Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie powtarzam stałe pytanie, ale przeczytałem posty z ostatniego roku i nie znalazłem. Chciałem spróbować trochę pobiegać w cieplejsze dni, jak rozplanować początki?

Harmonogram treningów, ile razy w tygodniu, w jaki dystans celować?

Polecacie jakąś aplikację na iOS?

Buty mam, nawet jak się okazało polecane w temacie pegazy.
W bieganiu jestem noobem, ale nogi mam całkiem wyćwiczone - ostatnio prawie co weekend wpada jakiś hike po 10-15 kilometrów (spokojnym tempem), badminton raz w tygodniu i regularnie orbitrek w domu (ale też bardziej spacerowo). 

Odnośnik do komentarza

Zaczynać maksymalnie wolnym tempem, pewnie gdzieś 6:00 na km i mieszać z marszem jak się nie daje rady utrzymać ciągłego biegu. Na początek częściej niż 2-3 razy w tygodniu nie ma sensu, żeby przyzwyczaić organizm do nowego wysiłku. Najlepiej idź pobiegaj z 2-3 razy i daj znać jak było, żeby wiedzieć na czym stoisz.

 

Co do appki, to pewnie przyda się zwykła licząca dystans i tempo, np Strava.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wreszcie znalazlem buty pod siebie. A wcale latwo nie bylo. Jak byly jakies fajne to albo juz ich nie ma albo ceny jak za mamuta z horizon. A nowe z kolekcji startowki kalenji to nie startowki wiec sie zawiodlem. 

 

Asics hypeer tri 3. 

W dodatku maja fajny bajer dla triatlonistow z szybkim zapinaniem buta. Niski drop przez co biega sie bardziej naturalnie.

No i 320zl. 

 

No i tera najlepsze. Waga 170g :obama:

 

 

 

 

thumbnail_img_8432.jpg

@Grabek

 

Te patrzyles? 

https://www.decathlon.pl/p/buty-do-biegania-meskie-kiprun-kd500/_/R-p-301507?mc=8605164&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=CjwKCAjwopWSBhB6EiwAjxmqDSDDENcagtsqtLtI-TQbYC2pUTgur9vZv-hil8sR8wou38XePl_sbBoCh2UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Imo spoko 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krupek napisał:

No jak już buty masz do triathlonu to już nie ma wyjścia, musisz startować :kaz:

W tym roku sprobuje na jeziorku przeplynac ten minimalny dystans co jest na zawodach. Jak nie utone to sprobuje zawodow zeby forumowicze nie pisali dla mnie ze uprawiam jakis wymyslony sport czyli duatlon :yao:

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o tetno w ciagu dnia to raczej z nadgarstka powinno by  porownywalne z tym z klaty. Z nadgarstka nie nadaje sie przy treningach ze zmianami tempa (interwaly, rytmy itp)

 

Krupek bierz hrm dual. Ja mam hrm4 ale gdybym mial teraz brac to bym bral duala. W hrm4 pełno pierdołostatsów za ktore sie placi a ktore nie maja znaczenia. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Chlopacy a jak ktos z was startowal w triathlonie to plyneliscie full pro z lbem pod wodą czy amateur z lbem nad wodą? 

 

Bylem ostatnio pare razy na basenie i moze nawet nie utone. Ogolnie to po prostu zbyt szybko chcialem plywac i zbyt gleboko bralem powietrze. A to trzeba wszystko na spokojnie. No i jak robie wszystko wolniej to nawet to wychodzi i nie jestem spuchniety po 50m jak wczesniej.

 

Wczesniej mialem jakies dziwne wrazenie ze jak nie bede szybko wszystkiego robil to pojde na dno zaraz. A to wcale tak nie dziala. Brak obycia z wodą po prostu

Odnośnik do komentarza

Nie no, głowę wynurzasz tylko do wdechu, nie trzymasz jej nad wodę ciąglę. Dodatkowo, w open water dochodzi patrzenie co kilka wdechów przed siebie, bo płynięcie prosto jest łatwe tylko w basenie. Jak nie kontroluje się trasy to może się okazać, że po chwil jest kilka, albo kilkanaście metrów z boku. Szczególnie to jest ważne w morzu, gdzie fale cię znoszą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...