Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, krzysiek923 napisał:

Kupiłem monitor do kompa i jestem rozczarowany. Nawet nie chodzi o jakość samego monitora, co komfort i ogólny odbiór obrazu w porównaniu do mojego TV. Nie tyle zły monitor, co niepotrzebny zakup, bo nie jestem przyzwyczajony do monitorów. Nie wiem na co liczyłem, po prostu myślałem, że skoro to dedykowany sprzęt to jednak będzie lekkie "wow", odczuwalny progres, a tymczasem czuję, że niepotrzebnie wtopiłem kasę, bo na TV nie tylko lepiej mi się grało, ale po prostu robiło wszystko. 27 cali to trochę za dużo na normalne biurko, a jednocześnie mało, kiedy korzystało się z 49 cali. No i widać wszelkie mankamenty graficzne w grach, które na TV nie rzucały się w oczy, mimo dobrych detali zauważalnych na telewizorze. Matryca NanoIPS, a jednak mój TV IPS też ma bardzo ładne kolory. Ehh... :/

 

Możesz oddać? 

Wcześniej grałeś na PC tylko na TV bez monitora?

Moim zdaniem takie combo monitor + TV do PC się fajnie sprawdza. Chyba, że zamieniłeś ekran 49 cali na 27, to wtedy faktycznie lipa. Sam gram czasem na monitorze, ale w jakieś popierdółki, albo jak robię nudniejsze farmienie, bo na małym ekranie nie potrafię się wczuć w grę lub film. 

Odnośnik do komentarza

@C1REX Docelowo miał zostać tylko monitor, ale jednak TV do grania zostaje, sam monitor nie zastąpi go w pełni, podobnie jak u ciebie. Mały (choć jednocześnie duży z bliska) ekran to jednak nie to.

Co do zwrotu, to też jest ciekawa sprawa. A ciekawa sprawa dlatego, że nowy monitor, który zakupiłem w Media Expert okazał się... używany. Już poszedł do zwrotu i czekam na nowy do poniedziałku. Jasno powiedziałem, że nie chcę z wystawy, tylko chcę nowy, fabrycznie zapakowany. Nie wiem, czy ten zwrócony przeze mnie był z wystawki, czy ze zwrotu, czy producent go przepakował po naprawie, czy w Media Expert chcieli ze mnie zrobić idiotę, no ale gdyby nie przydatna funkcja, którą ten monitor posiada, pewnie bym olał temat, chociaż i tak miałem podejrzenia. W menu monitora (LG) znajduje się zakładka "informacje", a tam jest wyświetlana liczba przepracowanych godzin. No i mój miał... 1000. Chciałem wymiany na nowy, a że nie mieli w sklepie, to chciałem zwrotu kasy. Sprzedawca by zrobił zwrot, ale akurat przy sprzedawcy stał kierownik, który stwierdził, że zwrot pieniędzy nie wchodzi w grę, zaproponowali tylko nowy w poniedziałek. Powinni zwrócić mi ten hajs bez łaski, w końcu to nie ja zawiniłem, a przez ich problem muszę teraz jeździć trzy razy w tę i z powrotem, tracąc paliwo.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem powinieneś mieć możliwość zwrotu kasy i ten kierownik stara się wychujać klienta. 

Nie no bez kitu. Zrób im aferę. Powiedz, że starali się Cię oszukać wciskając używany sprzęt z 1000h na liczniku i jeszcze Cię kierownik okłamał, że nie należy się zwrot kasy przy złapaniu na gorącym uczynku próby oszustwa. Powiedz, że albo normalnie jak powinni robią zwrot kasy, albo piszesz do głównego biura firmy i idziesz się z nimi sądzić, a przesyłki z monitorem i tak nie przyjmiesz. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, C1REX napisał:

Moim zdaniem powinieneś mieć możliwość zwrotu kasy i ten kierownik stara się wychujać klienta. 

Nie no bez kitu. Zrób im aferę. Powiedz, że starali się Cię oszukać wciskając używany sprzęt z 1000h na liczniku i jeszcze Cię kierownik okłamał, że nie należy się zwrot kasy przy złapaniu na gorącym uczynku próby oszustwa. Powiedz, że albo normalnie jak powinni robią zwrot kasy, albo piszesz do głównego biura firmy i idziesz się z nimi sądzić, a przesyłki z monitorem i tak nie przyjmiesz. 

Już mi się nie chciało szczerze mówiąc, ale na pewno więcej tam nie kupię. Zanim kupiłem ten monitor, zapytałem sprzedawcy, czy w razie jakiegoś martwego piksela przyjmą zwrot i potwierdził, że tak, bez problemu. Więc jeśli w poniedziałek wszystko będzie OK to daruję sobie, ale jeśli COKOLWIEK będzie nie tak, to już wtedy zdecydowanie będę się domagał pieniędzy, albo kontakt wyżej. Chujowa sytuacja, bo zapłaciłem jak za nowy, pełną cenę, a moim fartem było to, że taka informacja się w monitorze wyświetla. Ktoś inny mógłby nie zauważyć. I też myślę, że sprzedają tak z premedytacją, bo przyjęli zwrot nawet nie weryfikując, czy to co mówię jest prawdą. A wystarczyło przecież podłączyć. Oni oczywiście upierali się, że sami o niczym nie mieli pojęcia, a sprzęt trafił do nich jako nowy. Jeszcze tekst kierownika, że on "ufa swoim pracownikom", że "skoro mówią, że nie pochodzi z ekspozycji/zwrotu to na pewno nie". Tylko ja nawet nie podważałem uczciwości tych pracowników, bo mimo wszystko nie można wykluczyć opcji, że taki egzemplarz trafił do nich od dystrybutora. Aaaa... to jescze nie koniec. Pracownik wyjął monitor, sprawdził czy jest komplet, a na koniec poświecił telefonem w matrycę i okazało się, że na matrycy... jest rysa. Od razu zaznaczyłem, że nie ma takiej opcji, żebym ja ją zrobił i tego w życiu nie dałbym sobie wcisnąć, gdyby odmówili wymiany.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

No i to będzie najszybciej, bo rzeczywiście obudowa jest jedną całością której rozebranie przerywa gwarancję. Cóż, uroki prebuildów.

1 minutę temu, easye napisał:

Plomby są na obudowie?

 

Są, są. A sam PC wygląda tak:

 

komputer stacjonarny PC Acer ConceptD 500 CT500-51A Intel® Core™ i7-9700K 32GB 2TB + 512GB P2000 W10 Pro

 

Kultura pracy pod obciążeniem (renderowanie CPU lub GPU) bardzo na plus, bo jest niemalże niesłyszalny. Temperatury podam póxniej jak odpalę coś bardziej wymagającego niż WoW w 1080p. :reggie: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja ostatnio wymieniłem swojego Dark Rocka Pro 4 na tańsze chłodzenie wodne czyli cooler master masterliquid

Zdjęcie

i o dziwo jest lepiej, temperatury na moim Ryzenie 5800X który jest naprawdę gorącym procesorem spadły o ok 5 stopni. A dzięki temu że w obudowie zrobiło się przestronniej to i GPU ma lepsze warunki do pracy i chodzi ciszej i chłodniej, więc generalnie pełen sukces.

 

Obawiałem się kultury pracy, bo naczytałem się że pompa potrafi być głośna i czasami coś siorbnie ale w ogóle tego nie doświadczyłem tego i komputer chodzi teraz zauważalnie ciszej.

 

Wymieniłem też kości RAM na 32 gb 4000 mhz cl 18 i zasilacz na 1000 W z myślą że na jesień przesiąde się na 3090 lub 4070/4080 (zobaczymy ile vramu będą oferować).

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

@ASX - jak sprawdzałeś te temperatury? Parę minut po włączeniu, czy tak po 30 minutach obciążenia po nagrzaniu płynu w systemie? Jeśli to drugie, to spoko wynik. 

Sam mam Ryzena 3950x z Noctua NH-15. Gorący procek, do którego AMD zaleca wodne chłodzenie, ale jakoś nie mam zaufania do pakowania wody do PC :dafuq:

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, ASX napisał:

ja ostatnio wymieniłem swojego Dark Rocka Pro 4 na tańsze chłodzenie wodne czyli cooler master masterliquid

Zdjęcie

i o dziwo jest lepiej, temperatury na moim Ryzenie 5800X który jest naprawdę gorącym procesorem spadły o ok 5 stopni. A dzięki temu że w obudowie zrobiło się przestronniej to i GPU ma lepsze warunki do pracy i chodzi ciszej i chłodniej, więc generalnie pełen sukces.

 

Obawiałem się kultury pracy, bo naczytałem się że pompa potrafi być głośna i czasami coś siorbnie ale w ogóle tego nie doświadczyłem tego i komputer chodzi teraz zauważalnie ciszej.

 

Wymieniłem też kości RAM na 32 gb 4000 mhz cl 18 i zasilacz na 1000 W z myślą że na jesień przesiąde się na 3090 lub 4070/4080 (zobaczymy ile vramu będą oferować).

Nie żebym miał zamiar pakować się w wodne chłodzenie, bo tego nie potrzebuję, ale z ciekawości zapytam... Jak to wygląda z konserwacją? Co ile wymienia się wodę? Co z czyszczeniem pompy?

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, krzysiek923 napisał:

Nie żebym miał zamiar pakować się w wodne chłodzenie, bo tego nie potrzebuję, ale z ciekawości zapytam... Jak to wygląda z konserwacją? Co ile wymienia się wodę? Co z czyszczeniem pompy?

Nie jestem ekspertem, nie wiedziałem nawet że trzeba czyścić pompę. 

 

A co do płynu to chyba zależy od modelu. Wiadomo żaden zamknięty system nie jest w 100% hermetyczny  i zawsze po jakimś czasie trochę wody wyparuje. Niektórzy producenci AIO jak np. Be Quiet zalecają uzupełnienie wody raz na 2 lata, a w internecie czytam opinie że może to potrwać nawet 3 do 5 lat, więc chyba nie ma prostej odpowiedzi. 

 

Trzeba pamiętać też że mało które AIO pozwala w łatwy sposób bez utraty gwarancji uzupełnić ten płyn, więc często prościej kupić nowe chłodzenie jak stare się zużyje po tych kilku latach 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...