jest przygotowany z mega staranoscia. Perwsza gra tego typu, gdzie strasznie przyjemnie sie jezdzi quadami, buggy - ja jestem pod mega wrazeniem ! Dzisiaj pogram dluzej, to pozniej cos skrobne !

Odnośnik do komentarza

przykleję mój post z console wars

 

Analiza min. framerate'u Rage między konsolami:

http://www.lensoftru...-rage-analysis/

 

Średnio Rage na ps3 popie.rdala w 59.97fps, na xboxa ciut gorzej....reszta devów UCZYĆ SIĘ!!!

 

Serio jestem w szoku jak to chodzi i jak wygląda - wali mnie to,że na wasteland czasem mega chamsko dogrywa tekstury a cienie nie są realtime tylko wypalone

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to jedna z dwóch najładniejszych gier na konsolę (razem z God of War 3). Bez obrazy, ale Epic ze swoim enginem chowa się w mysiej dziurze. Ktoś tu się zachwycał pustynnymi krajobrazami w Gyrosach 3 :rofl2: . Jak wyjechałem autkiem na Wasteland, to mi autentycznie kopara opadła, a takiego czegoś nie miałem właśnie od czasu premiery Goda 3. Wiem, że dogrywanie tekstur w tej grze weszło na zupełnie nowy poziom (dogrywają się na trzy razy przy każdym obrocie kamerą), no ale wyżej dupy nie podskoczą już na tych konsolkach. Płynność gry urywa jaja, krajobrazy i wykonanie postaci wydłubuje gałki oczne, momentami miałem wrażenie, że gram nie na konsolce tylko na wypasionym kompie (oczywiście z wyłączonym AA ;) ). Minusem jest niedbałość wykonania niektórych miejscówek, tak jakby skleconych od niechcenia.

Gameplay to też nie przelewki, broń kopie aż miło, a model jazdy daje dużo casualowej radochy. Denerwuje trochę zbyt mała liczba miejscówek, co owocuje wracaniem do już odwiedzanych lokacji w ramach nowej misji. Na razie największy banan na twarzy w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

gra płynnością stoi bez dwóch zdań. czy lepiej od gearsów wygląda? miejsca rage urywa dupę ale tez miejscami wywołuje na twarzy wtf. gerasy od poczatku go konca wygladaja poprawnie z momentami urywajacymi dupę. w rage momenty urywajace dupe sa czesciej ale czasem mozna dostac kopem w twarz brzydkimi teksturkami. no i rzexzywiscie na razie chyba najładniejsza pustynia na razie (czekamy na u3 i battlefielda3 pc")

Odnośnik do komentarza

Myslalem, że już więcej z konsol obecnej generacji się nie wyciśnie. A jedna Rage udowodniło że się da !!!. Graficznie Rage podnosi bardzo wysoko poprzeczkę. Pogrywam dla porównania w Bete BF3 przy Rage wygląda jak gra z Xboxa albo Ps2. Klimatycznie, brudno..... totalny kataklizm wyczuwalny od pierwszego odpalenia tytułu. Spadam grać :) Polecam nie będziecie żałować kasy

Odnośnik do komentarza

Za mna ponad 4 godz. gry i moge tylko napisaca, ze przejscie w 10 godzin to chyba bajka. Podoba mi sie zroznicowanie przeciwnikow, bossowie, klimat, nic o tej grze nie wiedzialem, ale po pierwszym filmie postanowilem wziac na premiere i naprawde nie zaluje!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...