Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

On 2/14/2022 at 10:36 AM, BRY@N said:

Możecie polecić jakąś bluzę do biegania? Kupiłem spodnie w Lidlu i o ile na zimę są dobre to na lekko plusowe temperatury będę kiepskie bo będą za gorące. Z bluzą nie chce takiej pomyłki :D


bielizna termo + plus koszulka na długi/krótki rękaw albo cienka bluza biegowa nawet te tanie z decathlonu robią robotę 

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś propozycje butów do biegania za max 200 zł? Od dobrych 4-5 lat latam w takich mocno podstawowych modelach Kalenji, np. takich:
buty-do-biegania-meskie-kalenji-run-acti
ale już w końcówce zeszłego sezonu zacząłem odczuwać sporadyczne problemy z kolanami, a z racji że 80% mojej stałej trasy to asfalt, to uznałem że może warto by zacząć od zmiany cichobiegów (i kupna artresanu przed sezonem xD).
Te kalenji pomimo tego że rozwalają się dokładnie w tym samym miejscu po intensywnym sezonie są zajebiste, lekkie, w miarę sensownie amortyzują stopę i mają bardzo oddychającą siateczkę na przeważającej części powierzchni buta (to dla mnie wymóg must have), ale chyba trzeba je zmienić na coś lepszego o podobnej charakterystyce.
Nie wiem czy to istotne info, ale w sezonie jak czas pozwala to latam 2-3 razy w tygodniu po 10-12 km. Nie biegam pod wyniki, często gęsto bardziej truchtam niż jakieś szybkie sprinty. Gdzieś czytałem, że tanie sieciówkowe buty raczej są na krótsze dystanse, ale osobiście przez kilka ładnych lat nie mogłem złego słowa powiedzieć o tych decathlonowych budżetówkach. Gdybym nie obawiał się o stawy, to pewnie kupiłbym teraz nowy model, ale chyba czas na zmianę.
Propozycje?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, columbo napisał:

Macie jakieś propozycje butów do biegania za max 200 zł? Od dobrych 4-5 lat latam w takich mocno podstawowych modelach Kalenji, np. takich:
buty-do-biegania-meskie-kalenji-run-acti
ale już w końcówce zeszłego sezonu zacząłem odczuwać sporadyczne problemy z kolanami, a z racji że 80% mojej stałej trasy to asfalt, to uznałem że może warto by zacząć od zmiany cichobiegów (i kupna artresanu przed sezonem xD).
Te kalenji pomimo tego że rozwalają się dokładnie w tym samym miejscu po intensywnym sezonie są zajebiste, lekkie, w miarę sensownie amortyzują stopę i mają bardzo oddychającą siateczkę na przeważającej części powierzchni buta (to dla mnie wymóg must have), ale chyba trzeba je zmienić na coś lepszego o podobnej charakterystyce.
Nie wiem czy to istotne info, ale w sezonie jak czas pozwala to latam 2-3 razy w tygodniu po 10-12 km. Nie biegam pod wyniki, często gęsto bardziej truchtam niż jakieś szybkie sprinty. Gdzieś czytałem, że tanie sieciówkowe buty raczej są na krótsze dystanse, ale osobiście przez kilka ładnych lat nie mogłem złego słowa powiedzieć o tych decathlonowych budżetówkach. Gdybym nie obawiał się o stawy, to pewnie kupiłbym teraz nowy model, ale chyba czas na zmianę.
Propozycje?

1000 km rocznie, a biegasz w najtanszych butach za 5 zł od 5 lat... po asfalcie. Dziwie sie, że masz jeszcze stawy. Bucik z dobra amortyzacja to podstawa. Buty wlasnie powinno sie zmieniac co okolo 1000km. Zmieniaj jak najszybciej na cos eleganckiego. Jeszcze sezonu nie ma to wyrwiesz jakies najki za 300. Rozumiem budzet, ale zdrowie najwazniejsze.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Buty co sezon i tak zmieniam, bo właśnie średnio po tych 5-6 miechach spadek amortyzacji zaczyna być odczuwalny. 3 Władki Jagiełło jeszcze ujdzie, muszę poszperać w necie co tam by się znalazło. W zeszłym roku mierzyłem kilka modeli biegowych asicsow, ale kurde wszystkie były jakieś mega wąskie i ostatecznie po raz kolejny kupiłem kalenji.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, D.B. Cooper napisał:

Zrobiłem dziś 5km, pierwsze bieganie od listopada. Kolano nie bolało, zobaczymy co będzie dalej. 

Czy wrócę do poważnych treningów nie wiem. 

Co się stało? 

 

U mnie dzisiaj też prawilnie na krótko. Szkoda tylko, że działkowicze odpalili piece na pełnej. Jakość powietrza gorsza niż w niektóre dni, gdy zima była w pełni. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Ja tez mam narazie lekki problem. Chyba miesien przywodziciela. Boli mnie jak np leżąc podnosze noge i skrecam nia do wewnatrz. Boli biodro, pachwina i brzuch. I to taki bol wewnatrz nogi nie zewnatrz jak przy stluczeniach np. 

 

Narazie zrezygnowalem z trenazera, moze zle pedaly ustawione (szerokosc) albo siodelko.

 

Da sie z tym biegac bez problemu ale zeby sie nie pogorszylo

Odnośnik do komentarza

Niedlugo powinna wjechac nowa KOLEKCJA kalenji :)

 

Ja szukalem jakis zajebiscie lekkich z niskim dropem. Te mi wpadly w oko. 213g. 

 

https://natural-born-runners.pl/product-pol-7519-Buty-SAUCONY-KINVARA-12-pomaranczowe-meskie-AW21.html

 

Ale szczerze to tez nie chce mi sie juz wydawac takich piniendzy na buty. 

Poczekam zobacze co tam kalenji dadza ze startowek

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...