Skocz do zawartości

Resident Evil: Operation Raccoon City


masaKRATOS

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Po "milionach" plotek najnowszy numer OXM przynosi zapowiedź nowego Residenta.

 

"Zespołowy shooter" czyli potwierdziły się wszystkie spekulacje. Co-op, punkty doświadczenia po zapowiedzi brzmi to trochę jak L4D.

 

Tutaj dosyć obszerna zapowiedź:

 

http://www.cdaction.pl/news/18243

 

Osobiście nie tego się spodziewałem a z drugiej strony czemu nie. Czwórka i piątka to też nie Residenty a zyskały miliony fanów, nie zdziwiłbym się jakby ten Resident był bardziej "Residentowy" niż ostatnie części. Aaa no i nareszcie ZOMBIE wracają...

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Jakby trochę zawsze przywiązywałem się do bohaterów kolejnych gier z serii RE,a teraz miałbym ich zabijać? Nie było na nich bata przez tyle czasu,a tu tak giną w sekundzie?No nic,fajnie,że wychodzi kolejny RE,chciałbym aby rozgrywka była poprowadzona coś na wzór Killzone,czy Gears of war.Sterowanie,rozmach i ciągła akcja,bo nie mam ochoty szukać połówki klucza,który jest zamknięty w komnacie,gdzie aby się dostać trzeba znaleźć 3 części medalionu........

Odnośnik do komentarza

http://www.joystiq.com/2011/03/28/resident-evil-operation-raccoon-city-confirmed/ Capcom confirms Resident Evil: Operation Raccoon City

 

Capcom potwierdza RE: OR.

Premiera zimą tego roku, gra jest robiona również przez Capcom nie tylko samo Slant Six Games.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Wreszcie jakaś porcja materiałów, Choć to tylko screeny to już mi się podoba. Zapewne gameplay będzie taki jak w RE4/RE5 ale jeśli z klimatem to proszę bardzo.

na jednym ze zdjęć widać jak komandos zasłania się zombiakiem jak żywą tarczą (hehe). Być może w trakcie gry dojdzie do wymiany ognia z żywymi ludźmi np. jednostkami UBCS lub RPD, których trzeba będzie wyeliminować. W końcu do akcji wkracza USS, więc może być ciekawie.

 

Skoro akcja będzie bliższa RE2 to raczej nikła jest szansa na to, że spotkamy Nemesisa. Nie mogę się doczekać pierwszych materiałów wideo.

Odnośnik do komentarza

Jakby nie było akcja RE2 rozgrywa się w tym samym czasie co przygoda Jill i Carlosa, więc nie widzę, żadnych oporów, żeby wcisnąć gdzieś po drodze Nemesisa. W sumie bardzo na to liczę, mogliby dać z nim jakieś sekwencje "ucieczkowe".

 

 

Co do kwestii sterowania - w przypadku tej gry nie wyobrażam sobie nawet, żeby nie było możliwości jednoczesnego chodzenia i strzelania, takie coś może (z naciskiem na MOŻE) sprawdza się w zabawie singlowej, ale w dynamicznym multiplayerze nie ma takiej opcji. Zresztą widać już na przykładzie 3DS'owego Mercenaries, że Capcom w końcu poszedł po rozum do głowy w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie jest pierwszy materiał wideo. Z tego co widać, to graficznie nie ma fajerwerków ale podoba mi się mroczny styl, bardzo charakterystyczny dla starszych odsłon serii. Zdewastowane ulice, hordy zombie i bohaterowie walczący o przetrwanie. To jest ten niezapomniany feeling starych RE. Końcówka zwiastunu to jednocześnie początek RE2.

 

Szkoda, że akcja skoncentruje się na "dwójce", bo nie ukrywam chęci spotkania z Nemesisem. Dla fanów serii nie zabraknie na pewno komisariatu. Może developer zaprezentuje jakieś nowe miejscówki. Czekam na solidny gameplay. Całe szczęście, że już niedługo E3. :thumbsup:

 

Swoją drogą ten rok będzie bardzo obfity dla uniwersum. Operacje w Raccoon, Mercenaries 3D i Reveleations, oraz film RE: Damnation. Będzie gorąco.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Z tego co już wiadomo to gra jest ukończona w 45%. Slan Six Games podczas czerwcowych E3 zaprezentuje grywalne demo. Operacje w Raccoon najprawdopodobniej ukażą się na początku 2012.

 

http://www.relyonhorror.com/latest-news/resident-evil-news/resident-evil-operation-raccoon-city-45-complete-demo-confirmed-for-e3/

 

Po przeczytaniu tego news'a robi się coraz ciekawiej:

 

http://www.ppe.pl/news-6779-_Leon_musi_umrzec!_.html

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Akurat RE2 był bardzo mroczny, nawet pomimo miejscami niepoważnych dialogów (v-a z kolei trudno zarzucić cokolwiek). Design przeciwników i lokacji na cholernie wysokim poziomie + sporo ryjących beret scen (kto nie pamięta Lickera zasuwającego za szybą czy filmiku przedstawiającego rozprzestrzenienie się wirusa) dawały w sumie mocny, zdecydowanie daleki od lekkiego klimat. ORC przez swoje nastawienie na rozwałkę zapewne nawet się do niego nie zbliży.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę już chyba żadna z nadchodzących odsłon nie przebije pod względem klimatu RE2. Wystarczy mi, żeby Operacje w Raccoon dostarczyły takiej atmosfery jak w obu częściach spod cyklu Outbreak, które były zbliżone do esencji starszych RE.

 

No jak nie, a RE Remake? Re Zero też byłoby blisko, gdyby nie bestiariusz głównie składający się ze zwierząt i James Marcus z designem jak z Final Fantasy.

Odnośnik do komentarza

ja sie strasznie jaram projektem i samym zalozeniem

na plus trzeba zaliczyc ogolnie 2 rzeczy: fakt, ze wracamy do RC i to, ze tym razem stoimy po drugiej stronie barykady.... czekaj.. ze co?... ze bedziemy pruc do cywili i do US Army?.... :woot: :woot: w koncu kogos w tej branzy oswiecilo. w koncu jakas odwazna odmiana, mi sie juz podoba.

Poza tym fajny klimacik. Mam nadzieje ze poznamy fabule 2 od drugiej strony i zobaczymy cos wiecej niz prezentowala 2 (lokacje, B.O.W.).

 

co mi sie nie podoba, to design tego skladu.. tzn, fajnie wygladaja, ale IMHO sa troche przesadzeni, wygladaja za bardzo jak jakas plejada antysuperbohaterow, wolalbym zeby ich stonowali, wygladali nieco podobniej, nie byli tacy udziwnieni na sile.

 

podoba mi sie motyw rpg i rozwijania (tuningu?) arsenalu.

 

 

jakie sa watpliwosci?

kim jest dev? czy capcom bedzie nadzorowal prace? fajnie, gdyby gra byla przynajmniej tak dobra jak 5. mamy pol roku z hakiem czasu do premiery, wiec fajnie by bylo jakby grafika wlasnie dobila do tego poziomu- wtedy bylby miod- w sumie wiecej mi nie trzeba, jaram sie pomyslem na taki spin off, tego jeszcze nie bylo a wesze tutaj jednak bardzo duzo klimatu residenta. pewnie survival bedzie, niejednokrotnie pewnie tez postaraja sie nas nastraszyc jakims BOWem. ciekawe jak to bedzie z ammo, pewnie sklepik albo cos.

 

 

 

ma ktos moze foto tych umbrelowcow?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...