Skocz do zawartości

Dexter sezon 4


laki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, zwali winę na niewinnego sąsiada. Trójkowy miał sporo czasu by znaleźć właściwy adres Dexa. Od Dziadka w mieszkaniu Szkapy do wyskoczenia Dexa z bagażnika jest koło 24 godzin czasu. Może nawet Dexter trzepał gruchę w bagażniku kiedy Dziadek zabawiał się z jego żoną. Trinity nie miał powodu, żeby od razu uciekać, nie wiedział, że policja wpadła na jego trop. Miał swój plan (zdobyć trochę gotówki, odebrać auto, znaleźć Dextera M., a potem spierdolić z miasta) i się go trzymał. Oczywiście, że akurat Rita zapomniała wibratora czy innego dokumentu to trochę naciągane, ale można przyjąć iż przypadki się zdarzają.

 

prawie tak dobry jak 2.

Z tym, że drugi jest (pipi)owy.

Edytowane przez Junkhead
Odnośnik do komentarza

Hall i Lithgow opowiadają o 4 sezonie. A w szczególności o jego finale:

http://www.sho.com/site/video/brightcove/series/title.do?bcpid=14033850001&bclid=34778134001

 

I tym samym ucina, to spekulacje niektórych, że to może był inny zabójca.

 

Co do samego finału, to trzeba przyznać, że był niesamowity. Tak jak cały sezon zresztą. Jestem strasznie ciekaw jaki będzie 5 sezon jak rozwiążą brak Rity itp. I mam nadzieję, że serial nadal będzie trzymał poziom.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza
A Rita była irytująca cnotką niewydymką.

 

No ona była cnotką niewydymką bo ja mąz napier.dalał właśnie, trochę współczucia! To Dex nie chciał przeciez jej pukać, dopiero coś mu się w bani przestawiło jak przyszła kiedyś z wieczora i mu loda zrobiła w stroju Lary Croft.

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

No było kilka baboli w ostatnim odcinku. Olanie obecności Dextera w garażu, szaleńcza podróż autem, wizyta w vanie na parkingu, utrata panowania nad sobą przy akcji z gościem co lusterko stracił (kompletnie nie pasuje to do modelu zimnokrwistego, wyrachowanego zabójcy). Nie wiem, czy Mustang ma bagażnik, a jeśli ma, to czy Dexter by się do niego zmieścił.

 

Rozdrażniły mnie te skróty myślowe. Nagła zmiana głównego podejrzanego z Beaudry'ego (czy jak on tam miał) na Trójkowego przez policję Miami to ewidentnie zabieg mający na celu dążenie do zamknięcia sprawy. Wiecie, wiele odcinków rozkmin, a tu nagle całe śledztwo kończy się w kilka minut. Prawie jak w ostatnim Prison Breaku, gdzie w ciągu ostatnich 5 minut wydarzyło się tyle, że spokojnie można było z tego zrobić jeszcze jeden durny sezon.

 

Wracając do Dextera, 5. seria ma niewiarygodny potencjał. Przede wszystkim dlatego, że kipnęła słodka ciotka Rita, przez którą Dex z hardkorowego zabójcy stał się głową rodziny. Jasne, to napędzało serial, ale chyba nie tylko mnie brakowało tego polowania na ofiary. Nagle wizerunek gościa, który kreowano w pierwszym sezonie, okazał się bzdurą. Mówię o fizycznej chęci mordowania, niechęci do zbliżenia i seksu, udawania normalnych relacji społecznych. Scenarzyści nie potrafili tego ciągnąć i Dex się "znormalnił", mało wiarygodnie zresztą.

 

Widzę dwa startkicki nowego sezonu:

1) 5. sezon zaczyna się od osadzenia Dextera w więzieniu. Bo: a) zabił niewierną żonę (świadczą Masuka i Elliot); b) zabójstwo w afekcie po tym, co powiedziała mu Debra, c) zbrodnie Trójkowego sprawiły, że zabił Ritę w ten sam sposób co on (o ich znajomości świadczy rodzina Trójkowego).

2) 5. sezon rozpoczyna się jak zwykle, ale jest mocno przymocowany do czwartego. Quinn siedzi na ogonie Dextera (to jedyny wątek, który cały czas przewijał się w czwartym sezonie i pozostał nierozwiązany), zaczyna kojarzyć fakty (Kyle Butler i te sprawy). Ritę faktycznie zabił Trójkowy, zatem trwa polowanie na nowego zabójcę. A Dexter staje się bezwzględniejszy niż dotąd - oby.

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

no chyba opcja nr 2

 

 

Is Rita really dead?

 

Clyde Phillips: Yes.

 

Is Trinity really dead?

 

Phillips: Yes. Cut up and drifting in the Gulf Stream.

 

Did Trinity kill Rita?

 

Phillips: Yes he did. That?s partly what he meant when he said: ?It?s already over.?

 

 

 

 

(pipi) no musze jak najszybciej obejrzec.

Odnośnik do komentarza

Następny sezon musi być ostatnim i koniecznie musi się zakończyć osadzeniem/śmiercią Dextera.

Widzę to tak - Debra zamienia się w mamuskę i pomaga Dexowi w niańczeniu, powoli zaczyna odkrywać sekrety głównego bohatera i łączy z nim pasje jego brata oraz okoliczności w jakich ta pasja się narodziła. Coś zaczyna jej się klarować, w międzyczasie Quinn depcze Morganowi po piętach, śledztwo ws trójkowego doprowadza detektywów do Dexa, ten się przyznaje, na końcu, wszyscy krzycza "Nooo, it's impossible!Dexter?" Debra rozważa samobójstwo, reszta kumpli opłakuje go, a społeczenstwo okrzykuje bohaterem.

Odnośnik do komentarza

w międzyczasie Quinn depcze Morganowi po piętach, śledztwo ws trójkowego doprowadza detektywów do Dexa, ten się przyznaje, na końcu, wszyscy krzycza "Nooo, it's impossible!Dexter?" Debra rozważa samobójstwo, reszta kumpli opłakuje go, a społeczenstwo okrzykuje bohaterem.

Nie ma już śledztwa w sprawa Dziadeczka. FBI przejęło sprawę, toteż prosty wniosek, że Miami Metro Police nie będzie się tym zajmować. Pojawi się pewnie nowy morderca. Co oczywiście nie oznacza, że nie mogą jakoś trafić na Dexa.
Odnośnik do komentarza

Mimo zapewnień twórców, to wszystko wygląda na podręcznikowy sen. Od momentu jazdy mustangiem we mgle z jakichś bagien, w kompletnej pustce (idealne miejsce do znieczulenia Trinitego; co Dex by zrobił, gdyby olej się wysrał na ruchliwym skrzyżowaniu?), aż po wannę i dziecko płaczące dopiero po dzwonku telefonu, jakby czekające na sygnał.

W ogóle mam wrażenie, że jednak nieco czasu im zabrakło w tym ostatnim epie (mogli go wydłuzyć, tak jak w pierwszym sezonie bodaj).

No, ale skoro twórcy zapewniają, że to nie sen, to ja im wierzę i bardzo mi odpowiada taki finał. Gdyby nie on, to wszystko byłoby praktycznie na swoim miejcu, poza świadomą Debrą, która i tak chyba się już z tym pogodziła. Musielibyśmy czekać 3-4 epy na rozwój wydarzeń, a tak to zaczniemy 5 sezon z grubej rury.

Odnośnik do komentarza
aż po wannę i dziecko płaczące dopiero po dzwonku telefonu, jakby czekające na sygnał.

To scena to chyba miała mieć jakiś symboliczny wydźwięk

 

W 5 sezonie na pewno się dobiorą do Dextera. Jak już historia zatoczyła koło i wrocilismy do 1 sezonu, tak w 5 może być podobna sytuacja jak w sezonie 2. Ja bym się cieszył jakby na zakonczenie zmienili konwencję i w pierwszych odcinkach już skojarzyli Dextera z morderstwami, tyle, że wtedy ominęłyby nas gadki w stylu:

Dexter, samotny ojciec, morderca, kim ja jestem...mroczny pasażer, blabla

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...