Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Ukukuki said:

U zielonych nie ma alternatywy dla 6800 więc dla mnie wybór jest jasny. Kupowanie 3070 z 8GB pamięci mija się z celem. Ulepszona wersja wyjdzie nie wiadomo kiedy a na 3080 szkoda mi kasy. Do tego musiałbym wymienić jeszcze zasilacz. 

Nvidia narazie podobno skasowała plany wydawnicze kart z większą ilością vram.

https://www.extremetech.com/gaming/316522-report-nvidia-may-have-canceled-high-vram-rtx-3070-3080-cards

Odnośnik do komentarza

Bawic sie w czekanie na karte o 10-15% wiecej mocy, a tym VRAM to tez bym sie nie przejmowal w 3070 bo i tak karta nie jest zbyt robiona pod 4K ale bardziej 1440p 120+fps

 

zostane chyba przy czekaniu na 3080, ale to jeszcze sie okaze przez nastepne kilka dni

Odnośnik do komentarza

Jeśli czytało się plotki, to niewiele jest tu zaskakujących sytuacji. 

 

Nvidia podobno znała plany AMD. 

3080 od początku miała mieć papierową premierę z bardzo limitowanym nakładem. Nvidia dała super niską marżę na tą kartę (połowę tego co zawsze) i nie chcą za tyle sprzedawać. 

 

Karty z większą ilością ram miały być sporo droższe i w normalnych dla Nvidii cenach. 

 

Niestety chyba się przeliczyli, bo niewielu spodziewało się kart amd rywalizujących z 3090.

 

Będzie się działo, bo w tej generacji gry będą optymalizowane pod karty graficzne amd w konsolach, które są w tej samej technologii co na PC. 

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wrzucam ciekawy filmik i kanał na Youtubie odnośnie nowości PC i konsol. 

Koleś skupia się na samym hardware. Nie jest to duży kanał, ale ma super wtyki i wiele najlepszych plotek zaczyna się u niego. Coraz więcej innych kanałów się na niego zaczyna powoływać, bo lista kiedy miał rację ciągle się wydłuża.
 

Spoiler

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, MarekCol said:

2 godziny XD Pisałeś to na serio czy na minę wlazłem?

Serio, ale raczej dla zajawkowiczów. Ja go sobie w samochodzie puszczam, jak w korkach londyńskich stoję. 

Koleś zna ludzi z branży i faktycznie często jest pierwszy w newsach. 
Nie tylko dwu godzinne podcasty robi - klasyczne 10 minutowce też ma.

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

No gościu spoko robi materiał, ale ja już jestem trochę zmęczony tymi spekulacjami, która karta jest lepsza (o te 5%)

AMD zrobiło niezły show a NVIDIA nie pomaga sobie brakiem kart, ale teraz tylko trzeba czekać na prawdziwe benchmarki a nie słupki od AMD (gdzie maja włączone wszystkie swoje ficzery i pisz: liczba do max fps a nie żadne avg albo lowest 1%)

 

chce wsadzić nowa kartę, odpalić Cyberpunka i cieszyć się życiem jak dzieciaki pójdą spać, a tu ani tego ani tego

Odnośnik do komentarza

Ja też czekam na testy, porówna się co lepsze w danej cenie. Jednak jestem bardziej skłonny kupić coś od AMD które dało więcej pamięci. Chyba ,że wypadną kiepsko wtedy czekam na rewizję kart od zielonych z większą ilością pamięci. Teraz mam 2060 super i w sumie to jest tylko mój kaprys w temacie wymiany karty. Jak na razie wszystko w co gram działa pięknie na ultra. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...