Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba sobie dokupię Series X. 
Niby gry te same, co na PC, ale w ALL access to prawie jak za darmo, skoro już za gamepass płacę. 

 

Fajne z xbox jest to, że kupując grę raz, masz wersję na xboksa i PC. Do tego na komórce mogę sobie w RPG grindować z xCloud.
Fajna ta symbioza PC z xboksem jest.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem, że zamiast PS5 w tym roku wjedzie u mnie jednak nowe GPU. Na ten moment najbardziej skłaniałbym się do RTX-a 3070 - myślę że jako "entry level" do 4K60 będzie spoko, nawet jeśli fps-y nie zawsze będą betonowe a ustawienia najwyższe.

Dla zasady poczekam jeszcze, co tam AMD pokaże nowymi Radeonami, ale wewnętrznie na cuda się nie nastawiam. Premiera\prezentacja linii RX 6000 ponoć 28 października. Przecieki wyglądają w miarę optymistycznie, ale obstawiam, ze w najlepszym wypadku topowy Radek będzie +/- na poziomie RTX 3080. Przy tym minimalnie taniej, za to bardziej prądożernie i gorąco, jak to w zwyczaju u czerwonych. Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

No i fajnie, pierwsze wersje BIOSu pod Ryzeny 5000 dla chipsetów B450/X470 dopiero w styczniu i to w wersji beta, więc nie będzie mnie kusić zmiana procka, zostaję na R3600. Do tego czasu podaż się uspokoi i może urwie się coś z ceny (podatek od nowości).

 

Specyfikacja AMD Ryzen 5 5600X AMD Ryzen 7 5800X AMD Ryzen 9 5900X AMD Ryzen 9 5950X
Architektura Zen 3 Zen 3 Zen 3 Zen 3
Proces technologiczny 7 nm 7 nm 7 nm 7 nm
Ilość rdzeni/wątków 6C/12T 8C/16T 12C/24T 16C/32T
Taktowanie bazowe 3,7 GHz 3,8 GHz 3,7 GHz ?
Taktowanie Boost 4,6 GHz 4,7 GHz 4,8 GHz 4,9 GHz
Cache L2+L3 35 MB 36 MB 70 MB 72 MB
TDP 65 W 105 W 105 W 105 W
Cena 299 USD 449 USD 549 USD 799 USD
Odnośnik do komentarza

Procek generalnie ma mały wpływ na wydajność w grach. Szczególnie na wysokich detalach i rozdziałce. 

 

Jak nie gramy w potato mode w esporty w 500fps to lepiej kasę przeznaczyć na lepszy GPU moim zdaniem. 

 

 

Digital Foundry porównał moc ps5 do 2060super. To mnie jakoś uspokaja i nie pali mnie portfel a kieszeni. 

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę mając 3600, który pewnie da radę jeszcze przez jakiś czas, też nie widzę większego sensu, karta graficzna zdecydowanie bardziej kusi. No i pierwsze procki będą pewnie gorszego sortu, tak jak nowe egzemplarze Ryzenów 3000 spisują się zauważalnie lepiej niż te premierowe.

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, SpacierShark123 said:

Ja to się zastanawiam czy jest sens brać 3080 czy czekać na wersje 20gb , obecnie jestem 550 w kolejce po karte więc zakładam że w tym roku nie ma szans bym zobaczył ją na oczy. 

To jest niestety najtrudniejsza strona posiadania PC, kiedy cały Internet Ci mówi, że teraz nie jest dobry moment i lepiej poczekać. 

 

Nigdy dobry moment nie nadchodzi, można go tylko przegapić. 

 

A tak na serio to ja nie zmieniam dopóki gry chodzą w 1440p 60fps. Wolę dwie konsole dokupić, niż 5% poprawy wizualnej. 

Odnośnik do komentarza

3080 MSI Trio , no właśnie kwestia jest taka że nie wiem czy te 10gb vram cokolwiek zmieni w rozdzielczości 3440x1440 . Bardziej chodzi o sam fakt dostania obecnie karty , 550 w kolejce a preorder zrobiłem 2 tygodnie temu , zakładam że zanim karte dostane wyjdzie wersja 20gb vram ale jak anuluje preorder i wezme wersje 20gb vram to kolejne 2-3 miesiące czekanie. Sytuacja na tyle kuriozalna że za rogiem Cyberpunk a ani nie idzie dostać obecnie kart ani XSX ani również PS5. Jeszcze w tak dziwnym położeniu nie byłem

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Paolo de Vesir said:

Dobra, to jeszcze czekamy na bieda-ryzeny 3 i pora zmianiać platformę. :) 

Będziesz na trójce budował, czy na rozdawanej za pół darmo dwójce? 

@SpacierShark123 - a co masz aktualnie?

 

Poprawna politycznie odp. to poczekaj. Big Navi powinno pomóc w cenach i dostępności 3080Ti.

10GB powinno styknąć na teraz, ale 20GB faktycznie jest bardziej future proof.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, C1REX napisał:

Będziesz na trójce budował, czy na rozdawanej za pół darmo dwójce? 

@SpacierShark123 - a co masz aktualnie?

 

Poprawna politycznie odp. to poczekaj. Big Navi powinno pomóc w cenach i dostępności 3080Ti.

10GB powinno styknąć na teraz, ale 20GB faktycznie jest bardziej future proof.

Obecnie integra z 9900k :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.