Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, szejdj napisał:

skad ty to wszystko wiesz jak nie masz komputera?

 

(pipi) dałnie, mam i5 3470 z GTXem 1060 Gaming X od MSI który kupiłem od znajomego na początku pandemii (o czym pisałem już wielokrotnie).  

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, C1REX napisał:

A tak przy okazji, to nVidia podobno robi klientów w bambuko. Nowe 3000 founder edition są produkowane w bardzo ograniczonym nakładzie i po zaniżonej cenie. Chcą wygrać z amd cenowo, nawet jeśli tylko na papierze. Prawie nikt nie będzie w stanie kupić tych kart, ale mega hype skusi do kupna sporo droższych, ale z gorszym chłodzeniem kart 3rd party. 

 

Takie są plotki przynajmniej. 

Skąd ty bierzesz takie rewelacje i dlaczego niby niereferencyjne modele miałby być gorsze od "referenta"nvidia? Nie wiem czy wiesz ale wiekszosc kart AIB jest wyceniona podobnie jak model founders a ich dostepnosc tez będzie bardzo mocno ograniczona.

Odnośnik do komentarza

Referenty to tak naprawdę sprzęty robione w oparciu o oficjalny i zalecany projekt płytki PCB, więc ta ich przewaga w czymkolwiek to jest jakiś wymysł z kosmosu. Równie dobrze można napisać, że referenty są gorsze, bo 3rd party trochę przeprojektuje pewne rzeczy po swojemu i wprowadzi poprawki tam, gdzie inżynierowie zielonych mogli się zamulić szlamem.

Odnośnik do komentarza

Ja już trochę ochłonąłem, z zakupem wstrzymam się do pokazu kart od AMD, przecież nie będą się ośmieszać tylko jakoś z sensem odpowiedzą na nowe karty zielonych. 3080 u mnie dziewczyna bierze do pracy a ja chyba kupię model niższy tylko nie wiem jeszcze z której stajni. Od zielonych boli mnie przy 3070 mała ilość pamięci i myślę ,że nie wystarczy to na całą generację w 3440x1440. Ostatnie karty od AMD były całkiem udane więc może będzie sensowny odpowiednik 3070 z zwiększą ilością pamięci i może nawet trochę wydajniejszy. 

Odnośnik do komentarza

@Ukukuki - dobrze robisz, że stawiasz na cierpliwość.

Jeśli planujesz kupno, to rozważ też używki 2080ti po mega zaniżonych cenach. Te karty i tak miały za dużo mocy do 1440p. 11GB Ram też powinno styknąć na jakiś czas. 

 

Ja mam 5700xt i poczekam na rozwój sytuacji. Do moich potrzeb ta karta jeszcze posłuży, bo pomiędzy 1440p i 4K nie widzę różnicy. 

Gdybym mógł się cofnąć w czasie, to pewnie 1080ti bym kupił używane. Nawet 980ti by mi pewnie starczyło. 

Odnośnik do komentarza

Tak ale przynajmniej wiadomo ze nie ma co sprzedawać 2080/2080 Ti jeśli ktoś zainwestował i robił w majtki

 

Ja dalej będę jechał na 1660 Ti przez jakiś czas, zobaczymy czy AMD pokarze coś ciekawego, alternatywę do 3070 tylko więcej VRAM?

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

no masz 20-30% większą wydajność w 4K w stosunku do 2080Ti plus DLSS 2.0, który działa o niebo lepiej niż pierwsza generacja oraz gry chodzą lepiej/wydajniej z włączonym RT niż w przypadku 2080Ti, a to wszystko w mniejszej cenie. Jak ktoś ma w miare dobre części kompa to można wymieniać i dokupić np dobry panel 1440p. 
Zresztą nawet jak ktoś składa nowy PC to wyjdzie taniej z nowym 3080 lub 3070 lub nowe karty AMD niż używkę 2080TI. Ja osobiście w używki bym się nie pchał, za duże ryzyko że była pieczona, albo nieumiejętnie kręcona 

Lub poczekać i zobaczyć co pokażą czerwoni ;)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że jest za duża "przerwa" między 3080 i 3090 - obstawiam po premierze kart AMD zapowiedź 3080 ti z większym vramem żeby nie było co z czerwonych zbierać. 

IMO Jak już ktoś ma 2080ti to teraz totalnie bez sensu jest wymiana chyba że na 3090. Jak ktoś sprzedał wcześniej to teraz za tą kasę kupi 3080 i ma bonus wydajności. Zasdniczo jak ktoś myśli nad 3080 founders to nie zawsze jest tak super jak w reckach na YT:

 

Może to jakiś fake ale jednak sugeruję poczkekać na testy ludzi z sieci nie opłacane recenzje nvidii. Niktóre jak np liptona ewidentnie jest pod cenzurą NV - pokazuje na koniec podsumowanie wydajności i pomija 4K (od 10 min)

 

W dupie mam takie recenzje - ma to na celu nabić kasę z preorderów. Tak czy inaczej bardzo jestem ciekaw testów 3090. 

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, estel said:

No ja mam 2070 Super i tak się zastanawiam czy teraz kupować 3080 FE czy poczekać może na wersję super za rok ;) Wszystko mi sumie chodzi na maksa, ale jak włączę RTXa np. w Shadow of the Tomb Raider to spadek klatek jest ogromny. Tak to bym kupił 3080 i miał spokój pewnie na najbliższe 3 lata.

 

2070super to przecież wypas karta. Na razie wszystko chodzi Ci w 1440p 60fps z ogromnym zapasem mocy. Zmienisz na mocniejszą i nie zauważyć różnicy. Tzn/ może na 75' 4K TV jak oczy w TV wsadzisz to zauważysz. Tzn. RTX lepiej pójdzie, ale to ciągle nie jest dopieszczona technologia, mało gier i wydajność na wszystkim leci na szyję.

Lepiej odkładać kasę na przyszłość moim zdaniem. 1080Ti to idealny przykład, że najbardziej chyba opłąca się przeskakiwać jedną generację, bo różnica w jednej generacji jest za mała, by wydawać 500-1500 dolców na kartę.

Zrobisz jak chcesz, ale podejmij decyzję rozważnie i nie daj się korporacjom frajerować.

Odnośnik do komentarza

No właśnie wszystko tak super chodzi pod warunkiem, że nie ma ray tracing. Jak tylko włączysz rtxa to FPS leci na łeb na szyje. W takim Shadow of Tomb Raider na benchmarkach jest 20 fpsów.

 

Natomiast jak tak spojrzę całościowo to ja raczej nie gram w gierki, które męczą tę kartę, więc wymiana teraz wydaje się bezsensu, szczególnie że musiałbym zasilacz też wymienić. Czytałem też na benchmarkach PurePC, że ma pojawić się 3080 z 20 GB RAMu! To może być ciekawe. Warto by było zobaczyć testy no i też zerknąć co AMD będzie oferować.

 

Ogólnie dokładnie tak jak mówisz - nie można dać się porwać hype'owi ;) 

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Labtec napisał:

Czyli ceny 2080Ti moga powracac :D

Ale jak to? Ja właśnie po testach ciesze się że sprzedałem bo nikt mając wybór 3080 a 2080ti nie postawi przecież na słabszego 2080ti , różnica 20 klatek w takim rdr2 w 1440p to chyba nie jest mało. Czekam teraz tylko na testy potwora 3090 i decyduje co dalej bo 3080 daje rade a 3090 ponad 2 razy droższa więc coś tam musi jednak siedzieć .

Odnośnik do komentarza

Karty Founders Edition nigdy nie byly w sprzedazy. Status "notify me" od razu przeskoczyl na "out of stock". Papierowa premiera, co gorsza dosepnosc referentow tez jest bardzo mala wszystkie duze brytyjskie strony zaliczyly crasha rowno o godzinie 15.00 kiedy karty weszly do sprzedazy.

Odnośnik do komentarza

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3080-20-gb-vram-odpowiedzia-na-big-navi

 

Cytat

Data premiery GeForce RTX 3080 20 GB nie została wcześniej ujawniona zewnętrznym partnerom, ponieważ Nvidia nie wiedziała, kiedy odbędzie się premiera Big Navi, ale to się zmieniło po ostatnim ogłoszeniu Czerwonych. Według dotychczasowych, nieoficjalnych doniesień wersja z podwójną ilością VRAM-u ma być dostępna jedynie w autorskich modelach. W tym roku można spodziewać się więcej kart od Nvidii, ponieważ do sklepów ma trafić również GeForce RTX 3070 Ti z 16 GB VRAM-u – ukaże się ona według źródła po premierze GeForce RTX 3060 Ti (koniec października) i GeForce RTX 3080 20 GB (prawdopodobnie listopad). 

 

Będzie walka o klienta :banderas: Ciekaw jestem co tam AMD majstruje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...