Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

singiel przejdziesz w pare godzin, więc nie wiem czy Cie to zadowoli. Są jeszcze dodatkowe wyzwania odblokowywane przez amiibo, ale to te same poziomy, tylko z różnymi modyfikatorami. 

 

Nie ma co-opa, jedynie lokalnie można zagrać w rozwalanie balonów farbą, jeden gracz gra na padlecie a drugi na TV. Co do online to nie wiem :dunno: 

 

aa no i wybacz, że odpisuję po promocji, nie widziałem wcześniej posta

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2017 o 19:22, marbel007 napisał:

Czy dla singla jest czego szukać w Splatoon 1? A jest kanapowy coop? Wydaje mi się że to gra multionly. Gra ktoś w to jeszcze online?

 

Grają cały czas. Dodatkowo oryginał ma tę przewagę od dwójki na Switchu - oprócz lepszego sterowania -  że nie dzieli graczy na regiony. To znaczy chlapiesz się z całym światem (w szczególności z Japończykami, u których gra jest bardzo popularna) dzięki czemu kompletowanie drużyn to dosłownie kwestia kilku sekund.

 

Singiel to cudeńko. Pamiętam jak w recenzjach porównywano go do Super Mario Galaxy, oczywiście przesadzali, ale coś w tym jest. Splatoon jest nastawiony na multi, ale ze świetnym singlem (i jak to bywa w tego typu grach - dość krótkim).

Edytowane przez Damk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

W maju po premierze Zeldy postanowiłem zakupić Pro Controller do Wii U. Co prawda nie był aż tak mocno eksploatowany, ale w końcu nadszedł ten moment... nie licząc tego jednego razu zaraz po odebraniu, to dziś po raz pierwszy go musiałem ładować. :dunno: 

Nintendo, zrobiliście to dobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Gry Wii U można nadal znaleźć w niektórych sklepach z grami. Ale nie oszukujmy się - to są ostatki magazynowe i kolejne pozycje dość szybko znikają z półek. Na przykład jeszcze jakieś dwa miesiące temu w KiGu można było zakupić bez problemu nowiutkie nieśmigane The Legend of Zelda: Twilight Princess HD, czy Xenoblade Chronicles X za 99zł (!), dzisiaj już ich nie znajdziesz w ofercie sklepu. Warto więc przeszukiwać i obserwować znikające działy WiiU w growych sklepach, bo zdarzają się naprawdę atrakcyjne oferty. Sprzedawcy często decydują się na wysprzedaż ostatnich sztuk w magazynach. Także na Allegro - tam też można znaleźć nowe sztuki od okolic 80zł w górę.

Jeżeli nie zależy ci na nowych grach, to pozostają używki na Allegro, OLX, targi na forach. Wyjdzie jeszcze taniej.

Plus wyprzedaże na eShopie - o ile Nintendo niechętnie robi promocje, to dystrybutorzy 3rd party owszem - Rayman (Legends obowiązkowo trzeba zagrać na WiiU!), Assasin, Darksiders, czy Tekken można już było kilkukrotnie kupić za około 30zł. Podobnie z ciekawymi indykami (tutaj mała ciekawostka - WiiU dorobiło się kilku gier niezależnych na wyłączność).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jestem właścicielem wszystkich konsol Sony i do tej pory nie wyobrażałem sobie przesiadki na inne platformy. Jednak przed PSXem był oczywiście Pegasus. Pewnego dnia zatęskniłem za Marianem czy Harvest Moonem i z ciekawości obejrzałem gameplay Mario Wii U, a także Mario Kart 8 i Donkey Kong, które mnie wprost oczarowały. Myślę teraz nad zakupem WiiU (jej ceny chyba już nie spadną poniżej obecnego poziomu), w związku z tym czy mógłbym prosić Was o podanie najlepszych (Waszym zdaniem), niemultiplatofromowych tytułów w które mógłbym na tej konsolce zagrać? Przejrzałem oczywiście internet i YouTube, jednak jestem kompletnie nieobyty w exach konsol N (żałuję, że przeoczyłem wydawnictwa stajni Nintendo z ostatnich 20 lat), a wiem po konsolach Sony, że listy typu "TOP 20 najlepszych gier na PS" przeważnie nie zawierają wszystkich perełek, które warto ograć.

Zaznaczam, że 3DS i Switch mnie nie interesują, ale nie będę się tutaj na ten temat rozpisywać.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc

Odnośnik do komentarza

Ogólnie gdybyś był zainteresowany, to mam do opchnięcia ładny zestawik WiiU z kilkoma grami i Pro Controlerem. W razie czego możemy spróbować się dogadać.

 

  • Cytat

     

    • WiiU 32 GB, czarna, stan fizyczny oceniam na bardzo dobry, była używana, a wiadomo jak z tym plastikiem od WiiU - rysuje się od samego patrzenia, więc mikroryski na obudowie konsoli są, ale tylko w wyjątkowo niekorzystnym świetle, no i kurz się troszkę powciskał w szczeliny. Padlet w lepszym stanie, prawie idealnym, nie zauważyłem mikrorysek, ekran tip-top. Karton w sklepowym stanie, wszystkie woreczki, papiery i oczywiście kable.
    • Do tego cyfrowe wersje Mario Kart 8 i Splatoon, z tego co wiem na stałe przypisane do konsoli.
    • Plus pudełkowe:
      New Super Mario Bros. U (+ dodatek z Luigim)
      Super Mario 3D World
      Captain Toad: Treasure Tracker
      Bayonetta (USK na okładce)
      Zelda Wind Waker HD
      Zelda Twillight Princess HD
      Zelda Breath of the Wild (jeszcze w folii)
      Wszystko wydania premierowe, żadnych selektów, angielskie okładki, płyty cymes.
    • Dodatkowo Pro controler, stan w zasadzie idealny, żadnych mikrorys na obudowie.

     

     

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odzew.

 

@funditto Klasyki również mnie interesują. Miałem okazję pograć parę godzin na pierwszym DSie, oczywiście to za mało, aby do porządku coś ograć, ale pamiętam, że poza Marianami podobały mi się Harvest Moony i Layton, także klasyki jak najbardziej. Switcha póki co nie planuję, więc raczej chodzi mi o gry, w które można zagrać na WiiU. 

Co do gatunków, w zasadzie lubię większość, łatwiej wymienić te, które mnie nie interesują - wyścigi, anime (visual novel, Akiba i temu podobne), gry survivalowe, postapokaliptyczne, horrory. W kwestii WiiU czy Wii najbardziej by mnie interesowało to, co można kupić na płycie, poza serią pokemon. No i oczywiście gry multiplatformowe mnie również nie interesują z powodu tego, że można je ograć na konsolach Sony.

 

@Kmiot Odezwę się w wiadomości prywatnej.

Odnośnik do komentarza

Ok, już trochę wiem, więc będzie mi latwiej coś polecić. 

Pytałem o Switcha, bo jednak część tych gier działa na Switchu lepiej (krótsze loadingi, lepsza rozdzielczość itp.)

Zacznę od najważniejszych dla mnie gier dostępnych na WiiU czyli gier z mojej listy wszechczasów z podziałem na: 

 

1) Gry WiiU

 

Dwie Zeldy (Breath of The Wild i Wind Waker HD - obie bardzo się od siebie różnią; warto zacząć od Wind Waker, bo po BoTW będzie ciężko wrócić),

Xenoblade Chronicles X,

Mario Kart 8 Deluxe (nawet jeśli nie lubisz zwykłych wyścigów),

DKC Tropical Freeze (chociaż niektórzy twierdzą, że poprzednia część lepsza, to dla mnie jest to najlepszy platformer 2D po Super Mario Maker 2, który przebija to tylko dzięki codziennemu dostarczaniu nowych plansz) 

Splatoon (1 jest lepsza niż 2 dzięki fenomenalnemu sterowaniu padletem),

Super Mario 3D World (dla mnie jest to bardziej grywalna gra niż Galaxy),

Lego City Undercover (wiem, że wyszło na inne systemy, ale tylko tu są misje połączone z wykorzystaniem padleta - zupełnie inny poziom immersji; warto kupić chociaż, żeby sprawdzić jakie możliwości ma ten kontroler; grałem później na Switchu i bez tego gra traci naprawdę wiele !), 

Yoshi's Woollie World 

New Super Mario Bros U + LuigiU

 

2) Gry Wii oraz VC

 

Kirby's Epic Yarn (Wii)

New Super Mario Bros Wii 

Zelda Minish Cap (GBA) 

Mario & Luigi Superstar Saga (GBA)

Paper Mario (N64) 

Earthbound (SNES) 

 

Te tytuły to dla mnie podstawa i jak widać wiele z nich to platformówki, które są moim ulubionym gatunkiem. Jednak to oczywiście nie wszystko co mogę polecić na tę konsolę, oprócz innych oczywistości typu Smash, Mario Maker czy Metroid Prime Trilogy (Wii) kilka mniej popularnych propozycji: 

 

Gry WiiU: 

 

Wonderful 101 (dla mnie jest to najlepszy tytuł Platinum),

Captain Toad (najpierw sprawdź 3D World, jeśli Levele Toada się spodobają kupuj ten spinoff),

Pikmin 3 (najlepsza strategia na konsole),

Kirby and The Rainbow Curse (świetny pomysł z platformówką pod stylus),

Pokken Tournament,

Affordable Space Adventures,

Star Fox Guard (nie Zero !)

 

Gry Wii i VC: 

Punch-out ! (Wii)

Wario Land Shake Dimension (Wii)

Drill Dozer (GBA)

Super Mario RPG (Snes)

Mario Strikers Charged (Wii)

Advance Wars 1 i 2 (GBA) oraz DS

Mario & Luigi Partners In Time (DS)

 

 

W VC są też do kupienia Harvest Moony na Snesa i N64

 

 

 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Grzes58 napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź.

 

Jak widać, jest w co grać na tej konsoli, szkoda że została niedoceniona ;)

Spodziewałem się, że na liście znajdzie się dużo platformówek, ale to mnie w sumie cieszy, ponieważ wychowałem się na Marianie, Crashu i Spyro :D 

 

Nintendo jej nie doceniło, 3rd party developerzy nawet nie tykneli,

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Nie bardzo było co doceniać. Zasięg padletu i jego wygląd to dramat, granie też średnio wygodne było. WiiU to chyba po pierwszym DS była najpaskudniejsza konsolą z koszmarnie wyglądającym kontrolerem. Co jest dziwne, bo Nintendo wypuszczało i wypuszcza bardzo ładne designersko konsole. Najgorszy był jednak zasięg tego padletu, nie wiem jaki był cel robienia konsoli na której można było grać bez TV, skoro jej zasięg wynosił kilka metrów. Koncepcja była dobra, co pokazał Switch, ale wykonanie marne. Oczywiście były zalety, typu wsteczna kompatybilność, ale wad było znacznie więcej. U mnie WiiU zostanie w kolekcji, w końcu nigdzie indziej nie zagram w lepszej jakości w Metroid Prime, Super Mario Galaxy, czy Zeldę Skyward Sword. Do tego nieśmiertelne hiciory od Nintendo z Zeldą WW i TP na czele. Ale ogólnie porażka na całej linii

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...