Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Ukukuki said:

Wydaje mi się ,że taka karta dłużej pożyje. Niedługo wlecą gierki pisane tylko pod nową generację, wzrost rozmiaru tekstur itp. 

 

Myślicie ,że pod 1440p karta z 8GB wystarczy na te 4 lata komfortowego grania? 

 

spokojnie, nawet do 4K powinno dac rade

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To poczekam na premiery od AMD, testy i porównania tych kart i kupi się co lepsze w danej cenie. 

 

Z tego co słyszałem od Pana Liptona zapotrzebowanie na nowe karty jest 10 razy większe w odniesieniu do poprzednich premier. To w sumie wyjaśnia braki tych kart. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie brałem kart AMD ale jeżeli 6900xt okaże się że obija w testach 3080 to chętnie generacje przesiedze na amd , tym bardziej że 3080 dalej nie da rady dostać i wątpie by do marca do się zmieniło. Bardziej mnie zastanawia jak kombinacja intel + radeon , bo z tego co się orientuje wbijając w radeona lepiej wychodzi posiadać już całą platforme amd co już odpycha mnie od zakupu.,

Odnośnik do komentarza

Ale te nowe ficzery będą działać tylko z najnowszą serią ryzenów więc i dla mnie nie jest to zaleta. Ciekawe jak wypadną niezależne testy. Na papierze wypada to jeszcze lepiej niż zieloni. Szkoda ,że te karty nie radzą sobie tak dobrze z RT i nie mają alternatywy dla DLSS. 

 

Wrażenie robi ilości pamięci w podobnej cenie i przepustowość na papierze. 

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę nie mamy jeszcze pełnego obrazu wydajności z RT.

Z DLSS prawda, ale może rzeczywiście wprowadzą coś podobnego. 

 

W każdym razie nowe Radeony pokazują tylko jak bardzo chore są ceny dyktowane przez Nvidię.

 

Ogromny plus za 16 GB w każdej karcie. Aż zacząłem się poważnie zastanawiać nad zmianą swojego w miarę świeżego RTXa 2060 Super na 6800XT w ciągu najbliższych miesięcy. :yao: (choć chyba bardziej z kaprysu i hype'u).

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Teraz mam dylemat, bo chciałem zakupic RTX 3070 (oczywiscie nie udało mi sie) ale te nowe radeonki pokazuja niezłego pazura, natomiast trzeba wziac pod uwage ze nvidia ma funkcje rtx i dlss, czego radeon za bardzo nie ma (jezeli sie myle to mnie poprawcie). Druga sprawa w moim przypadku to ze pracuje sobie jeszcze w adobe premiere i takie wsparcie CUDA jest znacznie lepsze nawet w moim poczciwym GTX 1060 niz pewnie jakiekolwiek wsparcie w radkach pokroju 5800/6800. Eh ciezki wybor pc master rejsa.

Odnośnik do komentarza

Ja akurat nie gram w 1440p, tylko 1080p, więc 2060S ciągnie wszystko co mu wrzucam na Ultra bez problemu. Ghostrunner trzyma 60 z DLSS + RT.

Shadow of the Tomb Raider powyżej 80, w 1440p z tego co widzę praktycznie 60. Bez ray tracingu oczywiście, bo w tej grze nic nie dodaje, a zabiera od groma fpsów.

 

Inna sprawa, że oprócz Cirexa i jego RX 5700XT, nikt nie mówił o super działaniu gier w tej rozdzielczości, a już na pewno nie o Ultra. ;) 

 

edit: Nie mówię tu o optymalizacyjnych gniotach jak Crysis Remastered, które każdy sprzęt położą.

 

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

No mnie właśnie najbardziej interesuje performance w 1440p, bo uważam to za świetny kompromis pomiędzy niesamowicie ciężkim dla karty 4k, a starutkim 1080p. U mnie na monitorze 1440p, 1080p wygląda jak rozmyta kupa ;/ Nie wiem jak oni to robią na konsolach, że 1080p wygląda pięknie na 4k telewizorze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...