Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.09.2023 o 22:08, Czezare napisał:

Pany, polećta jakąś dobrą, niezawodną lampę do górala. Chodzi generalnie o najlepszy stosunek jakości do ceny. Rano robi się powoli ciemnawo, a moja droga do roboty (ok 6,3 km) wiedzie częściowo przez ciemny las w dość trudnym terenie. Plan mój jest taki, żeby do końca września jeszcze pojeździć, jak będzie w miarę dobra pogoda.

 

Ja mam coś takiego i jest ok (latarka ma odcięcie od góry więc teoretycznie nie razi ludzi jadących z naprzeciwka), ale do tego trzeba dokupić akumulatorek, który można ładować poprzez latarkę (kabel USB), ja jednak preferuję lądowanie w ładowarce do akumulatorków

 

https://www.pepper.pl/promocje/latarka-na-rower-lumintop-b01-850lm-210m-za-2399-716893

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kolarze a znacie się na częściach i ich kompatybilności? Ostatnio ciągle coś mi szfankuje w rowerze, a to łańcuch mi szoruje o przednia przerzutkę (już 3 raz w trakcie jazdy mi się przestawia), a to coś z piastą. Najchętniej bym sprzedał swoją taczkę i kupił jakiegoś fajnego gravela ale mnie nie stać. Mam rower https://skiteam.pl/rowery-gorskie-mtb-hardtail/5379-rower-cube-601300-aim-pro-4054571385420.html#/3335-maincolor-grafitowy/3460-rama-uniwersalna/4026-sex-unisex/10052-kolor-gry_flashyell/34013-rozmiar-14_275_xs , zjebała mi się korba, koleś z bikeserwis u mnie w mieście wymienił mi na deore m5100 z dwoma blatami ( a że przerzutki mam Acera to właśnie też przez to pewnie mam problemy z nimi bo niekompatybilne). No i teraz pomyślałem aby w miarę tanio i dobrze usprawnić rower pomyślałem o zmianie osprzętu w całości na deore m5100. Przez te problemy z przednimi przerzutkami chcę zrobić 1x11 i wyczytałem, że śmiało mogę odkręcić z przodu jeden blat. Teraz główne pytanie czy taki zestaw https://cyklomania.pl/produkt/shimano-grupa-deore-m5100-1x11rz.html wejdzie na moją piastę  Cube alloy light we 6 bolt? Czy wejdzie 11 blatów deore czy też będę musiał zmienić piastę na deore mt400-b co też nie wiem czy będzie pasować do mojego koła CUBE ZX20, 32H, Disc ? Żebym wiedział, że się tak wkręcę to bym kupił inny lepszy rower (wtedy miałem kasę i mogłem kupić dobrego gravela), a teraz muszę kombinować z tym co mam. Pomóżcie, albo pokierujcie gdzie lepiej pytać.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Nie masz po prostu jakiegos tam sklepu/serwisu "pasjonatow"? 

Mi gosc tak wyregulowal przerzutki ze elegancko chodzila dwurzedowa korba mimo ze klamkomanetke mialem od trzyrzedowej. Ale to bylo czasowe rozwiazanie bo koncu i tak sie rozregulowalo i sie jebalo. No ale pije do tego ze tam serwisuja lokalni kolarze, gosc tez jest kolarzem i potrafi dobrze doradzic i zrobic rower. No i manetke potem kupilem 105 do dwurzedowych korb i mimo ze korba byla tiagra wszystko gralo idealnie.

 

Nie wiem moze w szosie jest inaczej i prosciej ale raczej supporty czy piasty maja w miare uniwersalne rozmiary wiec jesli ci jedne szimanochy pasowaly to i drugie powinny jesli sa dedykowane pod ten sam typ roweru. 

 

Ogolnie firma czy model ma mniejsze znaczenie najwazniejsze jest zeby przerzutka/manetka byly przeznaczone do tyle samo rzedowej korby/kasety wtedy nie powinno byc problemow. Masz jednorzedowa korbe to kupujesz przerzutki manetki przeznaczone do jednorzedowych biegow. I powinno byc git. 

 

Biorac pod uwage ze caly zestaw tej deore ktora chcesz kupic kosztuje takie grosze to nie ma co kombinowac tylko wlasnie kupic calosc i miec wszystko ladnie zintegrowane

Odnośnik do komentarza
On 9/1/2023 at 6:47 AM, krupek said:

Nigdy nie jeździłem takim w pełni amortyzowanym rowerem. Fajnie musi tłumić drgania pod dupą na nierównościach, aczkolwiek na utwardzonej drodze rowerowej to pewnie jak na pontonie się jedzie.

 

Blokujesz sobie zawieszenie i jedziesz normalnie

Odnośnik do komentarza

Dobra jednak się okazało, że jestem i tak zmuszony do wymiany łańcucha i kasety bo oryginalne były dość lipnej jakości i po 1000km łańcuch się rozciągnął a zęby zjechały. Mam korbę deore m5100 36-26t i teraz pytanie mam takie. Chciałem zrobić 1x11 zdjąć mniejszy blat i zostawić 36 zęby do tego zamówiłem wszystko w tym kasetę 11-51. Oryginalnie deore m5100 1x11 są 30/32 (dwie wersje) zęby z przodu i teraz nie wiem czy przy moich 36 zębach na najlżejszym przełożeniu z tyłu czyli 51 zębów nie będzie to aż za bardzo napięte i wyciągnięta przerzutka? Czy może lepiej kupić kasetę 11-42 jak jest oryginalnie przy 2x11 (czyli przy mojej korbie)? Zapytanie czemu chce 1x11 a nie 2x11? Bo przy obecnej acerze kilka razy musiał ustawiać przednia przerzutkę bo mi w trakcie jazdy się przestawiała. Czy może miałem po prostu pecha i nie kombinować skoro mam korbę 2x to zrobić oryginał 2x11? pomóżcie świeżakowi.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
15 hours ago, creatinfreak said:

Dobra jednak się okazało, że jestem i tak zmuszony do wymiany łańcucha i kasety bo oryginalne były dość lipnej jakości i po 1000km łańcuch się rozciągnął a zęby zjechały. Mam korbę deore m5100 36-26t i teraz pytanie mam takie. Chciałem zrobić 1x11 zdjąć mniejszy blat i zostawić 36 zęby do tego zamówiłem wszystko w tym kasetę 11-51. Oryginalnie deore m5100 1x11 są 30/32 (dwie wersje) zęby z przodu i teraz nie wiem czy przy moich 36 zębach na najlżejszym przełożeniu z tyłu czyli 51 zębów nie będzie to aż za bardzo napięte i wyciągnięta przerzutka? Czy może lepiej kupić kasetę 11-42 jak jest oryginalnie przy 2x11 (czyli przy mojej korbie)? Zapytanie czemu chce 1x11 a nie 2x11? Bo przy obecnej acerze kilka razy musiał ustawiać przednia przerzutkę bo mi w trakcie jazdy się przestawiała. Czy może miałem po prostu pecha i nie kombinować skoro mam korbę 2x to zrobić oryginał 2x11? pomóżcie świeżakowi.

 

Z rowerami jest moim zdaniem tak, że jak się nie bawi w naprawy itd samemu, a większość ludzi tego nie robi, to nie ma się za bardzo pojęcia o technikaliach. Sam mam 3 rowery i jeżdżę od 10 lat poważniej a nie mam zielonego pojęcia na temat o którym piszesz.

 

IMO wizyta u dobrego lokalnego fachowca będzie tańsze dla budżetu na długą metę i zrobione tak że człowiek nie będzie miał przez tygodnie niepewności czy ma pewno wszystko dobrze czy może znowu za sezon się zwali...

Odnośnik do komentarza

No tu jest problem bo mój lokalny bike serwis chyba niekoniecznie ogarnia co robi. Mówię do nich, że nie toczy mi się tak jak powinien czyli pewnie piasta i chrupie coś oraz haczy przednia przerzutka. Owszem wymienili kulki, ustawili przednia przerzutkę. Poszedłem po odbiór, wsiadam na rower, no niby przerzutka nie haczy ale przy przyciśnięciu pedału dalej chrupie. Wracam się mówię czy w ogóle wsiadał na rower czy na sucho ustawiał. A on no na sucho ustawiał aby nie haczyło. Później dostaje info, że założyli mi inny łańcuch i jak ręką odjął chrupanie, ale przeskakują czasem żeby z tyłu. No i gadaj z takimi jak nie do końca ogarniają.

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem czemu on tak kombinuje. Kupic caly set tego deore, dac zeby mu ktos to zamontowal i jak wszystko jest z jednego setu nie ma szans zeby cos chodzilo nie tak. A tutaj kombinacje, zdejmowanie tarcz ktore na logike bedzie znowu chujowo chodzic skoro ma 36 zebow a reszta zestawu jest pod 32. No nie łapie tym bardziej ze caly set deore kosztuje tyle co przerzutka w 105. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...