Skocz do zawartości

Komiksy: wasze zdanie i ulubione tytuły


Komiks: Be czy cacy?  

185 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Komiks: Be czy cacy?

    • Cacy
      232
    • Be
      7
    • Wisi mnie to
      15


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, GSPdibbler napisał:

Zacznę od tego że nie trawię za bardzo Japońszczyzny. Mangi, anime, jrpg raczej mi nie podchodzą. Infantylna fabuła, chłopakodziewczyny itd. No nie dla mnie. Ale lubię post-apo, a wiele dobrego naczytałem się o komiksie "Eden". Warto dać mu szanse? W sumie to by była moja pierwsza manga :) 

Bardzo warto, ciężki, brutalny klimat. Jak się boisz, że wtopisz, to sprawdz sobie pare chapterów na necie

 

https://mangakakalot.com/chapter/eden_its_an_endless_world/chapter_1

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.01.2022 o 21:24, GSPdibbler napisał:

Dziś odebrałem paczkę i trochę się zdziwiłem formatem tych komiksów, są maleńkie. Te nowe wydania też są w takim formacie? 

Nie, tomy 2w1 i powiększony format. Nie mam starego Edenu, ale Exaxxion jest takich samych rozmiarów.

20220122_002845.thumb.jpg.bb5b995f52fbd5ad2caec200da0ae7d3.jpg

20220122_003120.thumb.jpg.bda900081f6ba309bf1039e95722bd2c.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, GSPdibbler napisał:

To chyba cofam że mam w dupie nowe wydanie, no ale już odebrałem tomy od 4-12 więc już rozbieramy pełne wydanie egmontu. Widzę że orientujesz się w temacie. Polecił byś mi jakieś mangi w mrocznym klimacie, nie cukierkowe. Post-apo, Mroczna przyszłość, bluzgi, przemoc itd. 

https://mangarden.pl/pl/products/akira-edycja-specjalna-tom-01-12386.html?query_id=1

 

https://mangarden.pl/pl/products/battle-angel-alita-tom-01-oprawa-miekka-11852.html?query_id=2

 

https://mangarden.pl/pl/products/battle-angel-alita-last-order-tom-01-oprawa-miekka-12659.html?query_id=2

 

https://mangarden.pl/pl/products/blame-tom-03-oprawa-miekka-11163.html?query_id=3

 

+ Ghost in the shell jak gdzies znajdziesz

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

W wielu? Raczej niemal we wszystkich. Łatwiej wyliczyć co mają wspólnego: nazwy własne, Homelander i to, że The Boys nie lubią supków ogólnie. I na tym kończą się wspólne elementy.

 

@drozdu7Tak serio to twórcy serialu baaaardzo luźno oparli scenariusz na komiksie. Niestety Ennis robił ten komiks ponad dekadę temu i wydźwięk kulturowo-społeczny nieco się zmienił. Ennis stworzył gorzką parodię ludków w rajtuzach gdzie wtedy nie liczyły się "lajki" na profilach społecznościowych. Kripke wrzucił komiksy do blendera i polał to gównem z tindera, instagrama czy innego facebooka.

 

Komiks jest mocny, dosadny i nie pierdoli się w tańcu. Nie szokuje może akcjami typu wchodzenie do penisa ale jest kilka mocnych scen jak np. sprzątanie problemu za pomocą sporej ilości amunicji... i miotaczy ognia... i materiałów wybuchowych. 

No i komiks ma sporo lepiej rozpisane postacie {Butcher, Vas, Litle Nina, Legend} na czele ze Stillwellem. Serialowy odpowiednik to przy nim kpina.

Łykaj śmiało bo to doskonałe czytadło. A jak siądzie to chwytaj one-shota The Pro od Ennisa.

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

 

"Liga Niezwykłych Dżentelmenów. Czarne Akta" - to takie pytanko w ramach tego wątku na forum: czy ten komiks można o drużynie ,,Ligi" przeczytać luzem? Bez znajomości innych tomów. Tak akurat mi wpadło, bo jest to wydanie stosunkowo tanie, więc zastanawiam się nad kupnem. To Uniwersum interesuje mnie ze względu na film "Liga Niezwykłych Dżentelmenów".

 

A tak przy okazji:

- szukam cyberpunkowych (gatunek) komiksów. Czy coś takiego jak to, byłoby w miarę ok? Nie znam opowieści graficznych z tej strony, tzn. z perspektywy tego gatunku, stąd takie zapytanko na forum.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Czarne Akta możesz śmiało czytać osobno. Z tego co pamiętam, to większość jeśli nie wszystkie tomy to raczej zamknięte historie. Oczywiście jeśli czytasz chronologicznie, to są chyba jakieś odniesienia czy kontynuowane wątki, ale to tak z pamięci piszę, bo ostatnio coś z Ligi czytałem kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.