Skocz do zawartości

Pytania różne i różniste


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Sprawa : jak kupuję konsolę używaną, która niby ma jeszcze gwarancję (sprzedający wrzuca fotkę rachunku ze sklepu, przykładowo), to ta karta gwarancyjna też musi być podbita, żeby to było w ogóle uznawane ? Pytam, bo z wiedzą o takich sprawach zatrzymałem się parę lat temu. Na co zwrócić uwagę w ogóle w takich sytuacjach, żeby ktoś nie robił wała ?

Odnośnik do komentarza

Jak wgrać firmware do ps4, skąd go pobrać? bo chce wymienic dysk na wiekszy ale nie wiem co i jak mam na niego wgrać żeby wszystko działało. Druga sprawa to czy w ogóle warto na starcie wymienić dysk na wiekszy, czy może dopiero gdy zacznie brakować miejsca, tylko wtedy będe musiał instalować i pobierać wszystko od nowa

Odnośnik do komentarza

Jak nie żal Ci kasy, to nówki Slimów nadal latają w niektórych sklepach, np. Euro RTV AGD, w Carrefourze też do niedawna widziałem, ale to często są bundle z jakimiś popierdółkami albo Movem, no ale jak wolisz spać spokojnie, a bardzo chcesz Slima, to da się. Zresztą w sklepach internetowych, czy nawet na allegro, też chodzą.

 

Ryzyko z używką na pewno zawsze jest, czysto teoretycznie można założyć, że ktoś mógł trzymać konsolę w choojowym miejscu, nie odkurzał itd., i choć wygląda z zewnątrz wszystko cacy i na razie działa, to za rok może pier.dolnąć. Ja od września przeczesuję różne aukcje i zasięgam jakiejś wiedzy i na tyle, na ile poszperałem, to Faty w ogóle bym odrzucił używane. Slimy jak już to i tak tylko z aktualną gwarancją.

Super Slim też mnie trochę zniechęca, ale nie jest znowu aż tak tragicznie chyba.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kilka pytań związanych z PS4. Jako, że olałem Sony w obecnej generacji całkowicie to nie wiem zbytnio jak ich usługi sieciowe funkcjonują. Jak kupie PS4 kiedyś tam to będe musiał założyć jakieś konto, potem chciałbym wykupić PS+ stąd pytanie czy mając konto IPKO muszę dodać karte do swojego Konta PSN czy jak to funkcjonuje bo na kloca kupowałem wszystko na allegro :) Ile kosztuje PS+ i jakie daje korzyści dla posiadacza ps4?

Drugie pytanie dotyczy znowy BF4, jaką wersje kupić żeby mieć wszystkie dodatki jakie bedą wychodzić darmo tak jak był premium BF3? Myślę o zakupie wersji z ps3 bo taniej wyjdzie ale chciałbym mieć te dodatki co będą wychodzić? Nie interesuje mnie późniejsza sprzedaż czy wymiana .

Wiem, że wszystko można znaleźć w necie ale chciałbym mieć wszystko skondensowane w jednym miejscu :)

Odnośnik do komentarza

Czy podłącznie Gamecube przez kabel euro do LCD Full HD ma sens w ogóle jakikolwiek ? Czy lepszym wyjściem będzie kupno Wii? I czy przez kabel component te gierki jakoś tam bedą wygladać ? No i jeszcze, który model Wii wstetczną kompatybilność?

Odnośnik do komentarza

Super Mario Galaxy wygląda świetnie na telewizorze Full HD, mimo, że jest to tylko 480p. Kabel component jak najbardziej ma sens, jakość obrazu bardzo się poprawia. Podłączanie jakiejkolwiek konsoli kablem euro, szczególnie z 6. generacji (nie ważne, czy PS2 czy GC czy Xbox), nie ma sensu wg mnie. Obraz wygląda jak gów,no, po prostu. GameCube obsługuje wybiórczo 480p (tutaj lista gier) przez component, i to wtedy ma sens. Teraz tego nie jestem pewien, ale Wii chyba odpala gry z GC 1:1, więc obraz będzie chyba identyczny na obu konsolach na tym samym kablu, nie ma żadnego upscalingu czy coś takiego. Gdzieś trafiłem na info, że podobno gry z GC wyglądają na Wii lepiej niż na GC, ale średnio mi się chce w to wierzyć ;p.

 

Ogólna zasada jest taka, że patrzysz na napis Wii na przodzie konsoli. Jeśli jest prostopadły do czytnika i czytelny w pozycji pionowej, to konsola na 95% jest wstecznie kompatybilna. Jeśli ma poziomy napis, tj. czytelny gdy konsola leży, to na 100% nie jest*. Aby być na 100% pewnym pytasz, czy konsola ma sloty na pady i memorkę na górze, pod klapką. Jeśli nie, to konsola na pewno nie ma wstecznej kompatybilności. Jeśli są, to konsola na pewno ma wsteczną kompatybilność. To jest warunek konieczny i wystarczający ;).

 

*chodzi o to, że część stojących też nie jest wstecznie kompatybilna, ale jakiś tam mały procent. Za to żadne leżące jeśli dobrze pamiętam nie mają portów na pady i memorkę.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Polecam kupić Wii, odpalisz wszystkie tytuły z GCN plus świetne gry z Wii. Gamecube podłączysz compositem lub RGB, także jakoś obrazu jest straszna (sam gram na N64 podłączonym do FullHD, także wrażenia jeszcze gorsze :D). Wii podłączysz Componentem co daje obraz w 480p, cudów nie ma ale da się grać.

Odnośnik do komentarza

Dobra, teraz pytanie ode mnie do trophy hunterów: jeśli wykreślić by zależność ilości trefeów od poziomu, to otrzymalibyśmy przyrost liniowy czy wykładniczy? Innymi słowy, czy wraz ze wzrostem levelów zwiększa się liczba trofików potrzebnych do wskoczenia na wyższy level?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...