Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też "zostałem" z 2080ti i w sumie jakoś przeżyję ale wystawianie teraz na sprzedaż to IMO średni pomysł. Jak będą testy to się zobaczy bo tak naprawdę to po 1 nie właduje się drugi raz na mine z kartą goraca i głośna a po 2 zobaczę czy faktycznie warto iść w 3090 czy jednak 3080? 

Dodatkowo na ten moment nie ma w co grać i tak bo poza CP to nic ciekawego nie ma na horyzoncie. 

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj miałem trochę więcej czasu na czytanie wiadomości dotyczących tych kart i po namyślę kupię 3080 niereferencyjną plus nowy zasilacz wleci. Na papierze wygląda to genialnie, kompletnie nie spodziewałem się takiego przeskoku między generacjami kart. AMD ma teraz pewnie mały problem bo ciężko im będzie jakoś konkretnie na to odpowiedzieć. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

W sumie dobrym pomysłem będzie poczekanie do premier nowych konsol, pewnie po tym czasie AMD nie mając wyjścia pokaże czy ma coś wartego uwagi czy też nie.

No i będzie od razu wiadomo w jakim tempie Nvidia pokaże wynalazki typu Ti, Super, itp. i ewentualne korekty cen

 

ciekawe czy rtx 3060 super wystarczy na całą nową generację konsol

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, suteq napisał:

3080 i 3090 podobno 750W. 

Przesadzają. Ta rekomendacja jest dla proca Intel Core i9-10980XE który ma TDP 165 w i pewnie po podkręceniu bierze z 250 w tyle tyle co 2080ti XD

IMO spokojnie nawet 500 w styknie przy normlanym procku niemniej zabepzieczają się bo nie każdy ma markowy zasilacz gold czy platinum. I tak jak czytam na forach to ludzie kupują pokoparkowe rxy czy inne tłuki i pakują do bud z zasilaczami typu codegen czy i-box i płaczą że się komp wyłącza. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No w sumie możesz miec rację bo przy takim RTX 2070 Super sugerowany zasilacz to 650W, a cały zestaw z RTX 2070 Super i i7 8086K podkręconym na 5Ghz zżera maksymalnie od 350 do 370W w zależności od modelu karty. W sumie spoko jak się okaże, że mój 550W zasilacz uciągnie bez problemu 3070 z Ryzenem 5 3600, w końcu ma certyfikat 80 Plus Gold oraz japońskie kondensatory więc nie jest to jakiś chiński badziew. 

Odnośnik do komentarza

Ja tam jestem starej daty i lubię mieć zasilacz 2x mocniejszy od pobieranej mocy. Kiedyś przy słabych sprzętach rekomendowano tak dla lepszej stabilności systemu. 

 

Jeśli chodzi o wymianę zasilacza, to wielu to zrobi tylko dla nowej wtyczki nvidii.

 

 

74775_01_this-is-an-even-better-look-at-

74775_28_this-is-an-even-better-look-at-

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, mozi said:

Nic nie trzeba wymieniac. Nowe złącze będzie tylko w wersji founders i przejściówka będzie w zestawie. 

Czytałem, że nie będzie trzeba, ale jestem pewny, że część ludzi tylko dla tej wtyczki wymieni zasilacz. 
Nowe karty bedą obsługiwać pcie4 i jak ktoś miał intela, to teraz może zechcieć cały system wymienić, bo intel pcie4 nie obsługuje tego jeszcze.

Dodam, że zdaję sobie sprawę z małej/żadnej rożnicy względem pcie3 przy aktualnych ograiczeniach sprzętowych, ale i tak to będzie dla wielu argument do przesiadki na nową płytę główną i CPU.

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Spokojnie, jak ktoś ma nowe intele na z490, to za rok wsadza nowy procesor i ma obsługę PCI 4.0.

500W do 3080? Podziwiam optymizm. Ja przy wykręconej i7 mam obawy czy mój 750 gold będzie na styk, a Wy o 500 piszecie Ogólnie trzeba się trzymać e okolicy 70-80% wartości mocy zasilacza, nie bez powodu na stronie nvidia jest rekomendacja na 750W. Ktoś wyżej podał, że to dla roboczej i9, tyle, że podkręcone i7K albo i9K ciągną więcej papu niż tamta fabrycznie.

3070 jeszcze opcjonalnie tak, bo tam jest dużo mniejszy pobór podany. Ale 3080 ma prawie taki jak 3090,czyli kosmiczny.



Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...