Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakupienie czystej szosy (teraz mam miejski rower single speed "prawie szosa") 

Póki co jeżdze po mieście, ale marzą mi sie wycieczki dłuższe, właśnie na szosie.

 

Tylko jest taki mały problem - chodze też na siłownie i  plan zarówno trenningowy jak i żywieniowy mam stricte pod budowanie masy, więc długie przejażdzki odpadają.

Nie chce zgubić tego co już mam.

 

Będzie okej, jeśli powiedzmy będę sobie jeździł trasy 2-3 razy w tyg po 2h maks? Czego pilnować? Jakieś odżywki?

Ktoś tu na pewno ze spartacusów nie tylko żelazo przerzuca, ale też pewnie jeździ, więc prosze o rade :)

 

 

 

poszperałem i tu jest sporo napisane:

 

http://szosa.org/topic/6850-przyrost-masy-mi%C4%99%C5%9Bniowej-a-katabolizm/

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

2-3 razy po 2 godziny nie potrzeba ci szosówki. Kup sobie hybrydę na cieńszych oponach.

 taką to już mam ;)

szosę jakbym kupił to wtedy za rok-dwa mógłbym się poważniej tym zająć, w sensie: nie planuje na siłownie całe życie chodzić ;)

podoba mi się triban 500 z roku 2015 i chyba taki wybiorę.. jeśli sie zdecyduję ;p

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Okazało się że w rowerze mam nie jedną ale dwie obręcze na 24 szprychy. Żeby uzmysłowić obeznanym w temacie skalę tego problemu napiszę że obręcz jest 26 calowa a piasta jest na 24 szprychy i takich potrzebuje.

 

  • Więc siedzę przy laptopie i szukam w sklepach w Polsce ..... nie ma. Tzn jest JEDNA! ale nie to co mnie interesuje.
  • Więc siedzę przy laptopie i szukam w sklepach w Europie .... nie ma. O_o
  • Więc siedzę przy laptopie i szukam w sklepach w Stanach ... JEST.

Cena 85$ za obręcz czyli 85$ x 3,80 zł = 320 zł. + jeszcze Cena za wysłanie jednej obręczy 100$

 

 

 

1433866235502.jpg

 

 

Edytowane przez ussr
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Liczba szprych do rozmiaru obręczy nie ma nic do rzeczy? ale fakt 24 szprychy przy 26" to rzadkość.

Anyway potrzebuję torby na rower, ale takiej do której zmieszczę graty na siłownie a zarazem torba będzie wygoda i będzie trzymać się pleców. Ktoś coś ? Obecnie używam zwykłej slazanger i nawet jak skrócę mocowanie paska to jest z duża w sensie zjeżdża na dupsko i trzeba ją co jakiś czas poprawiać a w czasie jazdy nie jest to wygodne.

Odnośnik do komentarza

No właśnie chodzi o to że w związku z panującą modą na rowery 29 calowe ciężko jest dostać obręcze 26 cali zwłaszcza pod 24 otwory. Nie chce mi się zmieniać piast bo są świetne i tylna ma fajne głośne zapadki. Hope 

 

Będę musiał ściągać przez kogoś w stanach. 

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dostałem dziś do testów Specialized Tarmac Expert 2016. Panowie jest MOC !!!

 

Rowery w 2016 drożeją o 5% jest to spowodowane wyrównaniem kursów walut. Nie pamiętam czy dolara do euro ale generalnie ceny wzrosną o 5% dla rowerów wyprodukowanych w 2016. Warto obejrzeć się za nowym pędziłem w tym roku albo na zimę. Rowery z tego roku mają pozostać w tych cenach które są bądź niższych jeśli traficie promocję. 

 

20150821_202631.jpg 20150821_155107.jpg 20150821_154615.jpg 20150821_143835.jpg

Edytowane przez ussr
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...