Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, Paolo de Vesir said:

 

AAA z tej generacji? Jaki FPS i w jakich nastawach?

Sam jestem zaskoczony, jak stary sprzęt trzeba mieć, by gry chodziły gorzej od ps4pro.
Minimalne wymagania do CyberPunka to GeForce 780 z 2013 roku. 1660super jest sporo, sporo szybszy.

Gry w 1080p + AA na PC bardzo często (zawsze?) wyglądają lepiej, niż na konsoli. 1440p tylko powiększa przepaść pomiedzy konsolami i PC.

Odnośnik do komentarza

Piękny jest ten film który wstawił @Labtec. Ryzen 5 2600 to procek porównywalny z R3 3300x, czyli naprawdę tanie podzespoły, a wyniki są bardziej niż zadowalające. Taki setup można bez zająknięcia podłączyć pod TV 4k i cieszyć się fantastyczną jakością obrazu. 

Odnośnik do komentarza

A teraz przypomnijcie sobie jak w przedziale 1995-2005 komputer z średniej półki po 2 latach zaczynał się krztusić xd A dalej za taki zestaw trzeba było wtedy liczyć 4000 zł przy ówczesnych zarobkach. 

 

W 2000 roku moja karta grafiki 8MB dawała jeszcze radę a 3 lata później musiał wlecieć Ti 4400 z 128MB a 2 lata później komputer znowu się krztusi i wlatuje 6800 GS. Oczywiście pomijam wymianę płyt głównych, procków, pamięci itp. A później to już dałem sobie spokój bo nie wyrabiałem z kieszonkowym i wleciał X360 za niewiele więcej niż koszt samej karty i to była genialna decyzja jak na ówczesne lata. 

Odnośnik do komentarza

@Ukukuki - Kiedyś posiadanie PC do grania nie było przyjemne. Ciągle ból, że się nie poczekało na lepszy deal. Że gra chodzi wolniej, niż by mogła. Bardzo mało japońskich, konsolowych gier na PC.
Drogo, mało interesujących mnie gier i generalne problemy posiadania PC z windowsem.

Dziś jednak PC to prawie jak konsola. Gry z konsol działają miodzio - ładniej i płynniej. Dowolny pad z dowolnej konsoli działa bez problemów lub przy prostej przejściówce za grosze. Gry taniej lub za darmo. 
Do tego ta wsteczna kompatybilność. Jak nie emulatory psx, ps2, ps3, N64, Dreamcast, GameCube, Wii, Switch, itd, to Steam lub gog ciągle mają ponad 20letnie gry. Te lepsze mają nawet mody podbijające grafikę.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Raczej nie wersja 3GB z linka. ;) Z reszta za 1k jest GTX1660S ktory mysle, ze roz(pipi)owuje mocno te 1060.

tak, chodziło o 6gb

 

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-gigabyte-geforce-gtx-1060-g1-6-gb-gddr5-9549123309

 

masz racje co do 1660S

 

 

 

mam dodatkowo pytanie. Czy jest jakaś zauważalna różnica miedzy kartą z jednym wentylatorem a dwoma? Na papierze i w testach wyglądają identycznie, jedyna znacząca różnica to długość karty (z jednym wentem zajmuje mniej miejsca):

Palit GeForce GTX 1660 Dual OC 6GB GDDR5 (NE51660S18J9-1161A)

Palit GeForce GTX 1660 StormX OC 6GB GDDR5 (NE51660S18J9-165F)

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, estel napisał:

No podejrzewam, ze thermale. Musisz sobie znalezc testy tych kart pod katem temperatur.

 

Ta z 2 wentylatorami pewnie bedzie glosniejsza, ale tez bedzie trzymac karte w nizszej temperaturze.

 

No własnie widziałem test (ten od morele.net) i temperatury delikatnie różne. Pobór mocy identyczny.

 

d50953940ce04905bfa490d78d8ba5092fc3643c

więc @C1REX ma racje z ta głosnoscią

Odnośnik do komentarza

Bo są. Ja będę zadowolony z 4K i stałych 60 klatek. Ale wątpię w to i będzie wybór- wydajność/wygląd. Albo będzie wyglądać albo będzie miało 60 klatek. 

A gdzie to 4k, 120fps, a o 8k nie wspominam. 4k nie jest standardem na dzisiaj. Nawet na PC. 

Nie ma już tej technologicznej jazdy, że co chwile wychodził Pentium 100hz, 133hz, 200hz itd. To zwolniło, rynek się zmienił i teraz wydając na kompa kilka tysięcy za rok czy dwa nie ma luźnego stolca jak 15 lat temu.

Konsola i dobry Tv, to dobre 7/8k. 

Odnośnik do komentarza

@estel

Niby masz rację, ale tym razem karta jest reklamowana do gier. 

3080 celowo jest w limitowanej edycji, by zrobić hype i wygrać cenowo z amd nawet jeśli tylko na papierze. 

3080Ti ma podobno być w standardowych cenach nvidii, czyli sporo wyższych. 

Nvidia manipuluje klientem. 

Odnośnik do komentarza

;/

Ja chciałem sobie kupić 3080 Founder's Edition bo piękne to są karty, ale w takim razie myślę że poczekam na 3080 FE Super ;)

 

Czytałem bloga Nvidi wczoraj i zapowiadali, że produkcja idzie pełną parą i będą karty za niedługo, więc pewnie rzucą ją jeszcze raz czy dwa.

Natomiast jeżeli będzie tak jak mówisz i nagle zastąpią 3080 3080Ti i jednocześnie podbiją cenę o 50% to będzie straszna lipa.

Odnośnik do komentarza

@estel-to są plotki jeszcze, ale mają sens.

 

3090 to praktycznie to samo co 3080,ale chip z lepszego rzutu i 24GB Ram zamiast 10.

3080Ti ma mieć 20GB Ram. 

Ja stawiam na ceny bliskie $1000. 

 

Myślę, że AMD będzie silnym konkurentem. Nvidia musi się tego spodziewać, bo dawno tak się nie starała. 

 

Super jest mieć konkurencję na rynku. Mega dobre czasy nastały dla graczy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...