Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Xoltro said:

Tak tylko u mnie niestety problemem nie jest to, że nie mogę sobie znaleźć krótszego kabla, a to, że po prostu nie mam za bardzo jak postawić PC, by ten krótszy kabel mógł zostać wykorzystany.

Słyszałem, że się da, ale to są drogie kable. 

Może celuj w kable 48kbs. Oczywiście nie wiem, czy kabel jest u Ciebie problemem i czy ten co wybierzesz go rozwiąże. 

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Xoltro said:

Zrobię prowizorkę i przeniosę kompa koło telewizora i użyje krótszego kabla, celem sprawdzenia czy to jest problem. 

Powodzenia. 

Jeszcze kilka małych rad. 

- upewnij się, ze korzystasz z portu 4K60fps. Wiele TV ciagle ma wolniejsze porty wymieszane z nowymi. 

- wyłącz HDR

- pobaw się ilością Hz. Sprawdź 60, 59, 30,29

- W TV ustaw na PC mode

 

 

U mnie niektóre kable 1m też nie wyrabiały. Teraz mam dual screen i jest OK, ale długo szukałem powodów problemu. Mi przerywany sygnał gasił TV. 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Shankor napisał:

Pierwsze słyszę. Zazwyczaj ten tryb wyłącza wszystkie ulepszacze i zmniejsza il.

To znaczy ze moj oled jest jakiś ułomny:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b6-oled

Wg tego mam w trybie pc przy chromie 4:4:4  w 4k 70 ms. I to czuć. 

15 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Jestem po godzinie sprawdzania gier na nowym 3080 ventus 3x OC , po godzinie sprawdzenia jak co chodzi wróciłem grać w World of Warcraft , które chodziło mi wystarczająco na integrze. Uwielbiam PC GAMING

Co głośny i ciepły czy o co komon?

@Redmitsu ile dałeś za 3070? 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

@mozi

za tego Ventusa 3X dałem 2759zł. Chciałem kupic tez Eagle od Gigabyte, ktory kosztuje 2599zł ale nie przyjechał jeszcze. Myslalem zeby dac sobie spokoj i poczekac na Radeona 6800, ktory pewnie bedzie w podobnych pieniadzach a bedzie wydajniejszy lecz robie jeszcze filmy w Adobe Premiere i wszedzie mowią ze na RTX jest po prostu wydajniej wiec juz impuls zadziałał. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@mozi-pierwsze słyszę, by jakiś tv zwiększał laga na PC mode, ale w 4:4:4 faktycznie to by miało sens bo kilkakrotnie więcej danych jest, by czcionek nie rozmywało. 70ms to jednak kilka klatek lagu jest :(

 

Ja tv mam tylko do pc i konsoli i gram w trybie PC. U mnie ten tryb jest okrojony z wielu funkcji regulacji obrazu, ale laga nie czuję i czcionki są jak na monitorze. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@mozi karta działa super nie wchodzi powyżej 65-66 stopni przy 2000-2100mhz na rdzeniu i jest cichsza niż mój 2080ti msi trio. Po prostu zdałem sobie sprawe że tak byłem podjarany kupnem karty że zapomniałem że nie ma kompletnie obecnie nic na rynku wartego ogrania z nowości. Karta poczeka do cyberpunka a obecnie leci wow z ray tracingiem  :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nareszcie nowa karta jest, miałem zamówienie na Gigabyte (i w innym sklepie na liście oczekujących na Asus Strix ROG) ale dostałem wczoraj telefon ze maja kilka sztuk Gainward 3080 Phoenix GS i czy nie chciałbym w tej samej cenie co Gigabyte (tańsza) Bylem akurat w drodze z pracy a ze sklep po drodze to odebrałem

 

Karta ładnie chodzi, nie przekracza 68°c nawet w benchmarkach, różnica widoczna przesiąść się z 1660 Ti na 3080, w AC:Valhalla z Medium/1080p/60 zmieniło się na Ultra High/1440p/60+

 

EfrCHf0.jpeg

 

Bardzo się ciesze ze karta już jest bo mogę spokojnie powiedzieć ze komputer który zacząłem składać rok temu (dlatego wybrałem budgetowy 1660 Ti bo nie chciałem lądować kasy w 2000 serie, a karta i tak świetna do 1080p gamingu) dzisiaj został zakończony, i to uwielbiam w pcmasterrace, ze powoli można upgrade-y robić i rozłożyć sobie te koszta wtedy kiedy będą potrzebne lepsze części

 

xbhzphF.jpeg

miałem stary komputer i7-920 (który mi starczył prawie 10 lat) z GTX 780 (najpierw GTS 250 potem 560 Ti a na końcu 780 w 2014) wiec wymieniałem powoli w etapach

 

1) kupno płyty głównej + procesora + ram
2) budżetowa karta graficzna
4) chłodzenie cpu
3) więcej ram
4) obudowa
5) wygląd obudowy, rgb rgb rgb
6) większe, mocniejsze psu
7) karta graficzna

 

i tak kończymy/zaczynamy nowa generacje z

 

Obudowa: AORUS AC300W ATX Gaming Case
Płyta: B450 AORUS PRO
Procesor: AMD Ryzen™ 5 3600
RAM: 32GB 3200MHz DDR4
GPU: Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix GS
PSU: Seasonic SSR-1000FX 1000W
Dyski:
SSD 970 EVO M.2 250GB
SSD 860 Evo M.2 1TB
HDD 3.5" Seagate 3TB

 

Edytowane przez Labtec
  • Plusik 4
  • Lubię! 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...