Skocz do zawartości

kulturystyka


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz sobie tego typka ze Szczecina przy 70 kg wyglada na 80. Albo ma 160cm albo strasznie drobne stawy jak i ja :D

 

z tym wyglądaniem to kwestia proporcji. przykładowo, jak ma specyficzny stosunek ramienia do szerokosci obręczy barkowej i stanie w pozycji biceps przodem, to....

 

i tak dalej 

 

dlatego pozowanie na zawodach to osobna bajka. w wyznaczonych pozach możesz się nieco inaczej ustawić, żeby uwydatnić to i owo. w dowolnym spamujesz swoje najbardziej korzystne pozy. kwestia odpowiedniego zaprezentowania sie. na zdjęciach to już kompletnie inna bajka....

 

dlatego 

 

 

 

 

Jak masz gdzieś linka z jego fotkami to dawaj.

 

ciężko obiektywnie ocenić. można się wprowadzić w błąd i zawyżyć lub zaniżyć samoocene. potem wychodzisz na porównanie i.....

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Na fb wpisalem dane i znalazlem. Sam chcialem startowac w 70kg ale jak tam chlopy po 160cm maja to wiadomo ze zniszczyli by mnie.Nie wiem co oceniaja na zawodach ale staraj sie do 70kg wejsc bo 75kg to juz bestie pokroju Zacharego. I jeszcze mam pytanko co trzeba zrobic by na zawody wyjsc? Pewnie masa papierkowej roboty i czekania az zaakceptuje zwiazek .Sorry za polskie brak polskich znakow ale tablet nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza

Na debiuty tylko zaświadczenie od lekarza,gacie sportowe,bronzer i wpisowe.Tutaj nie trzeba należeć do klubu.A oceniają na zawodach głównie symetrię i docięcie.Co do tego typa ze Szczecina to nie chcę pucować,ale mógłbym z nim powalczyć,bo od tygodnia mam prążki na prostownikach na plecach ;) Gorzej z tym typem Piela z Zatoru,grubo soku poszło co widać po jego progresie. No i brzuch lepiej,ale słabo to widzę,organizm się stawia,nie chce tak nisko z wagą schodzić,chooj z tym,zrobię wszystko by jak najlepiej się zaprezentować,obojętnie w jakiej wadze.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

z tego co zasłyszałem od ludzi startujących, to wzrost ma znaczenie. nie, nie wystarczy być kurduplem, żeby wypełniać limit na dobrych obwodach. wyższy koleś zawsze jest lepiej widoczny i sam fakt, że dominuje wzrostem, wpływa na podświadomość sędziów, którzy są tylko ludźmi, nie maszynami   

 

 

 

A oceniają na zawodach głównie symetrię i docięcie

 

symtrie..hmmm....jak z odległości sceny rzuca się w oczy brak symetrii, to nie powalczysz. każdy powinien mieć względną symetrię, ale też nikt tak do końca jej nie ma (czynnik ludzki), więc chodzi tylko o to, żeby twoje niedoskonałości i jeden biceps większy od drugiego NIE BYŁ WIDOCZNY, a nie na odwrót. innymi słowy, symetria to nie czynnik do oceny, tylko warunek. miałem na kursie podstawowe kryteria oceny, ale nie pamiętam dokładnie, pewnie w internecie jest wszystko jak zwykle. na pewno pierwsze są proporcje poszczególnych mięśni, potem definicja, chyba gęstość.......a, taki banał jak stosunek długości nóg do tułowia, rąk do nóg i tak dalej. niestety z tym się trzeba urodzić, choć fajnymi proporcjami można to i owo przykryć. oczywiście samym wyglądaniem wygrywa się, kiedy odstawiasz dobrze resztę, ale kiedy stajesz na porównaniu obok gościa, który prezentuje zbliżony level (a sędziowie cie specjalnie tak ustawią), to w gre w chodzi pozowanie, które trzeba dobrze wytrenować, bo ty masz byc widoczny a on nie. kiedy wchodzisz na układ dowolny solo, to sedziowie cie już zapamiętali i teraz masz ich zaczarować. scena to taki teatr, co nie. co nie dowyglądasz, to dograsz. to już nawet arnold opowiadał, że spotykał gości, którzy pomimo gorszej formy wygrywali pozowaniem       

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Na fb wpisalem dane i znalazlem. Sam chcialem startowac w 70kg ale jak tam chlopy po 160cm maja to wiadomo ze zniszczyli by mnie.Nie wiem co oceniaja na zawodach ale staraj sie do 70kg wejsc bo 75kg to juz bestie pokroju Zacharego. I jeszcze mam pytanko co trzeba zrobic by na zawody wyjsc? Pewnie masa papierkowej roboty i czekania az zaakceptuje zwiazek .Sorry za polskie brak polskich znakow ale tablet nie ogarnia.

 

Zachary to chyba w kat 80+ bedzie wychodzil bo teraz cos 101 kg wazy :F

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No Kai fajnie jakby tak na pocieche chociaż raz zgarnął to Mr. O., niedługo nawet sponsorzy go oleją, bo będzie synonimem wiecznego luzera;). Przydałoby się też przerwać dominacje Phila, bo głupio (pipi)i;). W przyszłych latach będę kibicował Rodenowi i Cedricowi, kozackie sylwetki i duży potencjał  :sir: .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...