Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Nie skończyłem oryginalnej P5 i nawet nie wracałem bo P5R wyjdzie zaraz i w końcu wychodzi i u Nas.

Może uda się tym razem skończyć.

Szkoda, że nie wcześniej, bo FF7R i zaraz potem Cyberpunk.

 

Ciekawe też czy będzie u Nas dostępna normalnie kolekcjonerka, bo z chęciom bym wziął.

Odnośnik do komentarza

Trochę zazdroszczę takiej zajawy na jeden tytuł, ja w wieśku miałem ponad 120h na liczniku i wydaje mi się, że to już maksymalna ilość czasu, jaką mogę poświęcić danej grze :D 

A co do Persony, to dobrze, że nie kupowałem podstawowej wersji. Ledwo zdążyłem ograć parę gierek, a za chwilę wychodzi ulepszona wersja ^^

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Opinie są różne. Zmiany to cały nowy semestr szkolny, wiele nowych wydarzeń w podstawce, nowi confidants, nowe miejsca w Tokio do zwiedzania, nowy członek drużyny i nowy pałac do eksploracji. Ogólnie kilkadziesiąt godzin dodatkowej rozrywki, ale zanim dojdziesz do większości tej dodatkowej zawartości będziesz musiał jednak przebić się przez zawartość znaną z Persony 5. Royal raczej jest skierowany do fanów Persony 5 i osób, które w ogóle nie miały styczności z piątką. Jeśli podstawka nie przypadła komuś do gustu, to raczej wersja Royal tego nie zmieni.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Persona to bez wątpienia jedna z najlepszych serii gier (o ile nie najlepsza) jakie ograłem, naprawdę straszna szkoda że dostępna jest tylko na Playstation, bo coś mi się widzi że gdyby Atlus poszedł po rozum do glowy i wypuścił chociażby zremasterowane wersje P3 I P4 na Switchu i Steamie to serię tą pokochałyby miliony. Sam, mimo iż absolutnie nie przepadam za grami JRPG a tym bardziej anime wsiąkłem w tę serię od pierwszej części,w którą zagrałem. Doceniam głęboko przemyślaną fabułę każdej z części i nietypowe nawet jak na ten gatunek umiejscowanie akcji (liceum), które jednak jest już jednym ze znaków rozpoznawczych Persony, no i rzecz jasna niezapomiane postaci..

 

A co do Royala, to mimo iż piątka moją ulubioną częścią serii nie jest, to i tak zamierzam zakupić ten tytuł raczej szybciej niż później. Oceny mówią same za siebie - średnia 95 na Metacritic i 96 na Opencritic pokazuje, że obawy iż Atlus wciśnie nam jeszcze raz ten sam produkt zmieniony w marginalny sposób okazały się nieuzasadnione.

 

Swoją drogą, czy tylko ja zauważyłem stale rosnący (no, z pewnym wyjątkiem) trend w średniej Metacritic tej serii?

Persona - 78
Persona 2: Innocent Sin - 75

Persona 2: Eternal Punishment - 83

Persona 3/FES 86/90
Persona 4/Golden 90/93

Persona 5/Royal 93/95

 

Aż strach myśleć, jak Atlus przebije to szóstką ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...