Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jestem nie na czasie, a 3DS jest już tak naprawdę na wymarciu, ale kurcze, miałem dotychczas tylko styczność z wersją XL, a teraz dorwałem jeszcze oryginalny mały model konsoli i prawdę mówiąc XL stracił mocno w moich oczach. Już od początku XL był dla mnie bardzo niewygodny - konsola wżynała mi się w łapę po prawej stronie, a lekka w końcu nie była. Wyświetlacz niby większy, ale obraz przez to mniej ostry. No i na oryginalnym modelu efekt 3D jest dla mnie dużo lepszy, bo jednak oczy mają mniej powierzchni do ogarnięcia.

 

Zobaczę jeszcze w miarę dłuższego użytkowania,, ale skoro oryginalny NDS Lite był dla mnie wygodny, to na 3DS nie powinienem narzekać. W końcu te same gabaryty. Pewnie czas pracy krótszy będzie od XL, ale to akurat można przeboleć. Jedynie stylus jest w dziwnym miejscu, ale to też szczegół. Ogólnie konsolka jest bardziej elegancka i poręczna dla mnie.

 

Prawdę mówiąc zaczynam tęsknić za tymi małymi handheldami, jak DS czy PSP, ewentualnie PSV. Zawsze dobrze mi się na nich grało i dużo dobrych wspomnień mam. Teraz natomiast został tylko Switch, który mały nie jest, i telefony, na których sensowne granie jest nieporozumieniem. Szkoda. Czasy zmieniły się na tyle, że handheldy nie mają racji bytu, oprócz jakichś niszowych maszynek do emulacji...

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Suavek napisał:

Prawdę mówiąc zaczynam tęsknić za tymi małymi handheldami, jak DS czy PSP, ewentualnie PSV. Zawsze dobrze mi się na nich grało i dużo dobrych wspomnień mam. Teraz natomiast został tylko Switch, który mały nie jest, i telefony, na których sensowne granie jest nieporozumieniem. Szkoda. Czasy zmieniły się na tyle, że handheldy nie mają racji bytu, oprócz jakichś niszowych maszynek do emulacji...

 

Racja, też mi smutno że nie będzie już przenośnych konsol. Switch jest za duży (nawet Lite), handheld powinien być mały i poręczny jak zwykłe DS Lite czy 3DS.

 

Ja obecnie jestem zachwycony new3DS. Ciut większy od zwykłego i mniejszy od XL. Jak chodzi o wygodę w graniu to mój ranking wygląda tak:

 

2DS > new3DS > 3DS

 

Kiedyś lubiłem wersje XL, od takiego zaczynałem przygodę z DS, ale teraz wolę mniejsze wersje.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, devilbot napisał:

ale wiesz że switch lite jest niewiele większy niż ps vita i są na nim świetne gry?

Vita jest już i tak duża, jak na handhelda, choć wygodna, bo lekka. Switch jest mimo wszystko większy. Nie wiem tylko, jak leży w dłoniach, bo nie miałem. I na ten moment nie planuję, bo od strony gierek są to głównie multiplatformy, które mam na PS4 lub PC. Ot taki gust. Może Shin Megami Tensei V zmieni moje plany zakupowe, albo inne exclusive'y, ale na ten moment nie mam takowych.

 

2 minuty temu, aux napisał:

2DS > new3DS > 3DS

Z ciekawości, czemu 2DS? Wahałem się, czy kupić, ale jakoś wystraszyłem się głośnika mono. Wiem, że tak czy inaczej z handhelda nie będzie dobrego dźwięku, ale nie grywam w słuchawkach, to sobie odpuściłem przeglądanie ofert.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Suavek napisał:

Z ciekawości, czemu 2DS? Wahałem się, czy kupić, ale jakoś wystraszyłem się głośnika mono. Wiem, że tak czy inaczej z handhelda nie będzie dobrego dźwięku, ale nie grywam w słuchawkach, to sobie odpuściłem przeglądanie ofert.

 

A lubię tego brzydala, podoba mi się jego wygląd i koncepcja nie składanych ekranów. Bardzo wygodna konsola jak dla mnie. Dźwięk mono mi nie przeszkadza. Ogólnie uważam że wszystkie modele 2DS/3DS są za ciche i trzeba grać w cichym pomieszczeniu albo używać słuchawek.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

ale osiąga obecnie jakieś chore ceny

ja w tym roku nówkę 2DS XL kupiłem za jakieś 450 zł z niemieckiego Amazonu, nówka funkiel.

---

Faktycznie, cena już wzrosła: https://www.amazon.de/gp/product/B071HBQGNX/

Parę dni temu czytałem niusa że przestali produkować konsolki.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Sam chciałem kupić 3DS XL, ale stanęło na tym, że jednak 100 zł drożej w super stanie wyrwałem New 3DS XL (600 zł). Jednak co do 3DS, to teraz pytanie, czy warto iść w 3DS czy NEw 3DS ? Chciałbym może kupić, żeby mieć alternatywę. Narazie się jaram dużym ekranem, ale to się może zmienić. New 3ds XL mam czarnego, ale urzekł mnie ten niebieski czy turkusowy w 3ds :D

Odnośnik do komentarza

Miałem w rękach 3DS'a znajomego i niee granie dpadem na dłuższą metę męczy kciuk przy tym rozmieszczeniu i rozmiarze konsolki. Bateria też na minus, chociaż to była używka więc pewnie dostała podwójnie po tyłku. N2DSXL czuć budżetowość ale nie przyczepie się już do ergonomii. Oczywiście w modelach XL grafika będzie wyglądać gorzej w końcu nie jest wtedy pixel perfect tylko rozciągnięta.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

N2DSXL jest trochę budżetowy, ale jakość wystarczy jak na konsolkę z rodzielczością 800x240 (najlepszy stosunek cena/jakość moim zdaniem)

 

Ja grałem w gierki ze snesa, ale teraz to już na switchu są :)

 

Jeszcze mi game boy zostaje, bo czasami można wyrwać za grosze w mynintendo: wario land, donkey kong, super mario land i takie tam

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...