Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, C1REX napisał:

Zaczynają się pojawiać plotki, że AMD Navi 6900XT będzie wydajnościowo rywalizować z 3090(Ti).
Nie jest to jakieś mega dobre źródło, ale argumenty były logicznie przedstawione. Zobaczymy.

Fajnie jakby AMD najpierw wypuściło coś co rywalizuje z obecną generacją GPU nvidii. Mam tu na myśli mojego 2080 Super.

Moim zdaniem AMD już nigdy nie dogoni nvidii. Te puste PR hasła są niesamowicie żenujące.

Odnośnik do komentarza

Ps4 prosie juz wywalone z obory, zaczynam kompletować PCMR. Uważajcie na mnie na tegorocznym świątecznym Gabenie bo nie będe miał dla was litości.

 

 

A odnośnie tematu to ja osobiście wezme rtx 2060, a później się przesiąde ewentualnie na 3080 jak juz wyjdzie w marcu kolejna seria.

 

 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
Teraz, MarekCol napisał:

A potem? 1080p czy zmienisz ekran?

 

Wszystko w swoim czasie :) 

Mój Benq na moje csowe zapędy w zupełności wystarczy, bo ma te 144hz, które robią dużą różnice w porównaniu z 4k 60hz.

Ale dla cajberpunka to juz na pewno będzie stał 4k hdr. Chce poczuć ten raytracing jednak w całości :fsg:

Odnośnik do komentarza

Czyli wg tego co napisałeś później do benqa 1080p 144Hz kupisz RTX3080 :)

 

Zero sensu. Lepszy monitor od razu moim zdaniem.

 

Mimo olbrzymiej wydajności RTX3080 wciąż nie uważam, że to chip do 4K. Zawsze znajdzie się opcja, która tą kartę zabije.

 

Jak wyjdzie 3090 to popiszemy.

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem dla takiego RTX 3080 idealny monitor to 3440x1440. Nie dość, że ultra wide czyli pieśń przyszłości IMO to jeszcze 3 miliony pikseli mniej do obrobienia. Czyli murowane 100 klatek. Chyba, że ktoś się upiera na mega zaawansowanie opcje overkill. Z DLSS 2.0 3440x1440 to jakieś 3-4 lata spokoju na ultra, nie ma innej możliwości. Piękne czasy, piękna wydajność gier na PC.

Odnośnik do komentarza

@oFi ta karta co wkleiłeś jest za dwa klocki. Poczekaj chwilę i za podobną kwotę kupisz 3070. A najlepiej poczekaj na to co pokaże AMD bo teraz jest zdecydowanie zły moment na składanie PC. Chyba ,że uda ci się kupić 3080.

 

@MarekCol Ja taki monitor kupuję pod 3070 albo pod konkurenta o podobnej cenie od AMD.

Edytowane przez Ukukuki
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@oFi nie kupuj tej karty. Ludzie sprzedają 2080 Ti za 2500, ktoś tutaj dawał linka nawet do ogłoszenia. Nie ma sensu się teraz pakować w karty z generacji 20xx chyba że wyrwiesz coś bardzo tanio. Rozumiem, że nowe karty mogą być za drogie, ale ja bym wziął coś z 10xx albo 16xx za około tysiąca złotych i za rok na przykład zmienił kartę i monitor. 

Edytowane przez estel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, estel napisał:

@oFi nie kupuj tej karty. Ludzie sprzedają 2080 Ti za 2500, ktoś tutaj dawał linka nawet do ogłoszenia. Nie ma sensu się teraz pakować w karty z generacji 20xx chyba że wyrwiesz coś bardzo tanio. Rozumiem, że nowe karty mogą być za drogie, ale ja bym wziął coś z 10xx albo 16xx za około tysiąca złotych i za rok na przykład zmienił kartę i monitor. 

Nad tym też myślałem. Jak już będę zamawiał to prawdopodobnie będę szukał tańszych opcji, bo jednak za rogiem nowa generacja kart. 

Dzieki za rady guys ;)

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, MarekCol napisał:

Czyli wg tego co napisałeś później do benqa 1080p 144Hz kupisz RTX3080 :)

 

Zero sensu. Lepszy monitor od razu moim zdaniem.

 

Mimo olbrzymiej wydajności RTX3080 wciąż nie uważam, że to chip do 4K. Zawsze znajdzie się opcja, która tą kartę zabije.

 

Jak wyjdzie 3090 to popiszemy.

Widziałem gościu wrzucał fotki że posiada już 3090 od gibabyte , wzrost wydajności względem 3080 jest tak żenująco niski że nie mam pojęcia kto jest targetem 3090. Polecam sprawdzić jego filmy na YT 

3090 nie pozwala na 4k/60 klatek w ultra , a ma w grach 5-10% więcej klatek względem 3080 za ponad połowe niższą cene. Mimo odłożonego siana na 3090 jak okaże się że skok wydajności jest tak żenujący łykam 3080 .

Odnośnik do komentarza

zrobiłem research i gtx 1060 6GB w zupełności wystarczy do kolejnego lata. Zrobi się poźniej lekką przesiadkę TBH

 

https://korzystneit.pl/gigabyte-geforce-gtx-1060-wf-oc-3gb-ddr5-192bit-2dvihdmidp-gv-n1060wf2oc-3gd-p37559?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=referral#

 

Ogólnie i na alledrogo w takich cenach nówkę można przytulić, i tak ta karta dupom zjada nową generacje, a co dopiero 3080 :fsg: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...