Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, estel said:

 Nie wiem jak oni to robią na konsolach, że 1080p wygląda pięknie na 4k telewizorze.

- 1080p zajmuje równo 4 piksele na panelu 4K. Nie ma efektu rozmycia nie natywnej rozdziałki. 

- konsole mają mocny anti aliasing. Na PC też jest dostępny, ale dla mnie za bardzo rozmywa tekstury i wybieram lżejszy lub wcale. 

- konsole mają wbudowany upscaling 

- TV są wolniejsze od monitorów, ale więcej softwarowego poprawiania obrazu. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mozi napisał:

Ja się cały czas zastanawiam czy jest sens upgrade 2080ti - >3080. Wydajnościowo to lepiej by było 3090 ale nie dam x2 za 15% lepiej. Z drugiej strony moja karta to na ten moment 3070 ktory w sumie ogarnia ok nowe gierki. Heh. Do tego mówi się że dostępnosc to marzec....

Wszyscy mówią by poczekać do marca jak pojawi się nowy segment

Odnośnik do komentarza

0% oplacalny upgrade, 2080 Ti da rade cala nastepna generacje (100% 1440p, ciezej bedzie z 4K ale sadze ze 4K medium/high bedzie zawsze ciagnac)

 

 

2 hours ago, oFi said:

Wszyscy mówią by poczekać do marca jak pojawi się nowy segment

 

Do marca to pewnie jeszcze ludzie beda czekac na odbiór 3080/3090

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Forum_ napisał:

Panowie, kupilem CoD BO3 deluxe edition za ponad 150 zl na swojego Macbooka Pro 13' 2019 i dziala jak (pipi). Na najnizszych detalach osiaga 60 fpsow w prawie najnizszej rozdzialce. Co moge zrobic?

 

Rozejrzyj się za konsolą lub PC do grania. Maczki to świetne sprzęty, ale raczej nie do grania. ;) 

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi tak z ciekawości, bo mam OLED'a i może użyłbym go jako monitor do grania na padzie. W jaki sposób to fajnie zrobić? Bo próbowałem odpalić w 4k jako drugi monitor to tak średnio to działało, jakieś artefakty niekeidy wyskakiwały i do tego czasami mignął ekran trochę mnie to denerwowało. Nie mówiąc o tym, że rozdziałka też w 100% się nie wpasowywała. Teraz chyba spróbuję ustawić po prostu jako drugi monitor do skopiowania, żeby nie musieć się za dużo bawić i po prostu odpalę w 1080p, tym bardziej, że mój sprzęt i tak średnio pozwala na wygodne granie w 4k. Nie wiem czy to też nei jest kwestia kabla hdmi bo niestety mam kawałek do pc i korzystam z 5m kabla. Może jest jakiś fajny software do wykrozystania? Kartę grafiki mam GTX 1070 Ti, reszta specyfikacji chyba ma mniejsze znaczenie. 

Odnośnik do komentarza

@Xoltro - też miałem problemy i właśnie kable hdmi były powodem.

Masa kabli w domu. Rzekomo każdy z nich 4K60fpsHDR, a tylko ten od ps4pro mi działa z PC. Im dłuższy kabel, tym gorzej działało. U mnie 2m max działały. 

Mimo wszystko wyłącz też HDR. 

 

Na słabych kablach mi obraz zanikał i kolory były jak 16 bitowe. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, C1REX napisał:

@Xoltro - też miałem problemy i właśnie kable hdmi były powodem.

Masa kabli w domu. Rzekomo każdy z nich 4K60fpsHDR, a tylko ten od ps4pro mi działa z PC. Im dłuższy kabel, tym gorzej działało. U mnie 2m max działały. 

Mimo wszystko wyłącz też HDR. 

 

Na słabych kablach mi obraz zanikał i kolory były jak 16 bitowe. 

Tak tylko u mnie niestety problemem nie jest to, że nie mogę sobie znaleźć krótszego kabla, a to, że po prostu nie mam za bardzo jak postawić PC, by ten krótszy kabel mógł zostać wykorzystany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...