Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niczego konkretnego ci nie polecę ale pod takie wymagania to chyba najlepiej nada się coś z decathlonu lub od naszego rodzimego Krossa, swego czasu jak dla kumpeli rower wybierałem to corratec miał fajne do 2k. Najlepiej brać jakiś crossowy rower.

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rok po zakupie pierwszej kolarki przyszedl czas na druga. W pierwsza wlozylem 3.500 i wiedzialem ze bedzie to raczej model przejsciowy - albo mi sie spodoba jazda na takich rowerach, albo nie. Jako ze mi sie spodobalo, mialem ochote rozpoczac sezon od lepszego modelu. po wizycie w jednym z salonow w Berlinie, decyzja padla na Cannondale:

 

rb-0216-baukasten-test-cannondale-caad-1

 

Jezdzi sie genialnie - balem sie ze roznica miedzy tym rowerem a poprzednikiem (Scott Speedster 40) bedzie mala i tym samym bede zalowal wydatku ale po 1 miesiacu jestem w 100% pewien ze bylo warto. Z kazdym nadepnieciem w pedaly, rower po prostu katapultuje mnie do przodu. Celuja w pierwszy przejazd 100km w zyciu jakos w tym miesiac :)

Odnośnik do komentarza

nie wiesz moze jak sie nazywal ten program? chetnie bym obczail :)

 

A co zrobilem ze starym? Stoi dalej w pokoju. Myslalem nad sprzedaza ale utrata wartosci spowodobalaby iz bym moze dostal z 2.000 za niego. Zamiast tego wole miec rezerwowy rower jesli np. wpadnie jakis znajomy i bedzie chetny na jakas fajna przejazdzke albo ja np. sie zdecyduje jechac do pracy gdzie jakby mi go ukradli, to przynajmniej nie bylaby to strata ~8.000.

 

MFpBYj9.jpg

 

Jakie macie sposoby czyszczenia lancucha? wiem ze znajde pewnie na innych forach setki stron na ten temat ale ciekawi mnie jak forumowicze sobie z tym radza. Ja uzywam takiego urzadzenia co sie zaklada na lancuch, wlewa sie jakis plyn i sie pedaluje pare razy. Niby ok, ale potem dalej trzeba sie bawic aby wyczyscic zebatki i miejsca miedzy nimi. Coraz bardziej mysle zeby obczaic jak sie zdejmuje tylna zebatke aby wyczyscic ja raz na jakis czas w 100%. 

Odnośnik do komentarza

Mój dzisiejszy debiut na wyremontowanym Jubilacie.Znalazłem go na wystawce i urzekł mnie nakładem pracy włożonym w niego(sakw z plecaków "kostka"y,koszyk społem ;) ). Zapomniałem jak ciężko się jeździ na jednym dużym przełożeniu,zwłaszcza że nogi od piątkowego treningu mnie bolą ;)

2a9uzno.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jakie macie sposoby czyszczenia lancucha? wiem ze znajde pewnie na innych forach setki stron na ten temat ale ciekawi mnie jak forumowicze sobie z tym radza. Ja uzywam takiego urzadzenia co sie zaklada na lancuch, wlewa sie jakis plyn i sie pedaluje pare razy. Niby ok, ale potem dalej trzeba sie bawic aby wyczyscic zebatki i miejsca miedzy nimi. Coraz bardziej mysle zeby obczaic jak sie zdejmuje tylna zebatke aby wyczyscic ja raz na jakis czas w 100%. 

 

Olej te maszynki, bo to strata kasa- marketingowy śmieć :)

 

Jak chcesz dobrze umyć, to musisz zdjąć i zamoczyć w benzynie. Kup spinkę i po temacie. Jest jeszcze specjalny kluczyk do ściągania ogniwka. 

 

Tak na szybko, to szmatka namoczona i ręcznie. Potem kropla co ogniwo tym: 

 

Finish_Line_Wet_Dry.jpg

 

Po temacie. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Jakie macie sposoby czyszczenia lancucha?

 

Zdejmuje łańcuch, wrzucam do butelki Pet 1,5 litra, wlewam tam około 150 ml benzyny ekstrakcyjnej i robię szejka. Trzęsę butelką z 5 minut aż benzyna zrobi się czarna. Wyjmuje łańcuch i wkładam do drugiej butelki też wlewam tam już tylko 100 ml benzyny ekstrakcyjnej i znów szejkuje przez 5 minut. 

 

Zdejmuję kasetę, dokładnie czyszczę najbardziej zabrudzone zębatki, czyszczę też zębatki na korbie. Zdejmuje kółka przerzutki i też czyszczę dokładnie. Dopiero po wyczyszczeniu zębatek i kółek zakładam łańcuch, nakładam na ogniwa olej do łańcucha (Forshoff). Potem można szmatką zebrać nadmiar oleju. BAM! Napęd czysty. Czas operacji jakieś 25 minut.

Odnośnik do komentarza

Mój dzisiejszy debiut na wyremontowanym Jubilacie.Znalazłem go na wystawce i urzekł mnie nakładem pracy włożonym w niego(sakw z plecaków "kostka"y,koszyk społem ;) ). Zapomniałem jak ciężko się jeździ na jednym dużym przełożeniu,zwłaszcza że nogi od piątkowego treningu mnie bolą ;)

2a9uzno.jpg

Super rowerek. Pamiętam że miałem podobny czerwony. Brat jeździł kolarzówką a ja za nim czerwoną strzałą. 30-40km dziennie na nim robiłem. Później dostałem jakiegoś trekingowego. Wtedy dystanse zwiększyliśmy do 130km na dzień. Ale i tak jak chciałem poćwiczyć to brałem składaka, obciążniki jakieś, pełny kosz i poszedł.

Odnośnik do komentarza

Karnąłem się pół godziny po terenie jednostki. Superlekki w porównaniu do wszystkiego czym wcześniej miałem okazję jeździć. Kolarka kosztowała mnie 1000 €, ale jak sprawdzałem w necie ceny poszczególnych podzespołów, to naprawdę niewielka cena jak za 2 letnią używkę.

 

2d4127b3448d6.jpg

 

 

Same karbonowe felgi to prawie tyle co zapłaciłem.

ab152557e2a96.jpg

 

 

Plus akcesoryjne pedały o bardzo wymownej nazwie.

6b608bd82f3a4.jpg

 

 

Gdzieniegdzie lekkie zarysowania, zabrudzenia i zwykłe ślady eksploatacji. W łikend w planach dłuższa wycieczka :lapka:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Karnąłem się pół godziny po terenie jednostki. Superlekki w porównaniu do wszystkiego czym wcześniej miałem okazję jeździć. Kolarka kosztowała mnie 1000 €, ale jak sprawdzałem w necie ceny poszczególnych podzespołów, to naprawdę niewielka cena jak za 2 letnią używkę.

 

2d4127b3448d6.jpg

 

 

Same karbonowe felgi to prawie tyle co zapłaciłem.

ab152557e2a96.jpg

 

 

Plus akcesoryjne pedały o bardzo wymownej nazwie.

6b608bd82f3a4.jpg

 

 

Gdzieniegdzie lekkie zarysowania, zabrudzenia i zwykłe ślady eksploatacji. W łikend w planach dłuższa wycieczka :lapka:

no niecałe 5k za taką maszynę to grzech nie brać, szczególnie patrząc na same koła. 

Co tam za korbę masz, bo jakiś duży się wydaje ten blat?

 

U mnie w piwnicy stoją dwie obręcze, jedna 80mm, druga 50, czekają na złożenie i pierwsze zawody, choć boję się jak dmuchnie wiatr to w rowie wyląduje na takich wysokich stożkach przy mojej wadze:D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...