Skocz do zawartości

Achievementy


Rekomendowane odpowiedzi

Szit, stówą to nie zrobię nawet 10 powtórzeń na klatę (max 8 , co dopiero barki). Ale jestem prawie 10 kilo lżejszy (obecnie) przy takim samym wzroście.

Nad głową, czyli gryf schodzi gdzieś 0,5 cm nad czubek głowy, tak można brać większe ciężary oszczędzając stawy, ale przy mniejszym zakresie ruchu (coś za coś).

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Hmm, wg mnie takie wyciskanie ma praktycznie same wady:

 

1. Przyzwyczajasz sie do czegos takiego i wtedy nawet duzo mniejszych ciezarow nie mozesz ruszyc przez punkt krytyczny (najczesciej ten najnizszy)

2. miesnie, jak zauwazyles, nie pracuja w pelnym zakresie ruchu i rozwijaja sie nie tak jak powinny

3. niby mozesz machac duzym ciezarem, ale mniejszy w pelnym zakresie i tak da Ci wiecej sily/masy/wytrzymalosci, itd i tez oszczedzisz stawy.

 

Jedyny (watpliwy) pozytyw jaki przychodzi mi do glowy to stymulacja ukladu nerwowego.

Anyway, jesli barki w niepelnym zakresie, to IMO od klaty do polowy ruchu, a nie odwrotnie.

 

W kazdym razie ja zostaje przy sztangielkach, bo moj kregoslup strasznie to odczul (maderfakin skolioza) :confused:

Edytowane przez Czez
Odnośnik do komentarza

Miedzy innymi właśnie dlatego odchodzę powoli od sztangi przy treningu barków i zastępuje ją hantlami. Trzon treningu barków stanowią u mnie teraz : wyciskanie siedząc, arnoldki, wznosy bokiem - wszystko hantlami.

 

Ćwiczy ktoś tym tutaj wogóle? ;)

ja zacznę od nowego roku

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Arnoldki to dla mnie fenomenalne cwiczenie, ale boje sie je robic po kontuzji przedniego aktonu prawego barku. Ten ruch jest zbyt zlozony na spore ciezary :( Chyba, ze przy 15 powtorzeniach zarzuce <mysli>

 

W kazdym razie polecam Ci jedna serie z wyciskaniem jak najszerzej - fajnie zastepuje sztange i naprawde daje w kosc stabilizatorom.

Edytowane przez Czez
Odnośnik do komentarza

Ja tu nie potrzebuję dużych ciężarów. Barki zaczynam od wyciskania 5 serii, po tym jestem na tyle spompowany, że robię 4 serię arnoldek hantelkami po 20 kg.

A wznosy bokiem doceniłem naprawdę wtedy, kiedy zacząłem je robić w potrójnych łączonych seriach ze zmniejszanym obciążeniem, czyli 6 x dużym po czym 10 x średnim po czym 15 x małym na dobicie (ostatnie ruchy oszukiwane). Masakra jest po tym, ale małe grupy potrzebują pier.dolnięcia.

 

A co achivmentów, to jakiś czas temu poszło 130 na klatę, bez odbijania, powoli pełny ruch. Tak że nie ma lipy.

Odnośnik do komentarza

Bo to jest ten sam patent co w robieniu pompek na jednej ręce, czy przysiadów na jednej nodze. Można robić 100 w serii, a a nie zrobić ani jednej na jednej ręce jesli się nie wie jak (no i troszkę siły jest wymagane) ;)

Metoda treningu jest podobna jak w pomkach, czy przysiadach:

Cwiczymy podciąganie na jednej ręce na początku nie odrywając nogi od podłogi,następnie podpierając się samymi palcami stóp, stopniowo zmniejszając siłę odbicia w stopie-po kilku tygodniach wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

wczoraj wpadlo 1x85kg i 2x80kg na klate, chcialem 90kg ale juz zmeczony bylem, nie sadze ze to zly wyniki wporownaniu do wagi 70kg i 1,78 wzrostu

no dobre wyniki. ile na serie bierzesz ?

 

Dzieki, trenuje dopiero 2-3 miesiace, technika jeszcze nie dokonca wycwiczona (n.p. z oddychaniem)

w serii nigdy nie robie wiecej niz 8-10 reps, 10x40-60kg ale potem juz zmniejszam liczbe repsow jak dodaje wage

 

Wyniki normalne. ja przy podobnej wadze rok temu wyciskałem 95.

 

Dla kogos kto mierzy swoje wyniki z innymi to moga byc normalne, dlamnie dobry wynik jest jak wiecej podniose niz wczoraj moglem, i czuje ze na 85kg nie skoncze

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.