Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, ceny gier przez to nie raz są lepsze, każda firma ma już swój abonament na PC, Ubisoft, Origin z biblioteką 100 razy większa niż EA Access, Epic w walce z konkurencja tylko w tym roku rozdał z 50 gier za Free - no cała masa dobrodziejstw za dodatkowe kliknięcie.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, easye napisał:

no cała masa dobrodziejstw za dodatkowe kliknięcie.

Plus jeden duży minus, bo jednak jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że tak duży sklep jak Steam nagle, z dnia na dzień uzna, że nie warto pchać wózek i się zawinie, co w przypadku mniejszych/nowych/prawie nowych podmiotów na rynku, w dodatku nieposiadających dużej oferty, w tym gier ekskluzywnych jest całkiem możliwe. Origin się trzyma ze względu na FIFę i Battlefielda, choć posiada jakąś liczbę innych gier, Uplay nawet nie zainstalowałem, więc nie wiem co oni tam mają, ale chyba nie jest zbyt popularny, a GOG dopłaca do interesu, przy okazji często robiąc duże promocje, żeby jakoś zachęcić do zakupów. W lutym swój sklep z grami zamyka Razer, po jakimś roku istnienia. Na szczęście nic tam nie kupiłem, nawet nie wiem jakie mieli tytuły.

Odnośnik do komentarza

@krzychu392

 

Steam nawet jakby miał zniknąć to by ich wykupiła ta firma z którą przegrali o rynek albo inny inwestor szukający okazji do wejścia. Na GOGu możesz pobrać instalator gry i sam archiwizować swoje gry na dysku/płytach. Jakby Uplay czy Orgin się zwijał to zwyczajnie pewnie przeniesie ci gry na platformę na którą się przenoszą bo w innym wypadku gracze by ich zjedli. Na dzień dzisiejszy prędzej padnie ktoś z rynku konsolowego niż steam który niestety dalej nie ma poważnej konkurencji na rynku. Reszta to jest niestety margines a przydałby się faktycznie ktoś z silną pozycją. 

 

A dwa skąd masz informację ,że gog dopłaca do interesu? Zarabiają na siebie co prawna strasznie marnie jeśli zobaczy się wyniki z 2018 xD Pytanie czy to kreatywna księgowość i generowanie kosztów czy faktycznie tak jest. 

Zresztą nie wiem czy ktoś pamięta to (pipi) od Microsoftu, Games for Windows Live.  Zamknęli to kilka lat temu a wszystkie gry które miałem dało się przenieść na inne platformy. Z tego co pamiętam głównie steam ale chyba było też coś na origin.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, estel napisał:

Wreszcie!
https://store.steampowered.com/sub/14221/

 

Polecam jak ktos nie gral. Sam kupilem mimo, ze kompa nie mam jeszcze :D 

Strasznie dobrze wspominam ten tytul.

Usunęli gre wcześniej ze steam? Gra od kilku lat leży u mnie w kolekcji :D

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, estel napisał:

Nad kompem zastanawiam się w kontekście ogrywania gierek z następnej generacji. Co nie znaczy, że do kilku tytułów bym chciał wrócić i cieszę się, że jest to możliwe.

Oj tak, dla mnie to jest ogromna zaleta PC, że mam wszystko w jednym miejscu i na dobrą sprawę mogę odpalić - z mniejszym lub większym wysiłkiem - wszystko, co chcę, co pojawiło się na komputerach od początku mojej przygody z tą platformą, a nawet tytuły konsolowe z najmilej przeze mnie wspominanych lat konsolowych, czyli PSX i PS2, które dzięki ustawieniom emulacji wyglądają tak, jak je zapamiętałem. Nie często mi się to zdarza, ale jednak czasami tak i zawsze fajnie mieć taką możliwość.

Odnośnik do komentarza

A jak wam się podoba nowy steam? Jak dla mnie nawet spoko, ale jak zwykle zmiany i muszę się przyzwyczaić. Np fajne jest to, ze na liście gier są wszelkie darmowki które można usunąć z konta (o wielu tytułach zapomniałem). Albo sortowanie według ostatniego uruchomienia z podziałem na lata. 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...