Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo nie straciłeś, poprzednie tłumaczenia były średnie (z naciskiem na słabe) i aż zanadto uwypuklały to co najgorsze u H.P czyli język i zdolności literackie, a to rzutowało na to co najlepsze - wyobraźnię autora i klimat opowiadań. Teraz jest wydawany rewelacyjnie i lepiej przełożony.

No, a na koniec i tak polecę Arthura Machena, osoby bez której twórczość Lovecrafta wyglądałaby zupełnie inaczej, i którego autor z Providence był po części mniej utalentowanym epigonem. Choć oczywiście z czasem popkultura tak mocno wchłonęła twórcę Cthulhu, że ten pierwszy został przez nią raczej zapomniany, aczkolwiek literacko bardzo doceniany w przeciwnych sferach (od Borgesa do Mariasa).

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Są w tym zbiorze jakieś nowe opowiadania, czy misz masz z wsześniejszych wydań?

 

Ja kupiłem sobie ostatnio Futu.RE Dimitriego od Metra 2033 i wsiąkłem bez reszty.

 

 

Mnie książka nie porwała, ciągle miałem wrażenie iż Gluchowski chce koniecznie napisać swoje "arcydzieło". Niestety książka mimo, że dobrze napisana to była bardzo męczącą lekturą. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tyyyyle dobra za dwie stówy...

DpzOrli.jpg

 

Przypominają mi się mroczne czasy liceum, gdy książki kupowałem w empikach, jakie szczęście było, gdy mogłem kupić 3 za pełną cenę :rotfl:

 

Teraz tylko dyskonty i oficjalne sklepy wydawnictw.

 

Ach- cegły na dole w folii, ponieważ nie jestem pewien co teraz czytać.

Edytowane przez gkihdghdhj
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Up

U mnie Empik przede wszystkim stracił przez jakość obsługi i niedbanie o książki wyłożone na półkę (to samo Matras), to w zasadzie eliminuje jakąkolwiek przyjemność z zakupów w ich przybytkach. No nic, wszystko teraz zamawiam w internecie z puli 2-3 księgarń i poluję na okazje na Allegro/Olx (tak wyrwałem tanio Podziemia Delillo w idealnym stanie). Co miesiąc kupuję od 5 do 8-10 pozycji, więc ostatecznie portfel na tym mniej cierpi.

Odnośnik do komentarza

Gdzie niby nowy zbiór opowiadań Lovecrafta można dostać? Patrzę i wszędzie jeszcze niedostępny...

Empik juz wysyla. Ja w kazdym razie wczoraj dostalem swoje zamowienie. Na stronie maja info o premierze 6go. W przedsprzedazy bylo taniej bo 47zl za twarda oprawe. 

 

Wiekszosc poprzednich zakupow przeczytalem to czas na kolejne. Pan Lodowego Ogrodu daje rade.

 

tamvxi.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Podczas remontu zrobiłem najlepszy zakup . Biblioteczkę na wymiar oszkloną. Sam zaprojektowałem i została zrobiona. Nie żadna ikea. 190 cm na 220 cm :D   Od razu ją zapełniłem ale dzięki temu mam jeszcze w drugim i trzecim pokoju od cholery miejsca na następne książki. Oszklona z powodu mojego lenistwa bo kurz no i dodatkowo zrobiłem po środku miejsce na barek;) Specjalna wyższa półka. Oczywiście trzeba było się z żoną podzielić półkami więc oddałem jej 2 a reszta moje książki . Mieści się zadziwiająco dużo.
 Sorry za bałagan i światło ale zdjęcia robione na szybko.

 

13880332_1234385293268009_77500364397122

13902637_1234397816600090_1761771642513513924983_1234385316601340_72521691755251

 

Właśnie zakupiłem ostatnie książki pratchetta jakich nie miałem zrobię zdjęcie kompletu jak dojedzie specjalnie jedną półkę trzymam na to. A teraz zbieram wszystkie książki z serii harrington których nie miałem (spin offy i pod serie)  .

 

a dzisiaj kupiłem w empiku dodatkowo 13925216_1234394193267119_77640490186952

Te których jeszcze nie przeczytałem albo książki do pracy moje i żony są w mojej pracowni na półkach aby z kolekcją się nie mieszały. Po przeczytaniu te bardzo fajne trafiają do salonu te gorsze albo podniszczone do innego jeszcze pokoju a kiepskie na allegro :)  Tutaj półeczka jeszcze nie zapełniona bo duża zeżarła większość książek.

 

 

13882392_1234395036600368_79490235739253

 

 

 

Moim marzeniem mieć za 20- 30 lat tak samo jak mój tata. Półki i książki wszędzie. W takim domu byłem wychowywany i e booki albo audiobooki to nie dla mnie. Książka musi pachnieć i muszę ją dotykać :)

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Ja mam 2 jeszcze do nadrobienia za dużo książek ostatnio nabyłem. Teraz czytałem serie odyssey one POLECAM! i tą trylogie diablo zacząłem. Pierwszy tom taki sobie ale zaciekawiła mnie historia i z sentymentu do świata kupiłem dwa następne :)

Odnośnik do komentarza

Mi wystarczą zwykłe regały, do sporej ilości książek lubię mieć swobodny dostęp, generalnie chyba nie spotkałem w życiu oszklonych biblioteczek, za szkłem zwykle trzyma się wartościowe egzemplarze, które sobie spoczywają nieruszane. No i przy ilości książek 400+ to prostu niepotrzebna zabawa - ledwo ma się miejsce na inne meble, a co dopiero oszklone gablotki.

Ostatecznie to i tak wybór osobisty, ja nie lubię, ktoś lubi i świat się kręci, to błaha sprawa.
Blantman też fajnie włączył barek do wszystkiego (kolejna rzecz, którą sam bym nie zrobił, ale tu pasuje).


P.S

Największa domowa biblioteczka, którą widziałem, miała ponad 2500 pozycji - nawet rzadkie egzemplarze nie były za szkłem ( np. Swedenborg z XIX wieku, na pełnej skórze), więc i ten punkt to osobiste preferencje :)

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Ta Achaja dobra? Te pierwsza to bardzo lubie, ta nowa seria lezy na regale i czeka na swoja kolej. 

Mi się podoba ale ZUPEŁNIE inna od wcześniejszej trylogii. Nie chcę ci zdradzać fabuły bo sam miałem lekkie zdziwienie na początku. Nawet rozczarowanie przez chwilę czułem bo spodziewałem się Achaji 2.0 . No ale po przeczytaniu kilkudziesięciu stron pochłonęła mnie książką i z przyjemnością łyknąłem 3 tomy na raz. Obecnie 2 czekają na swoją kolej bo wyszły w późniejszym czasie a wiecie jak to jest jak czytasz serie ciągiem a jak wracasz po czasie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli planujesz, to lepiej kup wcześniej, bo jeśli działają podobnie jak książki Warcrafta, to za rok, dwa ich już nigdzie nie dostaniesz. Na takim allegro nie ma żadnych z nowszych książek w normalnej sprzedaży(prócz nowego Illidana), jedynie na aukcjach, z pięknym podpisem "biały kruk".

Pochwalę się, że takie "Zbrodnie Wojenne" Ch. Golden wykopałem w jednym empiku miesiąc, dwa temu- coś niebywałego, aż mi się ręce trzęsły gdy niosłem do kasy.

 

A co do książek w gablotach- gdy będę miał własny dom, to nawet najgorsze szmiry będę trzymał schowane, parę miesięcy trzymałem w otwartym regale i kurzu się przykleiło do nieużywanych kartek tyle, że aż mi się żal zrobiło. Teraz pochowałem wszystko do szuflad i szafy, może i nie widać bogactwa, ale cieszę się, że nic nie ma do książek i komiksów dostępu. 

Choć jak ktoś ma ochotę obejść raz dziennie kolekcje ze ścierką czy czymś innym, to też fajnie.

Odnośnik do komentarza

@blant: jak ogarniesz książki Diablo to daj znać czy dobre. Sam planuję kupić, ale jeszcze nie jestem przekonany. Chcę opinii z pierwszej ręki. :)

Przeczytałem pierwszy tom i spoko teraz zabieram się za drugi to do końca sierpnia dam ci znać jak cała trylogia . Polecam jak kolega wyżej brać tak czy siak. Co jakiś czas są promocje 2 książki w cenie jednej albo 3 za 2. Warto na takie akcje polować :)  Ja pierwszy tom wziąłem z świata książki w promocji druga książka gratis do kontynuacji hyperiona Simmonsa :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...