Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Real wydaje zarobione przez siebie pieniądze oraz czasami musi brać pożyczki z banków. PSG drukuje pieniądze kiedy chce i ile chce. Rzeczywiście to jest to samo.

A tego Camposa to uczepiłeś jakby to był najważniejszy fragment wypowiedzi. Napisz jeszcze z 10 akapitów o tym lejąc wodę jak jakiś Stec czy Rudzki w swoich feliietonach to na pewno wzmocni twoją argumentację.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kymel napisał:

Real wydaje zarobione przez siebie pieniądze oraz czasami musi brać pożyczki z banków.

 

To niech się sprzedadzą kozojebcom, w czym problem? Świat futbolu nigdy nie był sprawiedliwy. Słabym klubom dobrze rokujących graczy podkupują średniaki, a tym średniakom kluby topowe. Problem Pereza i Realu polega na tym, że uwierzyli na słowo co dzisiaj nic nie znaczy, a poza tym oni tam chyba nadal myślą, że każdy piłkarz chce grać dla Realu. Dzisiaj rządzi kasa, płacisz słono, albo zostaje płacz. Jak Ronaldo chciał przedłużyć kontrakt to dostał kopa w dupę, Ramos nie dostał podwyżki, a Modrić gra tam jeszcze tylko dlatego, że zgodził się na znaczną obniżkę. 

 

I tak czysto sportowo, to wygrana LM z  PSG znacznie bardziej zapisze się w historii, niż 14/15 dla Realu i bycie tam jedną z setek gwiazd jakie przewinęły się przez dekady. Mbappe może we Francji zapisać własną historię. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Shankor napisał:

Pomijając już aspekt finansowy, to najlepszy gracz młodego pokolenia do 2025 będzie klepał w lidze ogórkowej, gdzie nikt nie jest w stanie nawiązać walki z PSG. Trochę jak z Lewym.

 

No to jest słabe dla fana futbolu, ale też przecież forumowicze tutaj zawsze to samo pisali o lidze hiszpańskiej. Pamiętam te czasy, gdy jeszcze był zażarte kłótnie, 90% hejtowało wszystko co na południe od Londynu, i oczywiście co roku faworytem dla nich była angielska ekipa w starciu z Barceloną, która to grać miała w lidze ogórkowej.

 

Niestety żadna liga nie dorówna angielskiej jeśli chodzi o poziom szacunku i zainteresowania w anglojęzycznym świecie, a co za tym idzie budżetów.

 

Lewandowski wzbudził okrzyki o Złotą Piłkę, ale był jedynym zawodnikiem Bundesligi od dawna który był w ogóle w top 30 się znalazł mdr. W La Liga są 2 zespoły, czasami w porywach trzeci, gdzie masz szansę zaistnieć w szerszej świadomości. 

 

 

Bayern, Real, Barsa, PSG, wcześniej Juve próbują co mogą, by utrzymać się w tej konkurencji, kosztem tego jest ich nudna dominacja na domowym poletku. Bayern wygrywa DZIESIĄTY tytuł z rzędu, w Hiszpanii po raz DZIESIĄTY dokładnie te same trzy ekipy zajmują trzy czołowe miejsce (chyba że dziś Atletico przegra!). 

 

 

 

Estetycznie rzecz biorąc, same mecze, rzygam PSG szczerze mówiąc, tutaj chyba nic się nie zmieni. Jeśli da się wygrać 4-0, jeśli da się wygrać ligę z przewagę 20 punktów, i nadal prezentować nudny styl - PSG to zapewnia. Rywale zresztą też nie będą w stanie mieć lepszej taktyki na PSG niż ich kopać. No szkoda mi tego, radość mam tylko z bólu du'py realistów.

Odnośnik do komentarza
38 minutes ago, Hubert249 said:

Chyba będzie pierwszy głośny transfer letniego okienka - Sadio Mane z Liverpoolu do Bayernu Monachium.  Duże dzienniki o tym piszą, a sam Klopp nie zaprzeczył tym informacją. 

 

Nie wiem dlaczego miałby wykonać taki ruch. Jestem fanem Bundesligi ale niestety poziom się zmniejsza i to liga farmerów od 10 lat.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hubert249 napisał:

Chyba będzie pierwszy głośny transfer letniego okienka

 

 

image.png.95ab9ae75915f864196591868b978ee1.png

 

 

W sumie to Dortmund jak zawsze już przed końcem sezonu zapewnia hity transferowe, bo i zatrudnili większość graczy na nowy sezon: Adeyemi, Schlotterbeck i Sule mogą jeszcze wszyscy stanowić podstawę jedenastki kadry Niemiec w najbliższych latach.

 

 

No i Diego Carlos - dzisiaj potwierdzony przez Aston Villę. Kurde no, dla mnie ten ruch to nieco miazga. Diego Carlos był uważany w ostatnich latach za jednego z najlepszych obrońców La Liga, chyba wręcz najlepszego. Był też z tego wymierny sukces dla Sevilli, bo od kiedy przyszedł, Nervionenses w każdym sezonie kwalifikują się do Ligi Mistrzów. No i... Aston Villa? Ledwo się utrzymali, a zgarniają czołowych graczy z Sevilli czy Marsylii. Anglia dominuje.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figuś napisał:

Prosta sprawa, nie dostał takiej kasy w Bayernie, jak mu inne kluby proponują i wymusza transfer.  Gdyby to nie był Robert, tylko jakiś zagraniczny zawodnik powiedzmy w naszej lidze, to by już po nim jechali, że tak nie można, umowy trzeba respektować itd. 

Lewandowski jest świadomy, że to jego ostanie lata i szansa na zarobienie ogromnej kasy, więc naciska na odejście. 

 

Odnośnik do komentarza

Przykład czysto teoretyczny, bo w polskiej lidze nikt specjalnie dobry nie grał, zwłaszcza przez wiele lat. Jakiś Vadis czy Kalu Uche mogli pograć rok czy kilka, jak byli dobrzy to szli gdzieś do Grecji, Cypru albo nizin Francji czy drugiej ligi hiszpańskiej. Wiadomo, że fani będą czuć, że klub jest trochę "okradany" jeśli jest kontrakt, a piłkarz chce odejść po taniości i bez zwrotu inwestycji dla klubu.

 

Z kolei Lewandowski nie tylko może pobić rekord Gerda Muellera, jeśli tylko zostanie w Bayernie (co wydawało się niemożliwe, teraz wydaje się niemal pewne - jeśli tylko Lewandowski pogra jeszcze dwa sezony w Niemczech). Nie tylko ma zasługi. Nie tylko dekadę lojalności jeszcze zanim oficjalnie podpisał kontrakt (bo mógł z innymi klubami, oczywiście kierował się własną karierą, ale ok - mógł), regularną formę, rozwój, brak większych kontuzji przez tyle lat. On nadal JEST ich topową gwiazdą. Był ich najlepszym piłkarzem w tym sezonie. Był najlepszym w poprzednim. Był najlepszym sezon wcześniej.

Osiągnął wybitną formę - kurde, tylko kilku piłkarzy W HISTORII grając w Bundeslidze było uważanych na Zachodzie za najlepszych na świecie. Blisko był Ribery w tym jednym sezonie jak wygrali, blisko Kahn, ale poprzedniego gracza o pozycji Lewandowskiego to można szukać aż 40 lat temu.

 

Lewandowski to wręcz taki Mbappe Niemiec. Tylko że stary, co oczywiście wszystko zmienia. Ale serio - poza nim na świecie mało kto kojarzy niemiecką ligę. Taki Nkunku gra zarąbiście, ale kogo na świecie to obchodzi. Albo Kimmich. 

 

Jeśli ktoś może mieć pretensje do specjalnego traktowania, to jednak Lewandowski w Bayernie miał. Klub niby daleko zaszedł na odpowiedzialności finansowej, ale nie ma co się dziwić Lewandowskiemu.

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, ogqozo said:

Przykład czysto teoretyczny, bo w polskiej lidze nikt specjalnie dobry nie grał, zwłaszcza przez wiele lat. Jakiś Vadis czy Kalu Uche mogli pograć rok czy kilka, jak byli dobrzy to szli gdzieś do Grecji, Cypru albo nizin Francji czy drugiej ligi hiszpańskiej. Wiadomo, że fani będą czuć, że klub jest trochę "okradany" jeśli jest kontrakt, a piłkarz chce odejść po taniości i bez zwrotu inwestycji dla klubu.

 

Z kolei Lewandowski nie tylko może pobić rekord Gerda Muellera, jeśli tylko zostanie w Bayernie (co wydawało się niemożliwe, teraz wydaje się niemal pewne - jeśli tylko Lewandowski pogra jeszcze dwa sezony w Niemczech). Nie tylko ma zasługi. Nie tylko dekadę lojalności jeszcze zanim oficjalnie podpisał kontrakt (bo mógł z innymi klubami, oczywiście kierował się własną karierą, ale ok - mógł), regularną formę, rozwój, brak większych kontuzji przez tyle lat. On nadal JEST ich topową gwiazdą. Był ich najlepszym piłkarzem w tym sezonie. Był najlepszym w poprzednim. Był najlepszym sezon wcześniej.

Osiągnął wybitną formę - kurde, tylko kilku piłkarzy W HISTORII grając w Bundeslidze było uważanych na Zachodzie za najlepszych na świecie. Blisko był Ribery w tym jednym sezonie jak wygrali, blisko Kahn, ale poprzedniego gracza o pozycji Lewandowskiego to można szukać aż 40 lat temu.

 

Lewandowski to wręcz taki Mbappe Niemiec. Tylko że stary, co oczywiście wszystko zmienia. Ale serio - poza nim na świecie mało kto kojarzy niemiecką ligę. Taki Nkunku gra zarąbiście, ale kogo na świecie to obchodzi. Albo Kimmich. 

 

Jeśli ktoś może mieć pretensje do specjalnego traktowania, to jednak Lewandowski w Bayernie miał. Klub niby daleko zaszedł na odpowiedzialności finansowej, ale nie ma co się dziwić Lewandowskiemu.

Po tylu latach grania w jednej ludze i koszeniu wszystkich rywali rok w rok zdobywając mistrza mogło mu się już zwyczajnie to "przejeść" i nie dziwie się, że chce zmienić otoczenie i przeżyć coś nowego w ostatnich latach kariery. Rekord Gerda Muellera? Niby fajnie, ale czy warto dla tego poświęcać swoją karierę? Nie sądzę. Cieszę się, że Lewy w końcu odchodzi, może Bayern wpadnie w jakieś tarapaty, a wzmacniająca się Borussia pod wodzą Terzica może w końcu zdobędzie i utrzyma pierwszą pozycję w tabeli. Czekam na to od 10 lat, miałem już przestać oglądać Bundesligę po tym sezonie bo mnie krew zalewa i zacząć oglądać losową Ekstraklasę, ale zmiany w Bayernie znów wzbudzają moje zainteresowanie. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytalem to raczej nie wina checi zmiany otoczenia, nie chce mi sie tez wierzyc ze nie chcialby pobic kolejnego rekordu gerda bo to nie jest jednak zwykly rekord a rekord dajacy mu niesmiertelnosc zapewne na baaaardzo dlugo. 

 

Po prostu oczekiwal innego traktowania po daniu tyle bayernowi i badz co badz bedac jego zywa legenda a podobno salihamidzic przede wszystkim lecial ladnie w chuja z nim jesli chodzi o nowy kontrakt. Nie dziwie sie ani troche Lewemu ze sie wypial na nich teraz. Taki zawodnik ktory tyle zrobil dla bayernu powinien miec sytuacje na temat pracy klarowna w pare dni a nie robienie w chuja i traktowanie jak juniora. 

Odnośnik do komentarza

Lewandowski top, ale Bayern bez Lewandowskiego nie jest słabszy niż BVB bez Lewandowskiego. No i BVB bez Haalanda. Nie wygląda to tak, jakby byli na straconej pozycji i wciąż są faworytem do mistrzostwa.

 

A Robercik miły chłopak i profesjonalista przez całą dotychczasową karierę, raczej miał sensowny powód do tak ostrej reakcji w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza

Według prezesa La Liga, Barcelona po prostu nie może teraz ściągnąć Lewandowskiego, bo nie spełni limitów budżetowych. Musiałaby kogoś sprzedać, kogoś wartościowego.

 

Najwięcej mówi się o de Jongu, ale to chyba marzenie ściętej głowy. Mimo zachwytów Ludwesa dawno temu, de Jong jednak nie jest teraz zawodnikiem wartym AŻ TAKIEJ pensji, jaką mu daje Barcelona. Szczerze to może należał do słabszych w jedenastce ostatnimi czasy. Tak że, no, fajnie by było się go pozbyć, tylko to jest jeden z tych transferów "załatwionych w 50%" jak dla mnie.

 

 

Śmiesznie będzie jak Lewandowski skończy jak kilku zawodników rok temu, Barca go ściągnie na zapas, ale nie będzie mogła zarejestrować zanim nie dopnie budżetu, i tak będzie czekał mdr. Chyba on się na to nie złapie....

 

 

 

 

Real zaś ma powalczyć z PSG o Aureliena Tchouameniego. Jak więcej zapłaci Real to dobrze, dusza futbolu i tradycja, jak więcej zapłaci PSG to skandal i upadek futbolu będzie.

Odnośnik do komentarza

Lewandowski u Wojewódzkiego

 

- Odchodzę, bo chcę więcej emocji w życiu. Do końca nie chciano mnie wysłuchać. Coś we mnie w środku zgasło. I nie da się tego przeskoczyć. Nawet jeśli chcesz być profesjonalny, to nie nadrobisz tego.

 

- Jeśli jesteś w klubie tyle lat i zawsze byłeś w gotowości, dostępny, pomimo kontuzji i bólu dawałeś z siebie wszystko, to myślę, że najlepiej będzie znaleźć dobre rozwiązanie dla obu stron. A nie szukać jednostronnej decyzji. To nie ma sensu. Nie po takim czasie. Rozumiem jakbym grał tutaj dwa-cztery lata, ale po takiej drodze pełnej sukcesów i gotowości z mojej strony oraz wsparcia, to tutaj ta lojalność i szacunek są chyba ważniejsze niż ten biznes.

 

- Jaki piłkarz będzie chciał potem przyjść do Bayernu, wiedząc, że może go coś takiego spotkać? Gdzie są wtedy lojalność i szacunek? Ja zawsze byłem gotowy, spędziłem tu osiem pięknych lat, tyle wspaniałych osób poznałem i chciałbym, żeby tak to zostało w głowie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...