Skocz do zawartości

FIFA 10


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym bez mrugniecia okiem wybecelowal 200... a nawet 400msp za dodatek pozwalajacy ustawic czas w demie na 10min. Orion bombardujemy forum EA? :>

Aha.

 

Patrzcie co za dałniada jest z tymi bramkarzami. 2 bramki mojego kumpla.

 

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/9110215 - HICIOR !!

 

http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/9108772

 

Co jak co ale EA z bramkarzami sie postarało ;/

Odnośnik do komentarza

Pogralem 2 godzinki i pare obserwacji:

Na poczatku ruchu w 360 w ogole nie czuc, dopiero jak sie przestawimy na plynne ruchy a nie 8 kierunkow czuc wieksza swobode. Oblednie wyglada wszelkie przepychanki, upadki i wslizgi. Jak zwykle w Fifie pilkarze zdecydowanie za bardzo potrafia podkrecic pilke. Generalnie mam wrazenie grania w pilke, a nie w schemat, pilka czesto odskakuje, obronce duzo ciezej wyprzedzic i przepchnac takim Messim. Co do bramkarzy to dla mnie lepiej wychodzacy bardziej z bramki golkiper, niz trzymajacy sie kurczowo pola bramkowego odslaniajacy 3/4 bramki.

Odnośnik do komentarza

Istnieje mozliwosc ze to poprawia - w FIFA 09 w wersji demo Raulem caly czas strzelalo sie z wslizgu, bo wyprzedzal za kazdym razem bramkarza. W pelnej wersji ani jednej bramki chyba nim tak nie strzelilem...

 

Co do zarzutu Xymka o tym, że nie widać trybun. Da się dowolnie ustawiać kąt, wysokość, zoom kamery. Bez problemu można ustawić tak żeby trybuny były widoczne i zarazem był dobry obraz gry. Kapitalna gra. Obok Forzy3 i Halo ODST must have najbliższych 2 miesięcy.

True - true...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Obadalem wlasnie roznice pomiedzy wersjami PS3 - X360

 

Wersja na PS3 jest jakby zblurowana - wszystko sie wydaje bardziej rozmyte, w porownaniu do tej z 360ki...dodatkowo na PS3 bardziej rwie animacja w powtorkach i wszelkich ujeciach z bliska...(szkoda bo chcialem ewentualnie brac wersje na PS3 wlasnie bo mam tam wiecej kumpli do grania)...aha no i na PS3 jest inny stadion niz na 360ce

 

Znalazlem tez mala glupote...jezeli konkurs rzutow karnych wygramy broniac karnego bramkarzem - wtedy celebracja wygranej odpala sie z pilkarzem z naszej druzyny, ktory wczesniej strzelal karnego (przed obrona bramkarza), a w tle widac bramkarza druzyny przeciwnej na bramce ze zwieszona glowa...kicha bo przeciez powinien sie cieszyc bramkarz naszej druzyny, w koncu to on obronil karnego i dzieki temu sie wygralo...

Odnośnik do komentarza

Ogólnie gra fajna ale za często zdarzają się takie sytuacje jak tu: http://www.easportsfootball.co.uk/media/play/video/9100496 że bramkarz tylko się patrzy jak piłka jest dośrodkowana albo co gorsza jeżeli piłka leci na dłuży słupek i lobuje wtedy bramkarza to on odwraca się tyłem do piłki i można spokojnie mu wpakować bramę.

Odnośnik do komentarza

Nie powiem że, przy wczorajszym demie spędziłem więcej czasu niż przez 9 lat ze wszystkimi innymi fifami. I muszę przyznać że, gra jest na prawdę grywalna. Ba, powiem szczerze że Pes-a biorę na pewno ale pierwszy raz się zastanawiam czy nie dokupić Fify. Ale tego że, to niby najlepsza piłka ever, król itd. to trochę nie rozumiem.

 

Zawsze narzekano na bramkarzy w Pes ale widzę że, w Fifie nie jest lepiej. Nie mam możliwości nagrania filmików ale wczoraj jak grałem to bramkarze takie gafy popełniali że szok. No ok można tłumaczyć że, to demo ale raz że full wychodzi już niedługo a po za tym tutaj kompletna przebudowa bramkarzy by się przydała.

 

Kolejna sprawa; przy której tak krytykowany Pes wysiada mianowicie słupki i poprzeczki. Fuck po rozegraniu kilkunastu meczy mam wrażenie że, te słupki i poprzeczki są skryptowane; obojętnie z jakiego kąta, z jakiego strzału, z jakiej akcji iyd. itp. na 80 % będzie słupek albo poprzeczka. (pipi)icy można dostać.

 

I ostatnia sprawa najmniej istotna to grafika. Ta rzeczywiście na scenkach prezentuje się ohydnie na dodatek, nie dość że piłkarze są rozmazani to wyglądają jak z jakimś blurem. No i ogólny wygląd piłkarzy bardziej przypominają ich karykatury niż oryginały.

 

 

No ale tak jak już pisałem, dla mnie to i tak jest szok. Nie dość że, zastanawiam się nad fullem to wczoraj ograłem praktycznie cały dzień a ciągle mam niedosyt.

 

 

 

Demko na ps3 ma lepszy stadion.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

jest fajnie,gra jest dobra i grywalna i chyba nawet jeszcze lepsza od Fify09 ale zmiany są tak kosmetyczne,że na dobrą sprawę to jest patch do poprzedniej edycji niż pełnoprawna nowa gra.

 

na +:

 

-360 stopniowe sterowanie

-woleje z pierwszej piłki już nie lecą w publiczność

-podania po ziemi do dalszego zawodnika nie są czasem blokowane przed tego bliższego(teraz ten bliższy zrobi kozacki unik)

-szybcy napastnicy nie są już tak faworyzowani

-piłkarze szybciej reagują na polecenia co równoznaczne jest z większą kontrolą poczynań na boisku

 

na -:

 

-dużo grałem w Fife09 ale ilość poprzeczek i słupków w demie 10 jest dosłownie porażająca :P

-dalej głupi bramkarze

-słabe IA

-dalej bezsensowne powtórki

-dalej bezsensownie wybierany piłkarz meczu

-wszystkie cutscenki wzięte praktycznie z poprzedniej edycji

-gra wygląda identycznie jak zeszłoroczna edycja a miejscami wydaje mi się,że nawet gorzej

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Widzę, że większość blędów, które wytykwano PES nagle w przypadku FIFA10 nie robią jej fanom większego problemu. Miałem też przyjemnośc zagrać u kumpla kilka spotkań w demo i mam różne odczucia. Z jednej strony fantastyczna animacja, a z drugiej masa niedociągnięć. Gra bramkarzy to istna parodia, a właśnie tutaj najwięcej osób krytykowało PES-a Kolejna kwestia - słupki lol. Nie wiem, kiedy będzie demo gały od Konami, ale powinno wyjść jak najwcześniej, żeby mieć możliwość juz teraz porównania z FIFA10.

 

Aż tak dobrych opinni się nie spodziewałem. FIFA 10 podobno dopracowana jest do tego stopnia, że ciężko się do czegoś doczepić. Nowa odsłona stała się esencją futbolu a zdanie ?umarł król ? niech żyje król? po krótkiej recenzji PES?a z targów mówi chyba wszystko?

 

heh toś chłopie pojechał ;) proponuję się jednak wstrzymać do wyjścia dema PES-a, bo na podstawie dema FIFA10, to zdanie na razie ni jak ma się do rzeczywistości :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

Jak nijak - w głupim NEO PLUS gra dostaje 9.4 - to jest demo. Rok temu, demo FIFA09 było zupełnie inne od pełnej wersji. Na plus tej pełnej ofkoz.

 

PES może sobie wychodzić, wystarczy tutaj spojrzeć, jak się walczy o piłkę w powietrzu, w PES stoją i czekają komu spadnie na głowę, zero walki tylko zastawienie się o przeciwnika jak o mur. Animacja w Fife rządzi, nie wiem co wy macie z tymi słupkami. Strzelać się nauczcie wpierw. Bramkarze to fakt, babole jak cholera ale można to jeszcze poprawić. Reszta jak w najlepszym porządku. Czego oczekiwać jeszcze na tej generacji. Będą tylko kosmetyki. Zapomnijcie o rewolucjach.

Edytowane przez Marvelous
Odnośnik do komentarza

To byly slowa redaktorow,ktorzy grali w wersje preview.

Co do bramkarzy,maja z(pipi)ane statystyki w demie. Sami sprawdzcie.

Inna sprawa ze moge sie zalozyc z kazdym,ze akurat to w w pelnej wersji bedzie poprawione. Demo fify 09 tez bylo slabe w porownaniu z pelna wersja,ale dalo przedsmak tego co nas mialo czekac i dokladnie w ten sam sposob podchodze do dema 10tki.

Odnośnik do komentarza

w każdym razie albo pełna wersja mocno różni się od dema albo EA posmarowało Neo plus bo ta gra na bank nie zasługuje na 9.4.Nikt tu nie spodziewa się rewolucyjnych zmian ale poprawy rzeczy na które narzekamy.Fifa 09 miała błędy,demo Fify10 też ma pełno baboli i na tym EA miało się skoncentrować przez ubiegły rok.Słupki i gra bramkarzy do poprawy(szczególnie tych drugich) bo mecze online to będzie parodia jak gracze wyuczą się schematów i będą padać bramki po strzałach za kołnierz bramkarza z 30metrów.

 

Na bank nie kupuje Fify 10 w dniu premiery i dalej czekam na demo PES2010.

Odnośnik do komentarza
Gość Marvelous

W 09 są takie gwaranty na strzelenie bramki, że głowa siada na chodniku i szuka krawężnika. Jakoś nie przeszkodziło mi to w tym aby czerpać przyjemność z zabawy w sieci. Słupki były ale bez przesady, u mnie raczej wpada do siatki.

 

Co ciekawe niedawno zassałem demo FIFY09 na PS3 i o zgrozo gra wygląda dużo gorzej od wersji 360tkowej, blur, gorsze tekstury. WTF?

 

Biorę wersję 360tkową FIFY. W każdej grze jest schemat, wolę to niż random.

Odnośnik do komentarza

Nie grałem w demo, ale być może słupki to jeszcze pozostałość z poprzedniej części gry. W pełnej wersji nie strzelamy w nie jakoś szczególnie dużo. Bywa za to, że bramkarz piąstkuje piłę na poprzeczkę, co jest konkretnie widowiskowe.

 

Co się tyczy golkiperów - w pełnej wersji nie są tacy statyczni i przywiązani do linii. Odważnie grają na przedpolu, a raz nawet gość piąstkował... w rogu pola karnego. Loby niby wchodzą łatwo, ale bramkarz za każdym razem odwraca się i goni piłkę, niekiedy z powodzeniem.

 

Do tych, co twierdzą, że nic się nie zmieniło od 09 - pora na okulary panowie :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Koso za info, uspokoiłeś mnie. Masa niedociągnięć ? Ludzie dajcie spokój. Nie rozumiem także o co chodzi z tą brzydszą grafiką. Dla mnie jest ładniej. Powtórki są dziwne, ale podczas gry wszystko lepiej wygląda i animacja jest super płynna.

 

Demo to stary build. link na potwierdzenie http://forums.electronicarts.co.uk/fifa-10-sony-playstation-3-microsoft-xbox-360/807515-demo-3-builds-old-keeper-bugs-will-fixed.html

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

na -:

 

-dużo grałem w Fife09 ale ilość poprzeczek i słupków w demie 10 jest dosłownie porażająca :P

-dalej głupi bramkarze

-słabe IA

-dalej bezsensowne powtórki

-dalej bezsensownie wybierany piłkarz meczu

-wszystkie cutscenki wzięte praktycznie z poprzedniej edycji

-gra wygląda identycznie jak zeszłoroczna edycja a miejscami wydaje mi się,że nawet gorzej

moje minusy dalej podtrzymuje(ile już bramek w meczach w demie padło po dobitkach strzałów w słupki :/) I niech mi nikt nie gada,że nie umiem celować bo AI też ostrzeliwuje słupki.

 

Na plus to kapitalne animacje i w końcu PESowy czas reakcji zawodników na polecenia przez co da się świetnie grać piłką,konstruować akcje z klepki itp.

No i obrońcy wreszcie kozaczą swoimi warunkami fizycznymi i bez trudu przepychają takiego Messi.

Jest dobrze,baa lepiej niż rok temu ale dalej jest sporo do poprawy.

 

Lol no to teraz dopiero jaja- mamy wierzyć w stary build dema Fify10 i wierzyć w stary build dema PES2010 z GC. Co oni mają z tymi starymi wersjami?Nie łatwiej i lepiej wypuścić demo w miarę gotowej wersji :/

 

edit-Właście bramkarz obronił mojego karnego a mimo to włączyła się animacja radości po strzelniu bramki i uznali gola.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...