Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Eshop zamykają dla 3DS/WiiU 31 lipca.

 

Mam to w piź.dzie aktualnie mój handheld jest w tej chwili używany a czekam jeszcze w międzyczasie na parę giereczek więc dla mnie na pewno nie jest martwy.

Edytowane przez Dr.Czekolada
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mocny skrót myślowy tutaj poszedł na który sam się złapałem kiedyś: zamykają eshop w krajach, które nie miały tzw. pełnego eshopu, tylko prostszą wersję extended, pewnie nie miały dużej sprzedaży konsoli albo duży problem z piractem:

https://www.siliconera.com/nintendo-3ds-eshop-and-wii-u-closing-on-july-31-2020-in-some-countries/

 

Duże rynki będą działać jak do tej pory.

Edytowane przez NemoKOF
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie. Na amerykańskim 3DS założyłem sobie rzekomo profil Nintendo. Wszystko jest, tj. ID, hasło, mail etc. Z poziomu konsoli normalnie mogłem zmienić hasło itp. i jestem zalogowany w eShopie i innych usługach. Niemniej jednak jak próbuję na te dane zalogować się przez przeglądarkę https://accounts.nintendo.com/login, to wyrzuca mi, że nieprawidłowe dane podaję.

 

Czy profil założony przez konsolę to co innego niż powyższe? Gdzie w takim razie znajdę np. dane dotyczące zakupów z eShop poza konsolą, jeśli na takie się zdecyduję?

Odnośnik do komentarza

Dobra, rozgryzłem. Czyli powyższe konto Nintendo a Nintendo Network ID założone na konsoli to dwie różne rzeczy. W dodatku oczywiście region lock daje o sobie znać - do konta założonego na Polskę nie mogłem podpiąć ID zrobionego na amerykańskim 3DS. Dopiero po zmianie regionu powiązało mi konta. Nie wiem tylko, czy jest to permanentne, czy jak zmienię region (np. jeśli kupię Switcha), to stracę jakieś dane.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Odłącza, ale czy coś z tych kont przepada? Jest jakieś ryzyko przy żonglerce?

 

Co prawda na razie nie mam takiej potrzeby, gdyż posiadam tylko 3DSa, a Switcha nie planuję, ale w przyszłości różnie to może być. A zainteresowałem się, bo jest parę gierek, które przy okazji jakiejś promocji bym w eShopie zakupił jeszcze zanim całkiem 3DS zdechnie.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Tylko odłącza się od twojego konta. Także bez tragedii. 3DS miał zyebany system przypisywania ticketów na soft do konsoli a nie konta, dopiero switch to naprawia. Dodatkowo Switch nie ma żadnej blokady regionalnej nie licząć Chin a 3ds ma, stąd zmienić regionu konta 3ds nie można.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Kupiłem NEW 3DS XL i czekam na paczkę. 183 strony tematu będzie ciężko na szybko ogarnąć, dlatego moje pytanie do Was koledzy, czy macie jakieś rady na początek dla kogoś, kto będzie miał pierwszy raz styczność z tą konsolą ? Mam NDS Lite i Ace3DS Plus z microSD. Pytanie, czy też będę mógł go użyć w New 3DS ? :)

Odnośnik do komentarza

Coś mi się zebało z cartem 3DS. Konsola w ogóle nie wykrywa gry. Problem tkwi z tylko jednym tytułem - wszystkie inne kartridże, które wkładam do czytnika działają bez problemu.

 

Cart leżał w pudełku (nawet dwóch) kilka lat nieużywany, wszystko było w porządku ostatnim razem jak grałem i nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy. Wszystko jest czyściutkie, nigdy nic nie upadło itp. Mimo tego próbowałem trochę przeczyścić i przemyć styki carta, oraz próbowałem rozwiązania z kartką papieru. Nic nie przyniosło jakiegokolwiek efektu...

 

Co mogę jeszcze zrobić, lub spróbować? Co mogło się w ogóle stać? Trochę zły jestem, bo jednak szkoda gierki. O sprzęt i carty zawsze dbałem, a konsolka używana była tylko w domu. No i to tylko jeden kartridż. Tak jak mówiłem, reszta działa ok, zarówno 3DS jak i NDS.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.09.2020 o 12:14, grzybiarz napisał:

https://3ds.hacks.guide   chyba powinna byc nawet wersja po polsku.

tu jest wszystko jak chcesz wgrać CFW i odpalać gierki 3DS z karty microSD.

Programator co uzywasz na NDS, powinien działać do gier z NDSa, na 3DSie, ale ja polecam R4.


Dzięki za info. Jeśli chodzi o programator ACE3DS Plus, który mam, to działa, więc nie będę kombinował. Pytanie jeszcze dlaczego romy 3DS są w formacie 3ds albo cia ? :)

Odnośnik do komentarza

3DS Ci nie odpali romów 3DS (chyba że jakiś programator to obsługuje prosto z karty, ale nie wiem).

Na tej stronce masz krok po kroku, jak wgrać CFW, a tutaj po prostu instalujesz gry w postaci plików CIA.

To tak jak pliki PKG na PS3.

Więc po co są pliki 3ds? One działają w emulatorze na PC.

Można konwertować z 3DS do CIA, ale to dużo roboty.

Jeszcze polecam gierki z NES SNES GBA konwertować do CIA i instalować jak byś je odpalał z tzw "virtuala"

Przykładowy link:

https://gbatemp.net/threads/release-ultimate-gba-vc-injector-for-3ds.438057/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Programator służy do gierek z NDS. 

 

Do odpalania gier z 3ds potrzebujesz CFW.

 

Format .3ds to obrazy cartów, potrzebujesz do tego programatora do 3ds, np Sky3DS.

 

Format .cia to obrazy gier z eShopu - potrzebujesz CFW żeby to zainstalować - link do świetnego poradnika dał Grzybiarz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...