Skocz do zawartości

Trofea


aureliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bedziesz musial o ile podlaczysz dwie konsole kablem ethernetowym i zgrasz zawartosc starej no nowa. Normalne kopiowanie na flasdrive'a skoczy sie zablokowaniem trofeow :(

nie potwierdzam!

save skopiowany na pendrive w grach AC:Brotherhood i Dead Space, przeniesiony do innej konsoli, pozwolił mi skończyć te gry i trofea wpadały dalej; kiedy moja poprzednia konsola "kończyła się" (zaczęła się zwieszać po obciążeniu, mocno się grzała, a wentylator wchodził na bardzo wysokie obroty) skopiowałem dla pewności save'y; po zakupie nowej zarejestrowałem się ponownie do swojego konta PSN, kontynuowałem gry, a trofea się odblokowywały;

mam 100% pewności - dowody znajdziecie w mojej karcie z trofikami ;) sprawdźcie kiedy były pierwsze trofiki we wskazanych grach zdobyte, a pozostałe dopiero od sierpnia zaczęły wpadać, jak kupiłem nową konsolę;

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam to, co pisze Pepe - sam tak dokończyłem parę gierek, przenosząc zapis z jednej konsoli na drugą przy pomocy pendrive'a. Warunek: to samo konto, gdyż save są powiązane z danym kontem. Nie wiem, skąd te bzdury o blokowaniu trofeów? :rolleyes:

 

Widocznie nie grales w Lead and Gold i pare innych tytulow. Bzdury co najwyzej sam wypisujesz poparte tylko wlasnym doswiadczeniem z kilkoma grami, w jakie grales. To samo konto, inna konsola, sejwy skopiowane poprzez USB, trofea w L&G nie dzialaly. Dopiero po przeniesieniu danych poprzez kabel zaczely wskakiwac.

PS Zapomnieliscie wspomniec o sejwach zablokowanych przed kopiowaniem. Tu tez USB przyjdzie z pomoca? :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ken, za dużo agresji, zupełnie niepotrzebnej.

Jeśli dany save chce się skopiować, to człowiek problemu nie miał. Natomiast tam gdzie nie dało rady, to wiedział co robić - kabel. Nikt nie podał nieprawdziwych informacji. To, że jakaś gra ma zabezpiecznie przed kopiowaniem w formie blokady trofików to już inna historia.

 

Napisałeś, że użycie pena zablokuje trofea - i ja, i Stoodio potwierdziliśmy, że nie jest to prawdą, a Ty krzyczysz jakbyśmy Ci matkę obrażali ;) Masz plusa na zgodę i wyluzuj man ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale to tylko jedną grę wymieniłeś. W dodatku z PSN i raczej mało popularna :) Więc nie wiem jakie bzdury - ja potwierdzam że skopiowanie na flasha działają z tym samym kontem. Oczywiście pewnie zależy od gry ale nie generalizował bym tego że żadna gra nie zadziała.

P.S. Jak ktoś ma PS+ to zgra nawet te zablokowane przed kopiowaniem ;)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

w temacie Najtrudniejsze Trofea i Platyny i Komplety, widziałem wzmiankę o tym, jak pan @ussr wbił platynę GT5 po 2 miesiącach i 1 dniu.

chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób to jest obliczane np. od pierwszego zdobytego trofeum, czy pierwszego odpalenia ?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam to, co pisze Pepe - sam tak dokończyłem parę gierek, przenosząc zapis z jednej konsoli na drugą przy pomocy pendrive'a. Warunek: to samo konto, gdyż save są powiązane z danym kontem. Nie wiem, skąd te bzdury o blokowaniu trofeów? :rolleyes:

 

Widocznie nie grales w Lead and Gold i pare innych tytulow. Bzdury co najwyzej sam wypisujesz poparte tylko wlasnym doswiadczeniem z kilkoma grami, w jakie grales. To samo konto, inna konsola, sejwy skopiowane poprzez USB, trofea w L&G nie dzialaly. Dopiero po przeniesieniu danych poprzez kabel zaczely wskakiwac.

 

Po co to zacietrzewienie? Na podstawie jednego skrajnego przypadku wysnułeś błędną tezę, podałeś niesprawdzone informacje, a gdy ktoś dementuje Twoje ogólnikowe wnioski, to się jeszcze denerwujesz...

 

PS Zapomnieliscie wspomniec o sejwach zablokowanych przed kopiowaniem. Tu tez USB przyjdzie z pomoca? :)

 

Zabawnyś, ale żeby nie było - zapisów zablokowanych przed kopiowaniem nie przeniesiesz przy pomocy pendrive'a, gdyż musiałbyś stworzyć kopię pliku, co jest niemożliwe, gdyż plik ten jest

 

 

... zablokowany przed kopiowaniem :sorcerer:

 

 

 

edit:

 

Macierewicza warto powiadomic, bos glupi jak but (mie wiem tylko czy po ojcu, czy po matce)

 

Nie będę się zniżał do twojego poziomu - niby stary chłop a zachowuje się jak gówniarz. Żałosne...

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Po co to zacietrzewienie? Na podstawie jednego skrajnego przypadku wysnułeś błędną tezę, podałeś niesprawdzone informacje, a gdy ktoś dementuje Twoje ogólnikowe wnioski, to się jeszcze denerwujesz...

Nie rozumiesz, za trudne? Skoro ja podalem

niesprawdzone informacje

, ty rowniez. Odkryles Ameryke z tym przenoszeniem za pomoca USB, naprawde, nigdy bym nie wpadl. Cosik zapomniales jednak o tym wspomniec w swojej poradzie, gdy kolega powyzej pytal.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dokładnie tak i nie.,

chce je skasować po to by przechodząc gre X raz jeszcze wpadały mi te same trofea, które bardzo mi pomogą w pogoni za platyna.

aktualnie juz je posiadam, wiec mi nie wpadną drugi raz, ale jesli je usunę i nie będę sie łączył z ps network(aktualizowal), to powinno zadzialac.

to tak jak z nowa konsolka, o taki stan wlasnie mi chodzi :)

 

opcja wydaje sie pomocna. pozyjemy, zobaczymy...

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

nie do konca rozumiem, w czym mialobo Ci pomoc zdobywanie drugi raz tych samych trofikow, ale to co chcesz zrobic wydaje sie oczywiste - skasuj konto uztykownika w konsoli, zaloz nowe i tu chyba bedzi najlepiej nie zakladac nawet konta psn, tylko grac, a jak uznasz, ze to "juz" to zaloguesz sie do psn ;)

 

nie wiem tylko, czy aby dane konta nie zostaja na kosoli tak czy inaczej... musisz sprawdzic empirycznie ;) na pewno nie mozesz zalozyc drugiego uzytkownika, na ktorym zalozysz to samo konto, dopoki nie usuniesz tamtego;

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trofea zdobyte na konsoli FAT i wysłane na serwer są na serwerze. Nie można ich skasować.

 

W przypadku gdy konsola padnie i wraz z nią nasze save ale mamy chasło do psn i możemy się zalogować na nowej konsoli. np. slim i znow zaczniemy grac od nowa i znow zaczniemy zdobywac trofea ktore juz sa na serwerze psn + nowe trofea. To podczas synchronizowania profilu z psn wysla sie tylko te trofea ktorych nie ma jeszcze na serwerze.

 

Inaczej mówiąc nie da się wyslac na serwer tego samego trofeum Beat Zeeco zdobytego skoro ono juz tam jest.

 

Można skasować trofea w konsoli jeśli np. gramy w starą gre i okazuje się zeby miec platyne trzeba zdobyc kilka trofeow online a serwer jest juz zamkniety i jest to nie mozliwe wiec mozna skasowac wszystkie trofea ale pod warunkiem ze jeszcze ich nie wyslalismy na serwer psn. Aby tego dokonac nalezy wejsc do folderu dev_hdd01/home/00000026/trophy W folderze trophy odnajdujemy id gry i kasujemy cały Folder. numer 26 to twoje konto psn w twojej konsoli moze to byc inny numer ale w folderze dev_hdd01/home/ musimy szukac folderu /000000x gdzie x to właśnie twoje konto.

 

Po skasowaniu całego folderu z trofeami W menu konsoli w zakładce trofea zniknie obrazek reprezętujący gre któej trofea skasowaliśmy ale lista zdobytych trofeów pozostanie, więc jedyną rzeczą jaką zrobiliśmy to usuneliśmy tylko obrazek. Jednak gdy zalogujemy się do psn i zrobimy synchronizacje to dopiero teraz znikną one z listy w naszej konsoli i nie wyślą się na serwer psn. Nie ma strachu że ta metoda nie dziala bo sam sprawdzalem i na początku własnie jest ten motyw WTF? dlaczego trofea nie zniknęły tylko sam obrazek ale po podłączeniu się do psn wszystko znika.

 

 

 

w temacie Najtrudniejsze Trofea i Platyny i Komplety, widziałem wzmiankę o tym, jak pan @ussr wbił platynę GT5 po 2 miesiącach i 1 dniu.

chciałbym sie dowiedzieć w jaki sposób to jest obliczane np. od pierwszego zdobytego trofeum, czy pierwszego odpalenia ?

Jest stona http://www.yourgamercards.net gdzie mozna zalozyc swoje konto i przypisac do niego swoj profil psn. Tutaj juz łatwo sprawdzic ile czasu zajelo nam zdobycie kazdego pucharku

Dla przykładu http://www.yourgamer...file/Bibo-Racer jesli jest platynowe trofeum to mozna sprawdzic klikajac w nazwe gry i wowczac przy platynowym widac ile czasu to zajelo

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam ludziska mam problem z trofeum " Z głową w chmurach/Head in the Cloud " w AC III musze tam jakieś osie znaleźć patrząc na YT zobaczyłem jak to gościu robi i chciałem zrobić to samo ale gdy wchodzę w synchronizacje Aniumusa w mapę to mi pisze że "Nie ma osi do znalezienia" i ciągle się ładuje mapa nie wiem dlaczego i nie mam do znalezienia żadnej osi (czyli jakieś pivot po angielsku) a gdy wchodzę w Informacje o osiach i wybieram Oś lota to pisze coś takiego """ NAMIERZONO NOWĄ OŚ W NASTĘPUJĄCYM MIEJSCU UNDEFINED. SPRÓBUJ JĄ ODNALEŹĆ """

Edytowane przez Kyo*
Weź używaj standardowej czcionki
Odnośnik do komentarza

Masz jakiegoś znajomego z PS3?

Jeśli tak to przejdź się do niego, zaloguj się na swoje konto i odpal u niego Tekkena na swoim "sejwie". Niestety nie da się go normalnie skopiować na pendraka (co za poroniony pomysł żeby nakładać takie ograniczenie) więc wyślij go na serwer plusa (widzę, że masz) i ściągnij u niego na konsoli.

Przed odpaleniem gry NIE rób synchronizacji.

Po odpaleniu gra powinna raczej odczytać dane o trofeach z save'a i te powinny kolejno wyskakiwać. Jak wskoczy ostatnie pojawi się może i platyna. Wtedy zrób synca i wsio.

Daj znać czy pomogło ;) (o ile masz możliwość to zrobić... no chyba, że już rozwiązałeś problem)

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...