Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zaraz, przecież masz pan new 3DS, piękny FEF Edition. Pograsz spokojnie w SNESowe petardy.

Ten jest jeszcze niegotowy do użytku (mam wobec niego plany), a gram sobie cały czas na starym, dobrym 3DS XL ;).

Odnośnik do komentarza

lol serio gierki na SNES-a z VC są tylko na N3DS? Poyebało ich? Człowiek chciał sobie Super Metroida pograć i nie można :smutas:

Obczaj emu blargSNES

http://blargsnes.kuribo64.net/

No dziwne, że na emulatorze chodzą gry na starej konsoli.

Chociaż jakieś problemy są. A próbowałeś też instalować pliki CIA tych SNESowych gierek?

Odnośnik do komentarza

Jest na Old Snes9x, świeża sprawa ale bardzo obiecująca. Sporo gier już teraz chodzi bardzo dobrze, inne gorzej lub w ogóle. Zależy od preferencji, co dla kogo jest akceptowalne do komfortowej gry. Super Metroid chodził dobrze na początku gry, pełna prędkość. Drobne dropy na pierwszym bossie i pokaźne po wzięciu "kuli". Marginalne artefakty graficzne. Nie wiem jak tam później, ideału na pewno nie będzie.

 

Old 3DS jest za słaby (dokładnie procesor) na idealne emulowanie SNES-a. Nintendo nie chciało z tym się babrać, wrzucają "gotowce" na New. Faktem jest jednak, że gdyby się przyłożyli, wybrane produkcje spokojnie mogli zaprezentować i na Old. Nie wszystkie (np. Mario RPG nigdy nie pójdzie), ale wybrane jak najbardziej. Podsumowując, i Old jest za słaby i Nintendo leniwe. Prawda leży pośrodku.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No oficjalnie tak Nintendo powiedziało, stary 3DS ma za mało mocy, ale come on. Amatorskie emulatory odpalały gry ze SNES-a bez praktycznie żadnych problemów w połowie lat 90., na Pentium 166 MHz (uprzedzając pytania - z jednym rdzeniem), 16 MB RAM-u itp. Ciężka sprawa, ale myślę, że Nintendo się po prostu nie chciało w tym babrać, bo firmom ogólnie się zazwyczaj nie chce babrać w starych rzeczach.

Odnośnik do komentarza

Szybki skrót dla tych co nie chce im się szukać:
SNES:


GBA:


GBC i GB



Oczywiście na własną odpowiedzialność co do pkt z GBA :)

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

Możliwe, że mają po prostu wysokie wymagania na kontroli jakości. Bliska perfekcji emulacja jest dosyć trudna.

 

Ambasadorowe gierki z GBA z tego co mi wiadomo nie są emulowane w taki sam sposób jak reszta VC - zasadniczo 3DS'owy hardware symuluje GBA (DS'owy chip znajdujący się w 3DSie jest downclockowany). Dlatego nie ma dostępu do 3DS'owego OS'a, sleep mode i save stateów.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że mają po prostu wysokie wymagania na kontroli jakości. Bliska perfekcji emulacja jest dosyć trudna.

 

Ambasadorowe gierki z GBA z tego co mi wiadomo nie są emulowane w taki sam sposób jak reszta VC - zasadniczo 3DS'owy hardware symuluje GBA (DS'owy chip znajdujący się w 3DSie jest downclockowany). Dlatego nie ma dostępu do 3DS'owego OS'a, sleep mode i save stateów.

Dokładnie tak jest,ale po co komu dostępność. Gierki działają płynnie więc nie wiem czemu nie dali tego dla wszystkich i więcej gierek.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że mają po prostu wysokie wymagania na kontroli jakości. Bliska perfekcji emulacja jest dosyć trudna.

 

Ambasadorowe gierki z GBA z tego co mi wiadomo nie są emulowane w taki sam sposób jak reszta VC - zasadniczo 3DS'owy hardware symuluje GBA (DS'owy chip znajdujący się w 3DSie jest downclockowany). Dlatego nie ma dostępu do 3DS'owego OS'a, sleep mode i save stateów.

 

Jedną z rzeczy na którą najbardziej liczyłem przy premierze 3DS'a i gier Virtual Console z handheldów to to iż na 3DS"a będę miał wszystkie generacje starych handheldów w cyfrowej bibliotece. I jak GB,GB czy Game Gear jest tak oczywiście Nintendo musi rzucać sobie kłody pod nogi y wymyślać bzdury i w Metroid Fusion zamiast na handheldzie przeszedłem na 40" FHD. Już nie mówiąc o tym że nawet mając New 3DS'a nie mogę pobrać sobie za darmo już kupionych gier ze SNESa, które mam na Wii U bo po co.....(szczegół że historię zakupów widzi na 3DS'ie). 

Odnośnik do komentarza

System transfer mi się zatrzymał na Transferring data for eShop :[. Jakiś błąd, że komunikacja przerwana. Wszystkie stare dane na starym 3DS są, wrócił mi do głównego menu. Na nowym Pikminy wciąż biegają i kręci się kółeczko. What do?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...