Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, columbo said:

xD
Piękny cytat. Idealny na nadejście nowej generacji konsol z płatnymi patchami do remasterów i kart do PC za 1,5 średniej krajowej.

 

Ja tam widzę karty graficzne, które starczają na kilka lat, a nie miesięcy i konsole z setkami gier za 4zl.

Wolę patrzeć optymistycznie na życie i ignorować pazerne sony. Ps4 było chyba za dobre dla nich. 

Odnośnik do komentarza

Ja wziałem strixa 3080 ale wątpie żebym go dostał w pazdzierniku. Coś czuję że w tym roku ssanie na konsole bedzie wyebhane w kosmos. Na rtxy już jest jakiś (pipi)a szał. Ceny poszły w kosmos ale i tak się sprzedaje. Pogadałem trochę z dystrybucją i jest tak że oni sami nie wiedzą kiedy karty bedą wgole dostępne. Fabryki cisną ile się da a i tak to jest kropla w morzu potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mozi napisał:

Ja wziałem strixa 3080 ale wątpie żebym go dostał w pazdzierniku. Coś czuję że w tym roku ssanie na konsole bedzie wyebhane w kosmos. Na rtxy już jest jakiś (pipi)a szał. Ceny poszły w kosmos ale i tak się sprzedaje. Pogadałem trochę z dystrybucją i jest tak że oni sami nie wiedzą kiedy karty bedą wgole dostępne. Fabryki cisną ile się da a i tak to jest kropla w morzu potrzeb. 

No dlatego oled i konsola w tym wygrały. Ja jeszcze biłem się z myślami na początku tygodnia ale cholera promocja na tv mnie przekonała. Też chciałem konkretny model a teraz widzę bardziej walkę aby jakikolwiek 3080 dostać. Ja zawsze lubiłem wybierać albo MSI albo zotac. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, blantman napisał:

No dlatego oled i konsola w tym wygrały. Ja jeszcze biłem się z myślami na początku tygodnia ale cholera promocja na tv mnie przekonała. Też chciałem konkretny model a teraz widzę bardziej walkę aby jakikolwiek 3080 dostać. Ja zawsze lubiłem wybierać albo MSI albo zotac. 

A czemu tv zmieniłeś? Miałeś ztcp samsunga z hdr spoko model. Pisałeś że czern itd ale jest jakiś inny powód? Ja siedze jeszcze na oledzie b6 65' i w sumie nie widzę sensu zmiany. I tak więcej jak 60 fps w 4k nie zosbcze ani na PC w grach aaa ani na konsoli. Gsync w sumie fajny ale przezyje bez tego. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, mozi napisał:

A czemu tv zmieniłeś? Miałeś ztcp samsunga z hdr spoko model. Pisałeś że czern itd ale jest jakiś inny powód? Ja siedze jeszcze na oledzie b6 65' i w sumie nie widzę sensu zmiany. I tak więcej jak 60 fps w 4k nie zosbcze ani na PC w grach aaa ani na konsoli. Gsync w sumie fajny ale przezyje bez tego. 

No chodziło przede wszystkim o jakość obrazu. Oleda widziałem u znajomych więc to jak dzień i noc taka różnica. A dodatkowo miałem 55 cali i swędziało te 65 :D

 

A te gsync czy freesync traktuje jako dodatkowy bajer. W końcu planuje ten komp złożyć. Niestety w tym roku jest tak jak się spodziewałem z częściami. A poza cyberpunkiem szczerze nie było gry której mój komp by nie odpalił a w którą chciałbym zagrać. Bo i ac valhalla, watch dogs czy mafia remake mogę ograć spokojnie na xbox series x z patchem pod next gena. Chce też (wiem zaraz będą podśmiechujki) poczekać na nowe procki od amd. Bo na kompa przeznaczyć chcę jakieś 10k  z monitorem i cholera nie chce aby mi procek bottleneckował kartę. Plus kupować będe tylko niereferenta i tutaj też kłopot na razie z dostępnością mnie interesującego rtx:) Myslę kwiecień 2021 będzie już spokojniej i wszystko będzie wiadome. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, mozi napisał:

Ja wziałem strixa 3080 ale wątpie żebym go dostał w pazdzierniku. Coś czuję że w tym roku ssanie na konsole bedzie wyebhane w kosmos. Na rtxy już jest jakiś (pipi)a szał. Ceny poszły w kosmos ale i tak się sprzedaje. Pogadałem trochę z dystrybucją i jest tak że oni sami nie wiedzą kiedy karty bedą wgole dostępne. Fabryki cisną ile się da a i tak to jest kropla w morzu potrzeb. 

Ssanie jest na tyle duże że mimo preorderu cieszyć się będe jak 3080 trio dostane do premiery Shadowlands ale w to wątpie. Konsole to już kompletnie odpał xsx zapisy dopiero na 3 rzut konsol a ps5 dopiero początek 2021.

Odnośnik do komentarza

Tak. Planowałem zakup nowego sprzętu na koniec tego roku od jakiegoś czasu, myślałem pierwotnie o nowym TV + konsoli lecz po revealu Sony i MS wyszło tak, że nowe konsole nie mają mi nic do zaoferowania na ten moment. No a Nvidia wyskoczyła z tą 3080tką więc upgrade do setupu 4k wydał mi się fajnym pomysłem.

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, C1REX napisał:

@UberAdi - serio rozważałeś zmianę z 2070? Dla zmiany z 1440p na 4K?

 

 

Przecież 3080 jest wydajniejsza od 2070 ponad 2,5x. Jak dysponujesz monitorem 144/165 Hz w 2K to taka wymiana jest bardzo uzasadniona. Ostatnio testowałem te kartę, to w takim Wiedźminie 3 czy Horizon 4 miałem po 150 klatek (oczywiście to wartość zmienna + grałem na monitorze 165 Hz) i różnica względem 60 była olbrzymia.

Odnośnik do komentarza

Dzięki chłopaki za odpowiedź. 

Sam mam PC od około pół roku i dopiero niedawno zaczynam grać na nim więcej, niż na ps4pro.

Grafika jest tak kosmicznie lepsza od aktualnych konsol, że opad szczęki mam czasami. Gram na 4K TV, więc nie rozważałem więcej niż 60fps, a 4K wygląda dla mnie prawie tak samo, jak 1440p.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, mozi napisał:

A czemu tv zmieniłeś? Miałeś ztcp samsunga z hdr spoko model. Pisałeś że czern itd ale jest jakiś inny powód? Ja siedze jeszcze na oledzie b6 65' i w sumie nie widzę sensu zmiany. I tak więcej jak 60 fps w 4k nie zosbcze ani na PC w grach aaa ani na konsoli. Gsync w sumie fajny ale przezyje bez tego. 

A nie potrzebujesz HDMI 2.1 do 60 fpsów w 4k?

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, iluck85 napisał:

 

Tak ogólnie w jakim celu chcesz wydać 10k na kompa? Tylko gry? 

No do gier na kilka lat:) 10 k to będzie mój górny limit z ultrapanorama. To wcale nie tak dużo jak kupujesz z naprawdę dobrym monitorem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...