Skocz do zawartości

Pytania różne i różniste


Rekomendowane odpowiedzi

mozna tez PS2 FAT + Network Adapter + IDE HDD, wtedy da sie McBoot zainstalować samemu, jeszcze można gierki odpalać z HDD z każdego regionu, choć może to najdrożej wyjdzie, to najfajniejszy mod

Już kilka lat temu NA były bardzo drogie. Niemniej jednak mogę potwierdzić, że opcja jest to najlepsza ze wszystkich. W dodatku zrobienie McBoota ocaliło moją konsolę, w której padł napęd, a z której mogę teraz odpalać HDLoadera z memorki, zamiast płyty.
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zapewne tematy tego typu przewijały się juz na tym forum wielokrotnie, także z góry chciałbym przeprosić. Chodzi o wybór next-genowej konsoli.

 

Jestem niestety (albo stety) osobą, która kiedy ma zakupić któryś ze sprzętów multimedialnych to przeprowadza całe zastępy analiz i recenzji. Będzie to moja pierwsza konsola. Czytałem/oglądałem już multum przeróznych recenzji obydwu systemów, myślę, że sam mógłbym już taką recenzję napisać na podstawie wszystkich informacji, które uzbierałem.  :)

Jednak chodzi mi o coś bardziej "spersonalizowanego", mianowicie chciałbym usłyszeć szczere opinie osób, które posiadają już ktorąś z powyżej wymienionych konsol.

 

Przed zadaniem dosyć oczywistego pytania chciałbym sprecyzować czego dokładnie oczekuję od nowego sprzętu. Chciałem też zaznaczyć, że nie pytam o to "od tak" tylko jak otrzymam potrzebne informacje to wybieram się do wybranego sklepu na next-genowe zakupy.  ;)

 

- Chciałbym, żeby moja nowa konsola służyła tylko i wyłącznie do gier. Nie obchodzą mnie żadne aplikacje typu netflix czy inne pierdy.

- Chciałbym się posługiwać tylko padem, odpadają kinecty, ps move.

- Jestem osobą, która bardzo ceni walory graficzne, także im ładniej dana gra wygląda, tym lepiej.

- Multiplayer przede wszystkim! (Gry FPS, FIFA)

- Nie jestem ukierunkowany exami. Interesują mnie głównie te, które posiadają funkcję multiplayer. 

- Wszystko ma chodzić płynnie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

 

kaideu

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Zapewne tematy tego typu przewijały się juz na tym forum wielokrotnie, także z góry chciałbym przeprosić. Chodzi o wybór next-genowej konsoli.

 

Jestem niestety (albo stety) osobą, która kiedy ma zakupić któryś ze sprzętów multimedialnych to przeprowadza całe zastępy analiz i recenzji. Będzie to moja pierwsza konsola. Czytałem/oglądałem już multum przeróznych recenzji obydwu systemów, myślę, że sam mógłbym już taką recenzję napisać na podstawie wszystkich informacji, które uzbierałem.  :)

Jednak chodzi mi o coś bardziej "spersonalizowanego", mianowicie chciałbym usłyszeć szczere opinie osób, które posiadają już ktorąś z powyżej wymienionych konsol.

 

Przed zadaniem dosyć oczywistego pytania chciałbym sprecyzować czego dokładnie oczekuję od nowego sprzętu. Chciałem też zaznaczyć, że nie pytam o to "od tak" tylko jak otrzymam potrzebne informacje to wybieram się do wybranego sklepu na next-genowe zakupy.  ;)

 

- Chciałbym, żeby moja nowa konsola służyła tylko i wyłącznie do gier. Nie obchodzą mnie żadne aplikacje typu netflix czy inne pierdy.

- Chciałbym się posługiwać tylko padem, odpadają kinecty, ps move.

- Jestem osobą, która bardzo ceni walory graficzne, także im ładniej dana gra wygląda, tym lepiej.

- Multiplayer przede wszystkim! (Gry FPS, FIFA)

- Nie jestem ukierunkowany exami. Interesują mnie głównie te, które posiadają funkcję multiplayer. 

- Wszystko ma chodzić płynnie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

 

kaideu

 

bierz #PS4

 

Pozdrawiam,

 

tekA

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie napisałeś jaką konsolę miałeś wcześniej. W sumie bierz PS4. WiiU jest martwe (prócz gier od Nintendo, support developerów zerowy), XOne jeszcze nie miał oficjalnej premiery w Polsce, a poza tym w Polsce wszyscy grają na PlayStation :)

Napisalem. Bedzie to moja pierwsza konsola. :) Ale dzieki wielkie za info!

Odnośnik do komentarza

Nie będę pewnie pomocny jeśli powiem, że wg tego co piszesz (multi, grafa, płynność, obojętność na exy) powinieneś brać porządnego PC - nawet gdybyś miał go podłączyć do TV i grać z kanapy na padzie. Inna sprawa, że będzie Cię to kosztowało więcej, jeśli byś miał złożyć coś od podstaw. Co innego, jeśli PC już masz i wystarczy zmienić tylko kilka podzespołów.

 

Jeśli jednak ma to być koniecznie konsola i koniecznie "next-gen", to PS4 będzie pewniejszym wyborem.

Odnośnik do komentarza

Nie będę pewnie pomocny jeśli powiem, że wg tego co piszesz (multi, grafa, płynność, obojętność na exy) powinieneś brać porządnego PC - nawet gdybyś miał go podłączyć do TV i grać z kanapy na padzie. Inna sprawa, że będzie Cię to kosztowało więcej, jeśli byś miał złożyć coś od podstaw. Co innego, jeśli PC już masz i wystarczy zmienić tylko kilka podzespołów.

 

Jeśli jednak ma to być koniecznie konsola i koniecznie "next-gen", to PS4 będzie pewniejszym wyborem.

Pewnie masz rację, jednak koniecznie chcę się zaopatrzyć w konsolę. A co do exów, to taka maksymalna obojętność to nie jest, bo np. The Last of Us mnie urzekło totalnie. Tak samo cieszę się na myśl o Destiny (chociaż to nie ex). Chodziło mi o to, że często słyszę jak zadam to pytanie "Patrz na exclusivy", a ja z pewnością znalazłbym coś dla siebie w obydwu systemach. :)

Odnośnik do komentarza

to powiem ci tak. jak lubisz arena shootery powiedzmy jak klasyczne blaszkowe ut czy quake to bierz xbona bo pograsz sobie w cztery części halo (+ dostęp do bety część piątej na święta) po sieci na niezawodnych dedykowanych serwerach giganta z redmont, a jak lubisz taką bardziej casualową wyżynkę jak bf, destiny czy cod to ps4 bo multiplatformy wyglądają tam lepiej (ale minusem jest psn).

 

na xbona wyjdzie też nowa część gears of war czyli masz w kwestii strzelania tpp z cover systemem też dobrą opcję na przyszłość. na ps4 jest za to tlou który ma innowacyjny i miodny tryb sieciowy.

 

xbona kupisz w europie w bundlu z nową fifką.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

No właśnie, ogólnie rzecz biorąc PS4 wydaje się najrozsądniejsze, ale Twoje zamiłowanie do multiplayera sprawia, że ciężko nie polecić Xbox One ze względu na kolekcję Halo i Xbox Live!

 

Na to wygląda, że co wybierzesz będzie dobrze ;].

Odnośnik do komentarza

Planetside 2, Warframe, Loadout, Blacklight jak najbardziej multi. Do tego te wszelkie pifpafowe militarne multiplatformy ladniejsze niż na xbone, plus multiplatformy z PC (np. Awesomenauts). A i multi takiego TLoU ludzie sobie chwalą. Nie wiem jak ma się sprawa z Killzonem. No chyba nie powiesz, że gier multi brak?

 

Na Xbone masz Titanfalla, Killer Instinct i zapowiedź Halo.

Odnośnik do komentarza

Planetside 2, Warframe, Loadout, Blacklight jak najbardziej multi. Do tego te wszelkie pifpafowe militarne multiplatformy ladniejsze niż na xbone, plus multiplatformy z PC (np. Awesomenauts). A i multi takiego TLoU ludzie sobie chwalą. Nie wiem jak ma się sprawa z Killzonem. No chyba nie powiesz, że gier multi brak?

 

Na Xbone masz Titanfalla, Killer Instinct i zapowiedź Halo.

 

Wiesz chodzi o to, że każda gra wydawana od MS jest nastawiona na multi czy to co-op, horda, competetive dołóż do tego dedyki, dobrej jakości headset, działającą bez zarzutów usługę online co w rozrachunku daję obraz konsoli nastawionej na online. Tak samo było z 360 po prostu MS musiał jakoś usprawiedliwić płatny online więc ich gry miał sens w tych trybach, nie inaczej jest z XO.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie napisałeś jaką konsolę miałeś wcześniej. W sumie bierz PS4. WiiU jest martwe (prócz gier od Nintendo, support developerów zerowy), XOne jeszcze nie miał oficjalnej premiery w Polsce, a poza tym w Polsce wszyscy grają na PlayStation :)

W ostatnich 3 latach "xbox" sprzedaję więcej konsol od "sony"(nie licząc nowej generacji). Było gdzieś oficjalne info.

Edytowane przez Zdunek
Odnośnik do komentarza

Ja bym brał xboxa jeśli lubisz gry sportowe i fpsy.

FIFA ma legendarne karty w fucie na xboxie a z fpsow to kolekcja halo,TF,Bf,destiny i call od duty który ma DLC o miesiąc wydawany szybciej.

A co do grania po sieci nie ma żadnej różnicy.Tak samo się gra w coda,bfa czy fife na psn jak na live.

Edytowane przez KarolFanbojSony
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za opinie. :) Co do waszych sugestii, to Halo mnie w ogóle nie interesuje. Z fps'ow to chcę mieć na razie jakiegoś dobrego cod'a, bf'a i destiny. W Titanfalla sobie na PC spróbuję. 

 

KarolFanBojSony - co do FIFY to właśnie to jest jeden z czynników, który mnie namawiają do xbox1 :) Każdego roku kupuję FIFĘ i gram w nią przez okrągły rok (głównie UT).

 

A jak wyglądają systemy partyjne (friends lists etc) w obydwu systemach? Działają na podobnym poziomie, czy któryś się czymś wyróżnia?

 

Jak wygląda również sprawa padów? Czy jest to kwestia czysto indywidualna? Czytałem, że xbox1 ma fajny bajer odnośnie fpsów (ruchome triggery).

Edytowane przez kaideu
Odnośnik do komentarza

 

Szkoda, że nie napisałeś jaką konsolę miałeś wcześniej. W sumie bierz PS4. WiiU jest martwe (prócz gier od Nintendo, support developerów zerowy), XOne jeszcze nie miał oficjalnej premiery w Polsce, a poza tym w Polsce wszyscy grają na PlayStation :)

W ostatnich 3 latach "xbox" sprzedaję więcej konsol od "sony"(nie licząc nowej generacji). Było gdzieś oficjalne info.

 

Ja kupiłem dwie konsole PS3 (bo YLOD), kolega kupił 3 Xboxy (RROD). Która konsola lepiej się sprzedaje?
Odnośnik do komentarza

Jestem niestety (albo stety) osobą, która kiedy ma zakupić któryś ze sprzętów multimedialnych to przeprowadza całe zastępy analiz i recenzji. Będzie to moja pierwsza konsola. Czytałem/oglądałem już multum przeróznych recenzji obydwu systemów, myślę, że sam mógłbym już taką recenzję napisać na podstawie wszystkich informacji, które uzbierałem.  :)

Jednak chodzi mi o coś bardziej "spersonalizowanego", mianowicie chciałbym usłyszeć szczere opinie osób, które posiadają już ktorąś z powyżej wymienionych konsol.

Wstrzymaj się z next-genem, za tę kasę kup dwa current-geny, PS3 i X360. Olbrzymia biblioteka do ogrania, plus będziesz miał większe pojęcie o tym czego się spodziewać po Xone/PS4.

 

- Multiplayer przede wszystkim! (Gry FPS, FIFA)

- Nie jestem ukierunkowany exami. Interesują mnie głównie te, które posiadają funkcję multiplayer.

X360 + abonament Gold.

 

A potem sprzedaj i kup PS4.

Odnośnik do komentarza

 

 

Szkoda, że nie napisałeś jaką konsolę miałeś wcześniej. W sumie bierz PS4. WiiU jest martwe (prócz gier od Nintendo, support developerów zerowy), XOne jeszcze nie miał oficjalnej premiery w Polsce, a poza tym w Polsce wszyscy grają na PlayStation :)

W ostatnich 3 latach "xbox" sprzedaję więcej konsol od "sony"(nie licząc nowej generacji). Było gdzieś oficjalne info.

 

Ja kupiłem dwie konsole PS3 (bo YLOD), kolega kupił 3 Xboxy (RROD). Która konsola lepiej się sprzedaje?

 

To kolega inwalida. Ma gwarancje na 3 lata, a druga sprawa to fakt że tylko 000,5% nowych konsol złapało/łapie roda. Więc twój argument jest słaby.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...