Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Panowie, intensywnie myślę o zakupie kolarzówki (a teraz można wyrwać starsze roczniki w lepszych cenach)
Ale jestem trochę zielony w temacie (więc z góry sorry za niezamierzone bzdety) .. dotychczas śmigałem (i dalej śmigam) zwykłym góralem w którym wymieniłem opony na szosowe.. robiąc trasy tak od 50 - 100km i sądzę, że przyszła pora aby się przesiąść na coś bardziej odpowiedniego na asflat..

No i tu pytanie do Was.. co szukać  :teehee:  ( dla początkującego w "szosówkach" )

Pułap, powiedzmy 1500 - 3000 zł
moje wymiary: karzeł o wzroście 174 cm i 83cm nógi (rozmiar ramy 19 - 22 cale, dobrze to liczę?)

Tzn. czy pchać się w coś nowego (ale na gorszych podzespołach.. claris, sora), czy może szukać używek (tiagra, 105, ultegra). Jak sądzicie? (bo rama raczej pozostanie aluminiowa + widelec z karbanu)

Tzn2. chodzi mi o to czy taki casual jak ja odczuję różnicę w użytkowaniu droższych podzespołów..  (lepsza praca podzespołów, większa wytrzymałość, czy może różnica głównie polega na wadze poszczególnych części?)

Tzn3. wiem, że byłoby najlepiej jakby kaseta miała 10 przełożeń (czyli min. tiagra), co pozwala później wymienić podzespoły na coś lepszego (choć nie wiem czy w ogóle bawiłbym się w coś takiego..)

Help :P

ps. ussr, piękny rowerek (szosa)

Edytowane przez Silver
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Znalazłem firmę, która robi ubrania z rozmiarówką jakby zdjętą ze mnie. Wszystko od nich mi pasuje co do milimetra. Przejeździłem zimę w ich rajtkach, a teraz kupiłem gacie, koszulkę i skarpety, wszystko pasuje jak rękawiczka (chociaż rękawiczki już wziąłem Gore). Firma Lusso.

 

Zdejmij plastik z kasety bo paskudztwo ;)

 

Musze sobie sprawić stojak serwisowy, ale zawsze coś innego wypada. I tak sie męczę, jak trzeba coś naprawić...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...