Skocz do zawartości

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


Rekomendowane odpowiedzi

walka w pomieszczeniach to kpina fh.uj (kamera) . Próbuje na trudnym się do gry przekonywać. nadal pierwszy akt, zmierzam do świątyni.

Fakt walki w ciasnych pomieszczeniach są przesrane, nawet często nie ma gdzie uniku zrobić bo albo się o coś przyblokuje, albo wpada się na ścianę i jakiś wojak i tak sięgnie mieczem.

I dziś po raz kolejny uświadomiłem sobie jak bardzo poziom trudności jest nierówny. Przechodzę grę po raz drugi, za pierwszym razem grałem na początku na łatwym bo nie odnalazłem się w systemie walki, po jakimś czasie kiedy walka na easy zaczęła mnie nużyć przeskoczyłem na normal i jakoś już sobie radziłem. Drugi raz przechodząc grę od razu zarzuciłem normalny poziom i nie mam już większych problemów...aż do zadania za

 

wytępienie endriarg. Królowa masakrowała mnie dosłownie dwoma uderzeniami, a najbardziej śmiać mi się chciało w momencie kiedy zupełnie losowo blokowała moje uderzenia i od razu wyprowadza kontrę, której żeby było śmiesznie w żaden sposób nie szło uniknąć.

 

Po kilku próbach wrzuciłem łatwy poziom i śmiać mi się jeszcze bardziej zachciało jak załatwiłem sprawę dosłownie maszując tylko przycisk A. Ja się pytam dlaczego jest AŻ taka przepaść między poziomami. Aż boję się pomyśleć co się potrafi dziać na Mrocznym poziomie...

Odnośnik do komentarza

walka w pomieszczeniach to kpina fh.uj (kamera) . Próbuje na trudnym się do gry przekonywać. nadal pierwszy akt, zmierzam do świątyni.

Fakt walki w ciasnych pomieszczeniach są przesrane, nawet często nie ma gdzie uniku zrobić bo albo się o coś przyblokuje, albo wpada się na ścianę i jakiś wojak i tak sięgnie mieczem.

I dziś po raz kolejny uświadomiłem sobie jak bardzo poziom trudności jest nierówny. Przechodzę grę po raz drugi, za pierwszym razem grałem na początku na łatwym bo nie odnalazłem się w systemie walki, po jakimś czasie kiedy walka na easy zaczęła mnie nużyć przeskoczyłem na normal i jakoś już sobie radziłem. Drugi raz przechodząc grę od razu zarzuciłem normalny poziom i nie mam już większych problemów...aż do zadania za

 

wytępienie endriarg. Królowa masakrowała mnie dosłownie dwoma uderzeniami, a najbardziej śmiać mi się chciało w momencie kiedy zupełnie losowo blokowała moje uderzenia i od razu wyprowadza kontrę, której żeby było śmiesznie w żaden sposób nie szło uniknąć.

 

Po kilku próbach wrzuciłem łatwy poziom i śmiać mi się jeszcze bardziej zachciało jak załatwiłem sprawę dosłownie maszując tylko przycisk A. Ja się pytam dlaczego jest AŻ taka przepaść między poziomami. Aż boję się pomyśleć co się potrafi dziać na Mrocznym poziomie...

Co do poziomu trudności nie jest tak źle,wale na trudnym. Jasne że lecą kur.vy i powtarzanie misje parokrotnie ale za to jaka satysfakcja.Jestem pod mega wrażeniem, szczerze dawno nie miałem do czynienia z rasowym RPG a tu taki rarytas na dodatek PL .W2 wynagradza każdą spędzona z nią minutę, chłonę historie jednym tchem mając za sobą 11-sto godzinną sesje bez żadnych przerw :D ołje

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Korzystajac ze wszystkich dobrodziejstw Geralta ukonczylem tryb mroczny bez wiekszych problemow. Wystarczy zrobic sobie unikatowe dla tego poziomu trudnosci zbroje i gra na prawde staje sie latwiejsza.

Według mnie szkoda na te zbroje kasy. To, co znajdujemy po drodze spokojnie wystarczy do zaliczenia Mrocznego bez większych problemów. Do tego odpada przyciemnienie ekranu, które wkurza na dłuższą metę. Na początku może być ciężko, ale od pewnego momentu gra robi się łatwa (opanowanie systemu walki, odpowiednie ulepszenie Geralta).

Odnośnik do komentarza

Tak, zrobisz bo harpie się respawnują. Co do pułapki - poczekaj aż harpie się pokażą, postaw im pułapkę na ziemi i odskocz, tak by była w prostej linii pomiędzy harpią a tobą. Jedna z nich weźmie ją w szpony i odleci do gniazda w którym wyleci w powietrze.

Jeśli dobrze pamiętam, w kamieniołomach można

zniszczyć tylko 3-4 gniazda, później olewają te pułapki. Resztę załapiesz dopiero przy realizacji zadania związanego z królową harpii bądź kamieniami snów.

 

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

pierwsze zakończenie za mną pytanie do tych co poznali już inne zakończenia, znacząco się one różnią? nie chodzi mi o żadne szczegóły tylko odpowiedź typu tak/nie.

 

Jest pod wielkim wrażeniem tego co udało się zrobić CDPR. Jedna z najładniejszych i najlepszych gier na xbox'a. Ma swoje wady, drobne niedoróbki techniczne, ale zdarza się to najlepszym. Kto jeszcze nie kupił, a się zastanawia niech leci do sklepu jak najszybciej ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem po 2h gry i dla mnie ostro niektorzy przeszadzaja. Najladniejsza gra na Xboxie? Moze miejscami robi wrazenie, jak np w obozach, by zaraz popsuc wszystko szturmem zamku. Po tych wszystkich wypowiedziach naprawde spodziewalem sie czegos lepszego, a miejscami czuje sie jakbym gral na pececie, do tego animacje naszych zolnierzy, ktorzy potrafia sie przyciac i biegaja jak paralitycy..Nie porwala mnie takze historia, ale pogram dluzej to moze zmienie zdanie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jestem po 2h gry i dla mnie ostro niektorzy przeszadzaja. Najladniejsza gra na Xboxie? Moze miejscami robi wrazenie, jak np w obozach, by zaraz popsuc wszystko szturmem zamku. Po tych wszystkich wypowiedziach naprawde spodziewalem sie czegos lepszego, a miejscami czuje sie jakbym gral na pececie, do tego animacje naszych zolnierzy, ktorzy potrafia sie przyciac i biegaja jak paralitycy..Nie porwala mnie takze historia, ale pogram dluzej to moze zmienie zdanie.

 

Tez marudziłem na początku, daj jej z 5 h i wtedy napisz co o niej myślisz ;)

Odnośnik do komentarza

Jestem po 2h gry i dla mnie ostro niektorzy przeszadzaja. Najladniejsza gra na Xboxie? Moze miejscami robi wrazenie, jak np w obozach, by zaraz popsuc wszystko szturmem zamku. Po tych wszystkich wypowiedziach naprawde spodziewalem sie czegos lepszego, a miejscami czuje sie jakbym gral na pececie, do tego animacje naszych zolnierzy, ktorzy potrafia sie przyciac i biegaja jak paralitycy..Nie porwala mnie takze historia, ale pogram dluzej to moze zmienie zdanie.

Tak samo myślałem po 2 h gry ,teraz po skonczeniu twierdze że dawno tak się dobrze nie bawiłem.Wszystko rozkręca się w pierwszym akcie ,naprawdę ładne lokacje ( las ) i świetna złożona historia .Faktycznie animacja ludków to najgorszy element gry ,mi przeszkadzało to że nie da się wszędzie wejść zejść zeskoczyć (trzeba chodzić ścieżkami ) ale potem zupełnie o tym zapomniałem jak wessało mnie w ten świat .
Odnośnik do komentarza

Prolog mnie też lekko odrzucił (grafa, chaos w walce), ale tak jak piszecie (jestem obecnie już daleko w II akcie), w I akcie robi się pięknie, fabuła i dialogi nabierają rumieńców, a questy robią się mega rozbudowane i ciekawe. Gra przekozacka, jak na razie najlepszy szpil dla mnie w tym roku (czuję że w top 3 może się znaleźć).

 

2 tyg. temu skończyłem ME3 no i mimo, że świetny szpil ale dla mnie nie ma co wąchać do Wieśka, który technicznie, fabularnie, questowo jest lepszy od Massy :)

 

Jak na razie 9+

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...