Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do maratonów niedługo mam zamiar wziąć udział w okolicach Kielc.

 

 

 

I po maratonie mimo, że był to mój drugi maraton to tamten (Szklarska Poręba)się nie umywał do tego(Nowiny) jednym słowem rewelka. Ciężkie podjazdy i techniczne zjazdy. Dystans 40km i łączna ilość przewyższeń ok 1100m. Miejscówka obowiązkowa na następny rok.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Chce rower zamienic. Mialem hybryde scota, teraz mam gorala specialized (choc na szosowych oponach) i chce jeszcze sprobowac kolarki. Problem ze troszke dygam czy bedzie wygodna i jak sie bedzie smiagalo. Mam do wydania jakies 4000-4200. Ktos ma jakies dowiadczenie w tej kwestii?

Jeszcze mi chodzi po glowie ta kolarka na teren (cyclocross).

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Kolarka tylko na szoskę (oczywiste) i żadnym rowerem nie pojedziesz jak na sztywnej ramie. Najważniejsze to dobrać dobrze rozmiar ramy i będzie super wygodnie, ustawić siodełko i kierownice pod swój wzrost. 

 

Mam szosę i dwa górale, jeden na oponach MTB a drugi na oponach do miasta czyli gładkie i o ile wygodnie i szybko się na nim jeździ bo amortyzacja plus gładkie wąskie opony robią swoje to jednak polecam szosę na dłuższe wypady. Nie opłaca się wsiadać na kolarkę jak masz zamiar przejechać jedynie 30 km, na szosie minimum 50 i więcej. 

 

Do 4500zł to kupisz na dobrym osprzęcie każdej firmy jak spec, Trek, Cannondale, Scott ale na aluminiowej ramie. Nidzie nie kupisz za takie pieniądze karbonowego ścigacza choćby na najsłabszym osprzęcie. A było by super kupić za takie pieniądze szosę na karbonowej ramie i co jakiś czas odchudzać ją zmieniając komponenty na lepsze / lżejsze. O ile masz zamiar jeździć z kimś lub w grupie bo wtedy to jest dobra perspektywa odchudzania roweru. A jak masz zamiar jeździć sam to nie ma co się pakować w większe koszta. 

 

Możesz na facebook znaleźć grupę Kolarstwo :) i tam napisać posta że szukasz kolarzówki najlepiej z twojego miasta. Albo przejść się do sklepu rowerowego ale takiego który jest np. dystrybutorem znanej marki jak Trek, Scott a nie do sklepu gdzie mają nieznane marki. 

 

Na facebook w tej grupie jest całe mnóstwo osób pytających i dostających wyczerpujące odpowiedzi. Naprawdę polecam. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No na carbon mnie nie stac hehe. Ale spoko, zaden ze mnie Jaskola :)

Dystansow pewnie nie bede dlugich pokonywal, ale zobaczylem tego bajka i sie zakochalem:

fuji-sportif-11-compact-2014-road-bike.j

 

Choc go nie wezme chocby dlatego ze nie chce takich hamulcow.

 

Tego Treka musze w sklepie obczaic.

trek-domane-20-triple-2014-road-bike.jpg

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Dzieki :)

Mam juz jednego speca i swietny jest. A ten z kolei nie byl jakos zadziwiajaco drogibo w 4 kolach mozna sie zmiescic. Widzialem rowery drozsze niz zsamochody, ale to nie spodziewam sie zeby kiedykolwiek byly w moim zasiegi :(((( chlip chlip

Mam nadzieje ze jako pierwszy szosowy rower sprawdzi sie dobrze i kto wie, moze zlapie bakcyla.

Odnośnik do komentarza

Jaki rower polecicie do 'ogolnego uzytku' (na komunie mowilo sie na to 'gorski':) dla amatora do 1000zl? Cos z Decathlonu szukac, czy moze cos wskazecie mi poprzez Ceneo?

 

Wzrost: 181 cm

Cel: asfalt (po miescie do pracy), rekreacja za miastem (jakis las, polana).

 

Ostatni rower kupilem w liceum za 620zl i sluzyl na moje potrzeby chyba z 6 lat. Zostal w rodzinnym miescie jako rower dzialkowy.

 

Bede wdzieczny za sugestie i wiem, ze dla niektorych 1000zl to pewnie nawet nie jest budzet na dzwonek do roweru:p

Odnośnik do komentarza

Jeżeli dość często będziesz wybierał się poza miasto to celowałbym w jakiegoś crossa, do ceny ok 1000 zł(+/- 200zł) najlepszym wyborem według mnie byłby Kands Maestro ewentualnie Spartacus(mowa oczywiście o nowych rowerach). Oba na podobnych podzespołach, koła 28" Jeżeli ten las będzie dość rzadko to wtedy myślałbym o jakimś trekkingu. 

Edytowane przez lukaszt_89
Odnośnik do komentarza

Proporcje miasto (droga rowerowa) i las to jak 80/20. Popatrze na to co zaproponowales, thx. Dodam tylko, że nie mam jakichś wielkich wymagań - jak ostatnio na działce wsiadłem w ten licealny rowerek, to bardzo wygodnie mi się jeździło, a pod górkę prawie się nie męczyłem.

Zauważyłem, że na Agito.pl jest do 15 lipca 15% zniżki na rowery:

- 719zł -> po zniżce 640 zł z kurierem: www.agito.pl/burghardt-tx-31-rower-26-mtb-y-niebiesko-czarny-2014-2700-971480.html - warto? Nie za mała rama?

 

- poza Agito, to coś z Decathlona może: http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-340-black-grey-id_8231773.html?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Proporcje miasto (droga rowerowa) i las to jak 80/20. Popatrze na to co zaproponowales, thx. Dodam tylko, że nie mam jakichś wielkich wymagań - jak ostatnio na działce wsiadłem w ten licealny rowerek, to bardzo wygodnie mi się jeździło, a pod górkę prawie się nie męczyłem.

 

Zauważyłem, że na Agito.pl jest do 15 lipca 15% zniżki na rowery:

 

- 719zł -> po zniżce 640 zł z kurierem: www.agito.pl/burghardt-tx-31-rower-26-mtb-y-niebiesko-czarny-2014-2700-971480.html - warto? Nie za mała rama?

 

- poza Agito, to coś z Decathlona może: http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-340-black-grey-id_8231773.html?

 

Szczerze wolałbym dołożyć coś niż brać tego burkharda lub rockridera których wagi są masakryczne (odpowiednio 17,5kg i 14kg w rozmiarze XS :D ) z

Odnośnik do komentarza

O no i dobra uwaga o wadze. Chociaż nie kojarzę ile ważył mój "licealniak".

Poczytałem trochę i skoro głównie mam jeździć po drogach rowerowych to skłaniałbym się ku crossowi - co powiecie o tym pod kątem relacji cena / jakość? http://www.mbike.pl/Author-COMPACT-2012-Rower-Cross-28-Niebieski%284,9045,18125%29.aspx
 

A jeśli coś z MTB to jak wypadają te parametry?

- http://www.mbike.pl/Rower-Author-2011-Outset-Czerwony-ebon-80zl%284,12232,12234%29.aspx
- http://www.mbike.pl/Rower-Author-Trophy-MTB-26-bialo-zielono-czarny%284,23479,22633%29.aspx

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Wszystkie 3 rowery co wrzuciłeś są na niemal identycznych podzespołach. Plus crossa jest taki, że jest dość lekki w porównaniu do tych 2 mtb, a i jeszcze cieńsze opony dzięki którym będą mniejsze opory toczenia,  minus to znów brak amora, ale patrząc na to, że ma 28" koła to z mniejszymi dziurami czy nie równościami nie powinieneś mieć problemu. 

 

Jeżeli zastanawiasz się nad tymi 3 to ja wybrałbym tego crossa.

Edytowane przez lukaszt_89
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki, tak chyba zrobię. Sklep jest z Krakowa, to przejdę się do nich dosiąść rowerka i sprawdzić czy będzie mi pasował. Co do amorów, to czytałem, że w budżetowych rowerach pakuje się najtańszy badziewny amor, także nie wiem czy on cokolwiek by dawał, oprócz dodatkowej wagi?

Odnośnik do komentarza

Dzięki, tak chyba zrobię. Sklep jest z Krakowa, to przejdę się do nich dosiąść rowerka i sprawdzić czy będzie mi pasował. Co do amorów, to czytałem, że w budżetowych rowerach pakuje się najtańszy badziewny amor, także nie wiem czy on cokolwiek by dawał, oprócz dodatkowej wagi?

Jakiś komfort (niewielki ale jednak ;) ) by dawał, ale waga też by trochę wzrosła, więc dużo nie stracisz wybierając crossa bez amora.

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak Author? Dobra firma, po swoim modelu polecam sprawdzić czy

 

 

-Dobrze ustawili przednią przerzutkę, bo przy ustawieniu tylu na np 6 na przodzie nie chce wejść 2 albo zaczyna hałasować jak rower listonosza ze złotopolskich

-U siebie ma takiego motylka przy przednim kole, co umożliwia jego szybkie zdjęcie i transport w bagażniku bez zbednych ceregieli

-Brak amora na środku jest u mnie nie odczuwalny (dużo nie jeżdżę, rekreacyjnie głównie i jako środek transportu)

 

więcej nie pamietam. U siebie zmieniłbym tylko opony na węższe, a reszta jest ok. No jeszcze szkoda braku tarczówek

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość osiol

Czaję się na tani rower trekkingowy. Przeznaczenie: asfalt i lekki teren. Amortyzatora nie potrzebuję.

 

http://www.cyklotur.com/rowery/trekkingowe/p,rower-trekingowy-basic-0-1-kola-28-srebrno-zielony-150-zl-do-wydania-na-akcesoria-eurobike,296351.html

 

Ktoś może powiedzieć parę słów na temat osprzętu? Waży pewnie ze 20 kg. 1 200 zł to absolutne maksimum.

Odnośnik do komentarza

Czaję się na tani rower trekkingowy. Przeznaczenie: asfalt i lekki teren. Amortyzatora nie potrzebuję.

 

http://www.cyklotur.com/rowery/trekkingowe/p,rower-trekingowy-basic-0-1-kola-28-srebrno-zielony-150-zl-do-wydania-na-akcesoria-eurobike,296351.html

 

Ktoś może powiedzieć parę słów na temat osprzętu? Waży pewnie ze 20 kg. 1 200 zł to absolutne maksimum.

W tym rowerze co podałeś masz założone najniższe bądź prawie najniższe grupy, shimano altus i tourney. Poza tym w tej cenie którą możesz przeznaczyć większych różnic sprzętowych w innych rowerach raczej nie będzie, chyba że będziesz szukał jakieś używki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...